Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102 mini


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam! Wczoraj Kupiłem do dziecka pokoju 102 mini. I mam do niego podłączony Telewizor Samsung UE19D4000. Ten telewizor ma funkcje AnyNet + (HDMI-CEC) i Ariva 102 mini też posiada funkcje HDMI-CEC. I chciałbym używać jednego pilota od dekodera i wyłączać lub włączać równocześnie telewizor. A tu nie działa ta funkcja. Dodam , że tu i tu jest włączona w menu. Fakt, że telewizor nie wykrywa dekodera przez łącze HDMI CEC. Mam pytanko co robić? Czy czeka mnie już serwis. dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luther

 

Pewność do funkcji CEC możesz ieć wyłącznie (ale pewnie też nie zawsze) w urządzeniach tego samego producenta. Więc nie koniecznie musi tu wszystko z sobą współgrać.

Tak jak piszesz jest najprawdopodobniej. Dostałem odpowiedz z serwisu cytuje :

Odbiorniki firmy Ferguson nie obsługują technologi Samsunga Anynet+

Technologia ta nie jest tożsama z prostą funkcją HDMI-CEC

http://www.samsung.com/pl/article/use-o ... ith-anynet

 

Z pozdrowieniami,

 

Serwis

Ferguson

 

Ciekawe czy jest inny sposób jak na przykład inteligentny kabel hdmi?

odśwież listę urządzeń w menu TV i sprawdź czy w źródłach pojawił się ALi STB (to musisz zaznaczyć aby można było wł. i wył. TV pilotem dekodera)

Tak robiłem i nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga i ich Anynet+ i jakoś wszystko działa na mini102 oraz 202 więc Ferguson jest w błędzie ze swoim stwierdzeniem albo masz starszy model TV ( mój jest z 6 serii B tzn B650 - ma ponad 2 lata), pozatym polecenia HDMI-CEC obsługiwane są od HDMI v1.3a fakt ,że Ariva nie wszystkie je obsługuje bo tylko włączanie i wyłączanie TV i tunera jednym pilotem ( http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI ) i są różnie nazywane przez poducentów sprzętu RTV np." Anynet+ (Samsung); Aquos Link (Sharp); BRAVIA Link and BRAVIA Sync (Sony); HDMI-CEC (Hitachi); E-link (AOC); Kuro Link (Pioneer); CE-Link and Regza Link (Toshiba); RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo); RuncoLink (Runco International); SimpLink (LG); HDAVI Control, EZ-Sync, VIERA Link (Panasonic); EasyLink (Philips); and NetCommand for HDMI (Mitsubishi)" ale jest to jedno i to samo.

komendy dostępne w specyfikacji HDMI CEC:

One Touch Play: the device will become active source when playback starts

System Standby enables you to switch all devices to standby mode with the press of one button

Preset Transfer: transfers the tuner channel setup to another TV set

One Touch Record allows you to record whatever it is you are seeing on the HDTV screen to a selected recording device. For those of us old enough to remember trying to record TV programs with a VCR, only to find out later that we had the VCR on the wrong channel, this is a welcome feature

Timer Programming allows you to take advantage of the Event Programming Guides (EPG) that are built into many HDTVs, Satellite and Cable set-top-boxes, to program the timer in recording devices like PVRs and DVRs

System Information: checks all components for bus addresses and configuration

Deck Control allows a component to interrogate and control the operation (play, pause, rewind etc.), of a playback component (Blu-ray or HD DVD player or a Camcorder, etc.)

Tuner Control allows a component to control the tuner of another component

OSD Display: use the OSD of the TV set to display text

Device Menu Control allows a component to control the menu system of another component by passing through the user interface (UI) commands

Routing Control: control the switching of signal sources

Remote Control Pass Through will significant simplify the operation of complex multi-room systems. This feature allows remote control command to be passed through to other devices within the system

Device OSD Name Transfer: transfer the preferred device names to the TV set

System Audio Control allows the volume of an AV Receiver, Integrated Amplifier or Pre-amplifier to be controlled using any remote control from a suitably-equipped device(s) in the system

 

Niech się douczą bo nie wiedzą chyba co wyprodukowali :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie, że w tych nowszych boot logo jest nie do ruszenia. Niektórzy piszą, że niby odpalili potem Ferdka, ale większość użytkowników pisze aby tego nie robić bo uwalili sobie tuner i trzeba go ratować. Bardziej do takiej zmiany nadaje się 200 HD, a te nowsze jak 102E, 52E, 102 mini mają jakieś nowsze rozwiązania i jest kłopot co nie znaczy, że w przyszłości nie będzie rozwiązania. Z racji, iż jest to zmiana jednak pewnego rodzaju na nieoryginalne przez RS-232 to wiąże się pewnie z utratą gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

kupiłem tuner ariva mini dla tnk sd smart. chodziło mi głownie o możliwość nagrywania, twardych dysków mam nadmiar. No i wszystko ładnie, ale po paru dniach dostrzegam następujace niedociągnięcia: W porównaniu z Technisat CD2 z TNK Ariav mini włacza sie nieprzyzwoicie długo, wiec zostawiam ją po prostu włączoną. Jakakolwiek synchronizacja HDMI z moim telewizorem Sony Bravia nie istnieje: ani głośność, ani zmiana kanałów, ani wyłączanie/włączanie. A działa to wszystko zarówno dla PS2 jak i zestawu audio.

Przełączanie kanałow nie jest może najszybsze, ale nie aż tak, żeby denerwowało. Wkurza mini ogonek HDMI, musiałem kupić specjalny przedłużacz. Niby w założeniu tunerek ma wisieć za telewizorem, ale wtedy zwiesza się z telewizora kabel czujnika IR, Ethernet, USB HDD, zasilania i od anteny sat... To już wolę 1 kabel HDMI.

W opcji FastScan nie znalazł niektórych kanałow TNK, więc musiałem zrobić Fullscan i wyszukac moje 20 kanalow sposrod 1500, wszystko na piechote.

Nagrywanie działa naawet z dyskiem bez wlasnego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Pytanie może prozaiczne:

 

Kupiłem ten sprzęcik, włożyłem kartę cyfrowego polsatu i kanały nadal zakodowane, włożyłem kartę cyfry + - tak samo.. Co należy zrobić aby dekoderek je odczytywał? Wybaczcie, ale po prostu nie wiem...

Proszę o odpowiedź (małą instrukcję)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...