Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2019 o 09:26, lukimann napisał:

@opolsky

Czekam na Twoją relację i spostrzeżenia po montażu usługi, gdy już emocje opadną.Z ciekawości na ilu calowym telewizorze zamierzasz korzystać z Orange IPTV?

 

Orange Premium / Cyfra+ Supermremium.Obie oferty są bardzo dobre...

 

Usługi zostały podłączone. Nie mam pociągniętego światłowodu bezpośrednio do mieszkania, jest on podciągnięty tylko do skrzynki Orange w piwnicy, a dalej sygnał idzie skrętką do mieszkania (tak pozwolił zarządca budynku). Zatem podłączenie światłowodu bezpośrednio do mieszkania nie działa w każdym przypadku.

 

Internet - prędkość na speedteście idealna po WiFi. Spokojnie wyciągam 300/50 i teraz zastanawiam się nad zmianą na 600/100.

 

Telewizja - ponieważ musiałem uciekać do pracy, pobawiłem się na razie podstawowymi opcjami, podłączyłem mój dysk (WD), który działa. Na razie nie działa mi VOD - HBO OD czy Canal+. Czytałem, że chwilę musi minąć. Jakość obrazu - dla mnie zadowalająca. Choć po Eleven 4K spodziewałem się czegoś więcej, a liga włoska bardzo przeciętnej jakości.

Bez problemu można zalogować się na Netflixa. Padło pytanie o HDR - z opakowania dekodera wynika, że jest on przystosowany do tego, żeby dać sobie radę z HDR. Niestety wygląda na to, że funkcja nie została uruchomiona w oprogramowaniu.

To co zauważyłem, to brak obsługi HDMI-CEC, co powoduje, że nie wyłącza się nam dekoder przy wyłączeniu telewizora. W sytuacji, w której mam tv samsung i dekoder tej samej firmy, wygląda to słabo.

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 19:39, fallout77 napisał:

Witam.Mam pytanie dotyczsce zmiany pakietu.Chcialbym przejsc w trakcie trwania umowy z Orange Love Extra na wyższy czyli Orange Love Premium.Czy jest to mozliwe i czy wiaze sie z jakimis kosztami?

 

Na wyższa ofertę możesz przejść w dowolnym momencie trwania umowy, po prostu kolejny rachunek zapłacisz już zgodnie z tą wyższą ofertą, którą wybierzesz.

Można też zmienić na niższa ofertę, ale już wtedy jednorazowo będzie trzeba za takie coś dodatkowo zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, djadijos napisał:

Tv działa na osobnym vlan, nie zabiera internetu.

Myślałem, że na światłowodzie jest jak na miedzi, że po uruchomieniu dekodera automatycznie ucina to +/- 8 mb. U mnie tak przynajmniej jest, że po odpaleniu dwóch dekoderów zostaje mi ok. 65 mb na speedtestach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem typem który na każdym pikselu widzi problem. Wcześniej miałem nc+ bezpośrednio do telewizora (moduł). Widać, że na niektórych programach jakość jest gorsza niż z sat (Tu przykład Planete+ podam, a zauważyła to nawet moja połówka).

Nagrywanie na dysk czy multinagrywarka działają dobrze. Bitrate nie wiem gdzie sprawdzić.

Vod hbo od czy canal+ już działają. Teraz czekam 48h na uruchomienie hbo go i nc+ go.

Bez problemu działa dźwięk 5.1 na kanałach które go oferują.

 

Największy plus calej usługi to swiatlowod. 300/50 to 300/50 na kompie czy smartfonie

 

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, opolsky napisał:

Nie jestem typem który na każdym pikselu widzi problem. Wcześniej miałem nc+ bezpośrednio do telewizora (moduł). Widać, że na niektórych programach jakość jest gorsza niż z sat (Tu przykład Planete+ podam, a zauważyła to nawet moja połówka).

Nagrywanie na dysk czy multinagrywarka działają dobrze. Bitrate nie wiem gdzie sprawdzić.

Vod hbo od czy canal+ już działają. Teraz czekam 48h na uruchomienie hbo go i nc+ go.

Bez problemu działa dźwięk 5.1 na kanałach które go oferują.

 

Największy plus calej usługi to swiatlowod. 300/50 to 300/50 na kompie czy smartfonie

 

Tym wpisem przekonałeś mnie, żeby sobie odpuścić tv w Orange, bo nawet w Vectrze większość programów ma lepszą jakość niż te z satelity. Do tego niedopracowany dekoder(4K z Vectry wszyscy chwalą) i niebotycznie wysoka cena. W mojej kablówce będę płacił 50-60 zł mniej.

@lukimann

Przemyśl sobie jeszcze temat UPC, żebyś nie żałował zmiany operatora. Jestem przekonany, że dekoder 4k niedługo będzie w tej kablówce, a i jako stały abonent na pewno wywalczysz sobie lepszą cenę. Warto zmieniać operatora z powodu 2 czy 3 programów? Tym bardziej, że naprawdę UPC ma bardzo dobrą ofertę i jak twierdzi wiele osób dobrą jakość telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność - nie ma tragedii :)

Natomiast nie chcę mieć na sumieniu osób, które widzą piksel na pikselu (zresztą z tym akurat nie ma problemów).

Wiem jednak, że i oko oku nierówne, i telewizor telewizorowi także.

