Skocz do zawartości

USB dvb-t i netbook c-50


pavelkuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pitter to netbook, parametry jak na niego takie sobie(tylko do ramu nie mam pewności):

Procesor: AMD C-Series C-50 1 GHz Dwurdzeniowy

Karta grafiki: AMD Radeon HD 6250, rdzeń: 280 MHz, DirectX 11, Shader 5.0, 8.792.0.0

Pamięć ram: 1 lub 2GB

Problemem może być Ram jeśli kolega ma go 1GB, bo to zwalnia netbooka, wiadomo grafika współdzielona. Dodatkowo pewnie Win 7 starter na pokładzie, a to katorga dla netbooków. Co prawda nie mam netbooka, ale pracowałem na kilku takich i zawodzi.

Niech kolega, jak nie dostał do tunera TotalMedia 3 wypróbuje i napisze czy poprawiło się coś. No i niech napisze jakie kodeki ma na pokładzie, bo to bardzo ważne. Testowałem na słabym lapku TotalMedia 3 i z odpowiednimi kodekami pod Win 7 radził sobie(tylko SD, bo nie mam dostępu do kanałów HD z MUX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Toshibę NB550D z takim właśnie procesorem (C-50, 1GB RAM, Win7 Starter) i używam czasami z Technisat AirStar TeleStick 2 USB - działa bez problemów. Używałem programów: DVBviewrTE2 (dołączany do tunera), VLC Player i Splash Lite. Obciążenie procesora (tylko SD) waha się od 60 do 75%, ale daje radę - żadnych cięć, żadnych opóźnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem na SplashLite i dziala super. Ale ten program uzywa akceleracji sprzetowej z karty grafiki. Niestety nie ma EPG i nagrywania.

 

Jesli chodzi o oprogramowanie dolaczone do sticka to bylo to BlazeDTV 6.0. Tutaj obraz jest pozniej niz dzwiek. Co jakis czas jest synchronizacja - cos jakby czkawka i wtedy przez chwile jest ok, po czym rosnie przesuniecie az do czkawki itd.

 

Mam 2GB ram, wiecej sie nie da w tym komputerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem opcje w Blaze ale to po prostu nie dziala na moim sprzecie.

 

Splash pokazuje w pasku tytul aktualnej audycji. Dziala szybko i do ogladanie jest chyba najlepszy.

 

ProgDVB sciagnalem i nawet sobie radzi z odtwarzaniem, pozostale opcje posprawdzam pozniej.

 

Pilot dziala tylko w Blaze.

 

Aha, patyczek jest z Cabletech model URZ0085.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...