Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102 mini


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie producenta pojawił się nowy produkt Ferguson Ariva 102mini : http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... 2mini.html

Ze specyfikacji wynika ,że jest to Ariva 102e tylko w wersji kieszonkowej :) tzn.mini ( bez wyświetlacza, za to z kablem HDMI )

 

Ariva 102mini to najmniejsza dostępna na rynku wersja w pełni funkcjonalnego odbiornika Full HD z czytnikiem kart płatnych telewizji. Jest to odbiornik, który zapewnia perfekcyjny obraz i doskonały dźwięk odbieranych programów TV i radiowych w nowej telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Idealne rozwiązanie każdego posiadacza dużego telewizora na gładkiej przestrzeni. Ariva 102mini jest na tyle mała, że można ją schować za telewizorem. Poprzez USB możliwe jest nagrywanie/timeshift oraz odtwarzanie muzyki (mp3, ogg, flac), filmów (mkv, avi, xvid) i przeglądanie zdjęć (jpeg, bmp). Jest to również rozwiązanie niezwykle energooszczędne, zaś zasilanie z 12V umożlwia korzystanie z niego np. na kempingu.

 

Specyfikacja:

◦Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

◦Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p

◦Obsługa 32 programowalnych timerów

◦Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

◦Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)

◦Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

◦Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS

◦Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

◦Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2

◦Czytnik kart dla płatnych telewizji

 

Procesor: M3606

 

Wyjścia/wejścia:

LNB IN: Wejście kabla koncentrycznego z konwertera.

HDMI:Wyjście obrazu i dźwięku cyfrowego.

LAN:Port Ethernet służący do komunikacji przez sieć LAN/Internet.

USB:Port umożliwiający nagrywanie na zewnętrznych pamięciach

ariva102mini_in_out.jpg

 

 

ariva102mini-B.jpg

ariva102mini-S.jpg

 

grafika ekranowa

3606_graph_1.jpg

3606_graph_2.jpg

3606_graph_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zastanawia mnie ten trend minimalizacji odbiorników dvb-t, dvb-s w kierunku tych chowanych za TV. Pomysł wydaje się bardzo fajny, lecz moim zdaniem w niedługim czasie Ferguson, czy inna firma produkująca takie urządzenia wprowadzi tuner wielkości przeciętnego smartphona z kartą kodową wielkości karty sim. Jak dla mnie rozwój technologiczny takiego sprzętu w tym kierunku całkiem udany.

 

Super trafili z tym pierwszym obrazkiem z grafiki ekranowej, warto się dowiedzieć co można oglądać przy pomocy takiego sprzętu nie uruchamiając nawet PC;) Pewnie to wersja dla niezdecydowanych zakupem tunera.

 

Z chęcią poczekam na rozwój sytuacji i na pierwsze testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem wczoraj Ariva 102mini w kolorze czarnym tak dla testów z ciekawości i spodobał mi się ten sprzęt. W ogóle się nie grzeje oraz nie tnie ( cały dzień go katowałem) , super działa ze spliterem , jest mały :) a poza tym to nic innego jak Ariva 102e ( z menu zniknęło tylko ustawienie zegara - bo go poprostu brak , reszta tak jak w 102e oraz 202e). Miałem 2 szt 202e ale z uwagi ,że jeden z TV ma 22" to sprzedałem ostatecznie dziś 1szt. 202e i pozostawiłem 102mini ( ma w zestawie uchwyt za pomocą którego można np.na zaczepach umocować "dekoder" do TV lub innej powierzchni - zaczep+dwustronna taśma lub wkręty). Ceny po mału spadają były po 315zł ( ok 15 stycznia) a dziś już można zakupić za 285zł ( Ja dałem 298zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu sprawdzać ? Przecież to ten sam procesor co 102E więc na pewno szyfruje :/

 

Jedyna szansa na "otwarte" nagrania to moduł CI i 202E.

Wtedy omijamy to głupie ograniczenie praw autorskich.

Możemy przerobić plik na PC i wpuścić w sieć :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibor a mozesz napisac jak duzy jest ten zasilacz ,pytam bo chce go teraz kupic dla corki jak przedluze umowe z cyfra i wezme MR i zastanawiam sie czy uda mi sie go zmiescic na stopce od tv ,ktorego powiesilem u corki na scianie razem wlasnie ze szklana stopka i na niej teraz ma polozony dekoder z TNK ten malutki technisat digit s2-cd i zastanawiam sie czy ten tez sie zmiesci jak on wlasciwie jest zasilany tzn. przez kabel usb bo taki widac na zdjeciach ? czy ma poprostu taki kabelek od tego niby zasilacza z ta cienka koncoweczka jak niektore zewnetrzne dyski ?

bede wdzieczny za odpowiedz

ps.jeszcze jedno pytanie bo ten dekoder z tnk po wylaczeniu z pradu choc nie za kazdym razem ale gubi liste kanalow i pozniej trzeba od nowa wyszukiwac a moja ariva 100 e nie wiec jak ten tez gubi to odpada a jak nie to bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki vibor za odpowiedz takze teraz pozostaje mi tylko wynegocjowac dobre warunki nowej umowy i zakup tej kruszynki ha ha

... vibor mam jeszcze jedno pytanie do czego sluzy ten IR SENSOR ? znalazlem cos takiego instrukcji obslugi online nie wiem co to jest i do czeg sluzy w tym dekoderze jakbys mogl wyjasnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zakupiłem tuner ariva 102 mini , dokupiłem adapter wifi Ferguson W02 dedykowany temu tunerowi i mam problem z połączeniem z ruterem,

posiadam ruter Fritzbox 7050 , mianowicie tuner widzi ruter , wpisuje klucz dostępu do rutera , lecz wyskakuje okienko ze minął czas i nie

można połączyć.Miałbym prośbę , może mi ktoś pomóc w tym problemie ?Bardzo proszę!!!

Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...