Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to dobre , Eleven EXTRA HD ( ELEVEN SPORTS 3 HD) zostanie dodany 1 stycznia, a wg. informacji z portalu SAT Kurier  "Eleven Sports 4 zostanie uruchomiony  20 listopada. Przez pierwsze trzy miesiące będzie dostępny wyłącznie dla abonentów platformy nc+, w tym abonentów platformy nc+ w sieci Orange. Kanał będzie dostępny bez dodatkowych opłat w pakiecie Extra+ oraz w wyższych pakietach"   (https://satkurier.pl/news/165255/eleven-sports-4-startuje-20-listopada-gdzie-dostepny.html),

czyli ELEVEN SPORTS 4 HD będzie przed ELEVEN SPORTS 3 HD . Do końca roku będziemy mieć ES1/ ES2/ ES4 ale ES3 już nie. Takie rzeczy tylko w Orange :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja się wypisuję ( jak tylko nadarzy się sposobność) z tego cyrku.

Jakiś nie ogarnięty jest ten operator jeśli mowa o dystrybucję usługi tv.

Upłyną zapewne długie miesiące zanim pojawi się 4 kanał Eleven w IPTV.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie da się ich wykupić do pakietu optymalnego?

 

W pakietach w Orange IPTV Optymalny jest podstawą (najczęściej w ramach umowy LOVE bądź Neostrada+Telewizja/Orange Światłowód+Telewizja), więc inne pakiety (Bogaty, Maksymalny) działają na podobnej zasadzie do opcji dodatkowych. W Bogatym poza Elevenem zyskujesz także inne kanały np. brakujące w Optymalnym kanały z "plusem" (obecne także jako typowa opcja za 5 PLN/mies.), kanały BBC czy tematyczne MTV (które na satelicie są dostępne na specjalnych kartach dla niezależnych tunerów). Bogaty to obecnie dopłata 35 PLN/mies., ale pierwszy miesiąc masz za darmo.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co widziałem w pdfach, to można właczyć Bogaty (z Eleven) w IPTV bez umowy.

Oczywiście nie ma wtedy darmowych miesięcy.

 

Ja w sobotę rozszerzyłem pakiet z optymalnego na bogaty za dopłatą 35 zł/mc (IPTV). W salonie Orange otrzymałem informację, że pierwszy miesiąc jest za darmo, a pakiet mogę w każdej chwili wyłączyć. O dziwo nic nie podpisywałem, żadnej umowy, a nawet wniosku o włączenie pakietu, po prostu sympatyczny Pan uruchomił usługę w systemie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ za parę miesięcy kończy się mi umowa w C.Polsat TV i w UPC Internet zastanawiam się nad ofertą Orange TV+Internet po światłowodzie ( niedawno weszli z instalacją w budynek który zamieszkuję) i mam kilka pytań do osób użytkujących platformę Orange. Priorytet dla mnie w TV jakość obrazu , dobrze działający dekoder , możliwość układania kanałów telewizyjnych , a w usłudze internet to stabilne bezproblemowe łącze bez zawieszania modemu/routera , dotrzymanie warunków umowy przykładowo jeżeli ma być 100Mbs  no oczywiście +/- w niewielkich skokach to tak ma być . Rózne opinie w necie można przeczytać na temat działania Orange więc proszę o opinie plusowe jak i minusowe  Osoby które rzeczywiście użytkują tą platformę ; po światłowodzie ; . Jeszcze jedno czy jest możliwość podpisania umowy na TV i Internet bez usług Telefonii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja jest tylko w pakiecie. Ale telefonia w zestawie wychodzi jak za darmo.

 

O parametry łącza nie musisz się martwić.

Na każdym łączu powinno działać 600Mb, więc 100Mb to bez spiny poleci.

 

W porównaniu do dekoderów satelitarnych Orange, to Samsung wydawany to światłowodu to Rolls Royce. Teraz ma być również Netflix.

 

Standard w dedykowanych dekodera, ale jeśli do tej pory korzystałeś z własnego sprzętu, to minusem będzie narzucone lista kanałów. Ponadto przy IPTV nie masz żadnych opcji pozbycia się pudła i odbierania przez moduł Ci, no chyba że kiedyś zrobią aplikacje Smart TV.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maker3 dzięki co do szybkości neta to jak sprawdzam dostępność w moim miejscu zamieszkania wyświetla mi dostępność opcji 100-300 Mb ale te parametry dla mnie sa wystarczające obecnie mam 120 Mb z UPC. Netflix mam dostępny w telewizorze ( 4K) ale od przybytku głowa nie boli , trochę kiepsko z ta listą kanałów no i teraz mam Moduł CI który jest naprawdę bardzo dobra opcją i trochę szkoda będzie się z nim rozstać. Telefon w abonamencie  ; komórka ; chyba nie jest darmowa jak to wygląda? a stacjonarny to też po światełku jest podłączony ? . Jeżeli jeszcze mogę dopytać to jak z jakością obrazu wyświetlanego na telewizorze , czy jest widoczna duża różnica między kanałami HD a SD i HD a 4 K? jakośc wyświetlanego obrazu jest  dla mnie priorytetem i nie chciałbym się zawieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórka jest bez limitów.

