Skocz do zawartości

Problem z DVB Viewer - error 0x80040154


Suffel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem z programem DVB Viewer. Posiadam tuner USB AF9015 BDA Filter i chciałem go wypróbować w programie DVB Viewer, niestety choć program wyszukuje wszystkie stacje, jest EPG, ale nie ma obrazu i pojawia się komunikat "nie mogę stworzyć B2C2 MPEG2 filter, error 0x80040154....niezarejestrowana".

Nie wiecie może, jak ten problem naprawić?

Mój system to Windows XP

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że masz coś namieszane w systemie z kodekami - korzystałeś kiedykolwiek z karty SkyStar2? Bo błąd odnosi się do filtra pozostawionego przez nią lub niepotrzebnie zainstalowanego. Ponieważ samo EPG ściąga, to oznacza, że jest sygnał i technicznie urządzenie działa, a DVBViewer grzęźnie dopiero na etapie wyświetlania obrazu.

 

Dwie opcje:

1) Ustawienia --> Opcje, w nowym oknie wybierz DirectX po lewej i zmień wybrane dekodery (trzeba eksperymentalnie pokombinować)

2) Jeśli jakiekolwiek zmienianie nie pomoże - musisz skorzystać z narzędzia Radlight Filter Manager 1.6. W nim zlokalizować B2C2 MPEG2 filter i go albo spróbować wyrejestrować albo skasować. Link do programu. Filtr powinien siedzieć w kategorii DirectShow Filters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ samo EPG ściąga, to oznacza, że jest sygnał i technicznie urządzenie działa

To jak wytłumaczyć to zjawisko:

 

Mam zainstalowany ProgDVB. Podczas "zabawy" znalazłem programy, oglądałem, zapisałem. Po pewnym czasie uruchomiłem ProgDVB ale już bez anteny. Zdziwienie moje było takie że po kilku godzinach od ostatniego użytkowania zapisane kanały z listy mają swoje EPG a gdy próbuję włączyć dany kanał pojawia się pasek EPG na czarnym tle! To czarne tło to oczywiście brak sygnału z racji braku anteny ale skąd aktualne EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ samo EPG ściąga, to oznacza, że jest sygnał i technicznie urządzenie działa

To jak wytłumaczyć to zjawisko:

 

Mam zainstalowany ProgDVB. Podczas "zabawy" znalazłem programy, oglądałem, zapisałem. Po pewnym czasie uruchomiłem ProgDVB ale już bez anteny. Zdziwienie moje było takie że po kilku godzinach od ostatniego użytkowania zapisane kanały z listy mają swoje EPG a gdy próbuję włączyć dany kanał pojawia się pasek EPG na czarnym tle! To czarne tło to oczywiście brak sygnału z racji braku anteny ale skąd aktualne EPG?

zapewne się pobrało i zapisało gdzieś. Za tydzień bez włączania karty już nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti - ProgDVB magazynuje EPG w bazie danych na dysku (czyli tak jak pisze @lpm11 - się magazynuje), żeby nie musiał go pobierać za każdym (za długo to trwa). DVBViewer chyba też tak robi i SmartDVB (swoją drogą fajna sprawa). Po upłynięciu daty ważności pobranych danych - nie będą się wyświetlać (SmartDVB kasuje z bazy wpisy starsze niż zadana ilość dni w opcjach).

 

@Suffel - na liście niestety nic z B2C2 nie ma, niedobrze... Wszystkie pozostałości po SkyStar2 odinstalowałeś przez Dodaj/usuń programy? Oczywiście jeśli już SkyStar-a 2 nie masz, bo jak masz, no to nie odinstalowuj nic. Z tego co zerknąłem w sieci - nie jesteś jedynym z takim problemem, ale niestety nie padły żadne jasne i klarowne rozwiązania tego problemu. DVBViewer masz najnowszy? Mieszanie w opcjach DirectX nie pomogło nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odinstalowałem, ale pewnie coś mi zostało w rejestrze systemu i dlatego te problemy. Mam DVB Viewer 4.6, a mieszanie w opcjach DirectX nic nie dało. Niestety muszę się z tym programem na jakiś czas pożegnać (pewnie do reinstalacji systemu) i znaleźć jakiś inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...