Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Z racji faktu, że niedługo kończy mi się umowa na telewizję+internet w Vectrze, zacząłem się zastanawiać nad ewentualną zmianą dostawcy usług. Obecnie biorę pod uwagę NC+ oraz Orange. Na korzyść tego ostatniego przemawia przede wszystkim cena usług w pakiecie, ale chciałbym wiedzieć, co użytkownicy Orange sądzą o jakości sygnału telewizyjnego (przez kabel)? Czy mieliście okazję porównać ją z innym dostawcą usług, np. właśnie Vectrą albo NC+? Jak wypadają usługi dodatkowe - oferta VOD, biblioteka "zarchiwizowanych programów" itp? Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne uwagi.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że właśnie przeszedłem do Orange Love z pakietem bogatym z kanałami Polsatu, w kablu z Neostradą 80 Mb i mam też nc+ w pakiecie Superpremium. W Orange dostałem dekoder WHD i mogę powiedzieć, że jakość obrazu jest lepsza niż w nc+, szczególnie jeśli chodzi o kanały Eleven. Jak na miesiąc użytkowania nic się nie zawiesza choć dekoder jest brzydki. Za opcję Orange Go trzeba dopłacać 5 PLN miesięcznie, zaś w ramach pakietu bogatego jest dostęp do kilku pakietów on demand (Discovery, Eurosport, Disney Channel), za resztę trzeba dopłacać i to dużo. W nc + w ramach nc+go mam dostęp do 98 programów i kilku kolekcji VOD (Canal+ VOD, AXN Now, Ale kino, Kino Świat oraz "zarchiwizowanych programów" z kanałów pakietu). W Orange jest zdecydowanie bogatsza kolekcja hitów filmowych, ale kosztują 15 PLN, a w nc+ około 13.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hello.

Mam takie pytanie. Posiadam Cyfrowy Polsat ale chyba będę przechodził na TV Orange. Testuję od kilku dni.

Po prostu podpiąłem kabel satki pod dekoder Orange i wsio ruszyło. Jeśli działa, wszystko jest OK, sygnał jest stabilny i silny.

Jednak czasem obraz się sypie albo pojawia się czarny ekran.

Czy to znaczy, że jednak trzeba będzie pokręcić talerzem?

 

Ustawienia Orange wg tej strony: http://www.orange.pl/kid,4004242099,id,4004243019,title,Jak-zamontowac-i-ustawic-antene-satelitarna,helparticle.html

13E EUTELSAT 3C

 

Ustawienia CP: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/instrukcja_montazu.cp

 

Ale nie widzę, czy też to ma być ten Eutelsat, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie platformy satelitarne działające w Polsce nadają z tego samego satelity, z tej samej pozycji orbitalnej, czyli Hot Bird 13°E. W związku z tym odłączając od anteny dekoder jednej platformy i podłączając inny, od drugiej, nie ma konieczności ruszania anteny. No, chyba że jest ona niepoprawnie ustawiona. Ale wtedy to zakłócenia w odbiorze będą na każdym jednym dekoderze.

 

Na początek sprawdź, jaki jest poziom sygnału (wskaźnik w dekoderze) w chwili, gdy, jak piszesz, obraz zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

Dziękuję za informację :)

Własnie próbowałem, ale nawet menu nie chciało się uruchomić. "Brak sygnału" i dekoder się wyłączał.

Odłączyłem dekoder od zasilania i podłączyłem ponownie. Efekt: głos był, ale czarny obraz.

Jeszcze raz odłączyłem od zasilania, podłączyłem i wszystko ruszyło.

Może to jakiś problem sprzętowy?

Będę to jeszcze testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak wam się spisuje Orange tv? Czy polecacie tą platformę? Jak oceniacie. Dekoder WHD80? Jak z nagrywaniem u niego i czy ma obsługę Diseqc? Obecnie mam NC+ z Wifipremium boxem. Dekoder bez możliwości nagrywania i Diseqc odpada na starcie.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder sprawuje się jak smartfon za 400zł szału nie ma ale chodzi, zwłaszcza jak juz się rozpędzi :D Jedynie przy wybudzeniu z trybu standby czasem lubi się zawiesić, jeśli chodzi o nagrywanie to tylko na dedykowanym dysku ( do odkupienia) zatrzymywanie /cofanie / przewijanie tv na żywo bez dysku do kilku minut działa dobrze,obsługiwane Diseqc :A/B/C/D/miniA/miniB

Ale kanałów z Astry i tak nie odbierzesz bo są one dostępne tylko w IPTV, bo nie ma opcji samo wyszukiwania kanałów, ogólnie liczba kanałów jest miarę Ok , prawie wszystkie wersje SD kanałów z HB sa zastąpione HD , poza Puls 2 , brak kilku kanałów względem nc+ ( Polsat Doku HD, Nuta TV, jest za to Metro TV) dostęp do VOD Orange, OD Discovery, Disney itd, nc+ go (na urządzeniu mobilnym)

Czasami denerwuje " informacje niedostępne" EPG,nie działa bez internetu EPG, a no i musisz mieć internet w Orange, żeby mieć Orange TV, jeśli masz światłowód lub kablówkę dostępną to lepiej weź opcję IPTV, kanały z Asrty , kanał 4k i dekoder Samsung 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz neostradę obecnie  to ja bym Ci polecił przejść na "Pomarańczową stronę mocy," bo masz pakiety od NC+ ( nie ma tylko Viastaów , Polsat Doku i Nuta TV) a za samą tv płacisz nawet nie połowę ceny nc+, więc wyjdzie Ci TV praktycznie za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w ofercie DHT nie dają dekodera Samsung ICU 100. Plusem jest, że pakiet Extra+ z Canal+ (6) od ręki dają za 69,99 zł, a w samym nc+ trzeba się prosić nawet przy przedłużeniu.

 

Czy w ramach Orange TV są dostępne inne pakiety nc+ inne niż Extra?

 

Ps. Mógłby ktoś nagrać filmik pokazowy jak działa ten Sagemcom WHD 80?

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jestem zainteresowany kupnem telewizji, ale mam jedno pytanie zasadnicze.

Czy jest możliwość uzyskania lepszej ceny, aniżeli ta która jest w internecie ?

Mam Neostradę i byłoby to dokupienie nowej usługi.

Słyszałem, że są rabaty na telewizję, ale dzwoniłem już na kilka numerów infolinii i każdy mówi coś innego. Jeden odsyła do innego działu mówiąc, że tam rabat mogą dać, po czym po przełączeniu osoba zaprzecza i mówi że nigdy tak nie było.

 

Jak to faktycznie jest ?

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opóźnienie w IPTV jest zupełnie naturalne. Sygnał trzeba pobrać na przykład ze źródła SAT albo IP z którego jest podnoszony na satelitę, wrzucić na enkodery i wpakować w sieć IP. Między DTH a IPTV jest 3-4 sekundy opóźnienia.

W OTT masz jeszcze większe opóźnienia, nawet kilkanaście sekund.

Edytowane przez pawulon.wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...