Skocz do zawartości

BBC, ITV (z 27,5°W)


mafiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Kanały w dalszym ciągu się nie wyszukują i nie będą nigdy się wyszukiwać, ale można je dodać ręcznie za pomocą programu do edycji listy kanałów:"AliEditor". W dalszym kroku należy pamiętać o witamince.

Dzięki tym działaniom można osiągnąć taki oto efekt:

file.php?id=66608&t=1

file.php?id=66607&t=1

file.php?id=66609&t=1

file.php?id=66610&t=1

file.php?id=66611&t=1

file.php?id=66612&t=1

file.php?id=66613&t=1

file.php?id=66614&t=1

file.php?id=66615&t=1

Wszystkie sidy,pidy itp brałem ze strony: http://pl.kingofsat.net/pos-27.5W.php

Tuner: Ferguson Ariva 250 Combo

Na dodatek dodam, że antena to 60cm miska od Cyfrowego Polsatu, więc nie trzeba targać się z 2 metrową blachą. Oczywiście mieszkam w zachodniej Polsce(przy granicy z DE), im dalej na wschód tym antena musi być większa,ale nie tak większa jak na pozycje 28.2*E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy we Wrocławiu na antenie 65 cm da się złapać ten transponder? :) od kilku miesięcy walczę z tą satelitą i nic :roll: teraz opracowałem taktykę (ustawić antenę na 30W, po kroku przesuwać antenę na wschód i za każdym razem robić blindscana do momentu, aż wyszuka się jakikolwiek kanał z 27,5W - potem to już z górki ;) ), ale nie wiem czy jest sens dalej się męczyć z tak mała anteną :roll:

 

Powiem szczerze: ten transponder jest dla mnie niczym skarb Inków dla poszukiwaczy i jak uda mi się go złapać, to będę w siódmym niebie :D

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mi się udało złapać  tego satelitę w zeszłe wakacje na 60cm od Cyfrowego Polsatu. \

Lokalizacja to Kostrzyn nad Odrą.

Prawda jest taka, że trzeba delikatnie obchodzić się z anteną. Kilka milimetrów robi dużą różnice. Skew na konwerterze tak samo.

Więcej info możesz znaleźć tu http://www.satclub.pl/pakiet-bbc-w-dvb-s2-8psk-t9061-15.html

http://www.satclub.pl/pakiet-bbc-w-dvb-s2-8psk-t684.html

 

Pozdrawiam,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

W regionie łódzkim ustawiam tego satelitę na Corab 80, ale musi być:

- pogodny dzień

- dobra czułość konwertera i nie chodzi tu o parametry podane przez producenta

Podczas opadów mżawki sygnał spada lub ginie. Jeżeli masz Corab 90, nic nie stoi na przeszkodzie abyś to sprawdził. Najpierw ustaw Hispasata 30W, potem antenę skieruj lekko na wschód. :) Nie tak łatwo ustawić tego satelitę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam kolegów po dłuższej przerwie. Jako, że w temacie dłuższy czas się nic nie działo, a ja przeprowadziłem się do Krakowa pozwolę sobie zapytać jaka średnica czaszy potrzebna jest do odbioru tej paczki w Krakowie? Aktualnie posiadam Corab 90. Czy w ogóle ten pakiet jeszcze funkcjonuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...