 

Dla mnie ważna jest opcja jednego rachunku, szybkiego internetu, smartfona i oferty komórkowej. Telewizja to dodatek, więc nie szaleję. A oferta Orange mnie przekonała choćby z powodu Polsatu Sport, którego w nc+ nie miałem, a siatkówka to mój konik (Zaksa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie czepiam się i dziękuję za tak precyzyjne informacje. Ja akurat miałem nc+ i Vectrę podpiętą do jednego tv i wiele programów w kablu było w lepszej jakości. Twój wpis mnie tylko przekonał, że nie zawsze zmiany są na lepsze, a abonament w Orange i tak mam w dobrej cenie. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten wątek i muszę napisać o swoich wrażeniach . Właśnie zakończyłem umowę Love w Orange i przeszedłem do UPC w opcji  2x Moduł Cam CI+ ( M.Room ) . Pierwsze 12 dni działanie bezproblemowe internet stabilny na 5 urządzeniach o każdej porze w przeciwieństwie do Orange gdzie dość często z 300 Mb/s robiło się 60-100 Mb/s . Druga sprawa jakość nadawanych kanałów jak dla mnie na plus w kablówce pierwszy z brzegu który ogląda często moja żonka AXN jest na moim 65 calowym TV (oczywiście moim zdaniem , rodzinki też) lepsza , więcej szczegółów , ostrości . Zdaję sobie sprawę że dekoder w Orange ma inny procesor niż mój TV i że tu może być również powód rozbieżności w jakości odbieranego obrazu. Samsung ICU 100 to jak dla mnie niedopracowany dekoder z kilkoma wadami które mi przeszkadzały a o których można przeczytać na oficjalnym forum pomerańczy ( trochę ich zostało skasowanych)  . Dzwięk na wyjściu optycznym to jest jakaś pomyłka , tak cichego wyjścia sygnału cyfrowego nie pamiętam w żadnym moim urządzeniu a miałem ich sporo . Proszę sprawdzić ile trzeba ; podkręcić ; głośność żeby na amplitunerze czy wzmacniaczu nagłośnić np. 16 m2 pokój , a prawdziwy horror następuje gdy zapomnimy ściszyć dzwięk przed przełączeniem na inne źródło sygnału np. TV Naziemną . Z nagrywaniem miałem również kłopoty ponieważ nie chciał zainstalować dysk WD 500 i dopiero po 3-ej wymianie zaskoczył. Do tego brak funkcji ECO wiąże się z bardzo mocnym nagrzewaniem dekodera chociaż u mnie przestrzeń miał zapewnioną. No i jeszcze jedna sprawa połączenie dekoderów w M.R po WiFi to loteria chyba że będą stały blisko siebie inaczej pozostaje układać skrętkę po mieszkaniu żeby cieszyć się z opcji dodatkowej. W UPC mam Router na przedpokoju i żadnych problemów z połączeniem Router z dwoma telewizorami . Ja się wyleczyłem na tą chwilę z usług tego operatora i w teraz jestem zadowolony , ale każdy ma inne preferencje i wybierze to co mu pasuje więc nie odradzam i nie zachęcam.

Edytowane przez andii57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem przerażony niektórymi opiniami, a umowa z Orange już była podpisana.

Wiem, że po jednym dniu cokolwiek oceniać, to średnia opcja.

Jedno, co mogę powiedzieć, internet jest bardzo stabilny, mierzony na kilku urządzeniach i po WiFi - poniżej 250 Mb/s nie spada, upload 50 Mb/s.

Najbardziej boję się awarii, bo wiadomo, że jak awaria netu, to awaria telewizji.

 

Telewizja działa, nie mam problemu z dźwiękiem 5.1, bo u mnie idzie sygnał HDMI do telewizora i HDMI ARC z telewizora do amplitunera. Trochę na okrętkę.

A to dlatego, że jest problem z podłączeniem na zasadzie wejście tuner -> amplituner -> wyjście do telewizora. Nie widzi obrazu po HDMI. Amplituner ma HDCP 2.2 i chyba to jest problemem, z tego co wyczytałem.

Jeszcze muszę się tym dokładniej pobawić, choć obecny układ mi nie przeszkadza.

Dziwię się też z problemami z podłączeniem dysku WD, bo zrobiłem to za pierwszym razem i wszystko działa jak należy.

 

Widzę, że po prostu każdy z nas oczekuje po usłudze innych rzeczy. Mi pasuje Orange Love, komuś innemu będzie UPC, a jeszcze innej osobie nc+. I każda z tych usług ma swoje plusy i minusy. Ot i tyle.

 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czarnuch napisał:

Czyli mając neostradę 80 mb nie musze obawiać sie spadku prędkości łącza ?

 

Jeśli użyjesz iptv to masz gwarantowany spadek prędkości internetu o 8mb. Czy jest to powód do obawy zależy od tego jakie osiągasz wartości synchronizacji łącza. Ja mam przeważnie około 50mb, więc te 8mb mniej by mnie nie przerażało ale jak ktoś ma ledwo powyżej 20mb to już musi się zastanowić...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 10:08, maly801 napisał:

Bardzo małe szanse że będzie 80M.
40M to już jest sukces...
No chyba że dslam masz w pokoju obok emoji6.png

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
 

Zmień funboxa na porządny modem i zobaczysz, że da radę więcej wyciągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...