Stacjonarny jest w technologii VoIP, router ma gniazdko telefoniczne i konwertuje to analogowy sygnał.

Piszę, że za darmo, ponieważ rok temu łysa Neo+TV kosztowała więcej i do tego był pakiet tylko Podstawowy, a teraz jest Optymalny.

 

O jakości obrazu znajdziesz posty, raczej nie jest gorsza. Ale miarodajnych pomiarów bitrate nikt chyba robił.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o plusach ;-) a teraz co może irytować. Jakość wyświetlanego obrazu b. dobra.Z tym jeśli idzie porównać z 4k na Eleven widać różnice. Kanał Festival 4K jakoś mnie nie zachwycił/ treść muzyczna kanału i jakość jakoś mnie nie satysfakcjonuje tym bardziej ,że Eleven pokazał jak to może wyglądać.

Co irytuje? Brak podmiany na HD na kanałach, które u konkurencji od dawna są nadawane  w wyższej rozdzielczości.Wkurzające plansze na tych programach, które nie są oferowane drogą IPTV a dla abonentów korzystających z pakietów nc+, ze można je dodatkowo wykupić.Sama konsultantka z BOK przyznałą ,ze to bez sensu . 30 zł dla kilku kanałów nadawanych drogą satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można powiedzieć że jak w każdej Platformie są plusy i minusy przy korzystaniu z oferowanych usług. Trzeba będzie wybrać najlepszą pasująca ofertę. Mam nadzieję że Orange poprawi te najbardziej ; irytujące niedoróbki ; i za te parę miesięcy zyskają we mnie nowego abonenta bo nie ukrywam że ta oferta TV, Internet i dodatek Telefon przedstawia się dość interesująco. Najważniejsze jakość nadawanych programów i niezawodność dostarczanego łącza internetowego. Dziękuję za odpowiedzi i mile widziane dalsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można powiedzieć że jak w każdej Platformie są plusy i minusy przy korzystaniu z oferowanych usług. Trzeba będzie wybrać najlepszą pasująca ofertę. Mam nadzieję że Orange poprawi te najbardziej ; irytujące niedoróbki ; i za te parę miesięcy zyskają we mnie nowego abonenta bo nie ukrywam że ta oferta TV, Internet i dodatek Telefon przedstawia się dość interesująco. Najważniejsze jakość nadawanych programów i niezawodność dostarczanego łącza internetowego. Dziękuję za odpowiedzi i mile widziane dalsze .

 

Z mojej perspektywy wygląda to tak:

 

1. Internet 100 mb na światłowodzie - stałe 100 mb, bez wahań.

2. Jakość TV - wcześniej miałem Multimedię, teraz Orange. Prawdę mówiąc nie widzę różnicy, są kanały z super jakością, a są takie gdzie widać niski bitrate, jak wszędzie. Ja jestem zadowolony. Mecze Eleven w 4k to natomiast inna bajka - warto zainwestować dla nich w pakiet Bogaty.

3. Brak możliwości zmiany numeracji kanałow to wada, aczkolwiek można wybrać na dekoderze programy ulubione i poruszać się tylko w ich ramach. Ja korzystam z tego rozwiązania. Układ kanałów w Orange jest tematyczny dzięki czemu, ich ułożenie jest w mojej opinii ok. Nie wiem tylko dlaczego Festival 4k dali na początku, a nie wśród kanałów muzycznych.

4. Ja osobiście mieszkam w nowym bloku, gdzie światłowód wpuszczony jest do mieszkania w specjalnej metalowej puszce. Takie rozwiązanie jest ok, ale - dekoder ledwo się tam mieści. Puszka wycina mi ponadto kawał sygnały, do takiego stopnia, że w mieszkaniu 80m2, muszę mieć 2 routery, ponieważ zasięg z FunBox 3.0 nie obejmował mi całego mieszkania. To wada - nie wiem tylko czy można zrzucić to na jakość routera Orange, ale myślę, że warto napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@junior_wwa dobrze rozumiem że internet po wifi jest w Twoich warunkach słabiutki ? Trochę by to mi takie ; ograniczenie ; komplikowało korzystanie z neta ponieważ wszystkie urządzenia mam teraz połączone z siecią po wifi i nie wyobrażam sobie układanie skrętki w mieszkaniu mimo że mam mniejszy metraż niż Ty bo trochę ponad 50 m2. Czy w liście kanałów ulubione można przypisać swoją numerację kanałów ? No trochę mnie niepokoi brak różnicy między Mulimedia a Orange ponieważ M...ia są porównywalne z UPC które to w moim rejonie jakością zbytnio się nie wyróżniają. Nadzieja jeszcze w procku telewizora który może trochę podciągnąć jakość wyświetlanego obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...