Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, także ja interesuję się bardzo kodowaniem obrazu oraz dźwięku.

A zaczęło się to, jak tylko zobaczyłem systerowskie paski w telewizorze! :jupi:

A oto efekt moich eksperymentów z NagraDubem 0.06b: http://www.youtube.com/watch?v=P4V42rhdrdA

Omawiam też drugą wtyczkę kodującą obraz do VirtualDuba na innym forum "Elektroda".

 

Chcę także zakupić taki stary dekoder z kluczykiem ze względu na właściwości jakie były tu omawiane, więc mam pytania:

Czy kupować i jak wybierać na allegro? Bo mam wątpliwości dotyczące dekodera z odciętym kablem zasilającym...

Jak to niektórzy podłączyli, że zakodowali obraz? Pytam o złącza z tyłu: 1x Euro, 1x DIN-AV. Przeszukałem zdjęcia tego dekodera od tyłu i nie było żadnych złącz antenowych... :shock: (chyba, że przeoczyłem)

 

Pozdrawiam serdecznie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiego ze złączem antenowym bym się pokusił, zwłaszcza że mam magnetowid i kartę telewizyjną które się kurzą.

Teraz myślę co lepsze: eurozłącze i componenty czy kabel koncentryczny? :woot:

Raz zgrałem materiały i żałowałem, że przez żółtą wtyczkę...

Co do jakości sygnału otrzymywanej z danego gniazda tak w wielkim skrócie dla każdego sprzętu pomijając ustawienia rozdzielczości to od najwyższej do najniższej mamy: HDMI, Component Video (3 wtyki RCA), Scart (Eurozłącze), Composite Video (1 wtyk RCA), Wyjście z modulatora (wtyk antenowy). Jak się mylę niech ktoś poprawi ;) Oczywiście wynik końcowy zależy w dużej mierze od jakości pierwotnie zarejestrowanego materiału, jeśli teraz nie wygląda ono za specjalnie to cudów się nie osiągnie i będzie wyglądało po zgraniu podobnie niezależnie od wybranego gniazda. Przy samym zgrywaniu proponuję najlepiej nie używać żadnych kodeków do kompresji, nagranie będzie duże objętościowo na dysku, ale obraz będzie możliwie najlepszy. Ewentualną kompresję video można spróbować przeprowadzić później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiolitek odkodowałeś może już te nagrania z YT?

Cały czas nad tym pracuję, nawet zainstalowałem na kompie stacjonarnym programy jakimi w okolicach 2000 roku się odkodowywało się Canal+, więc może teraz jakoś pójdzie. Dowiedziałem się dlaczego SYSTER P2 nie chce odkodować dźwięku jak przepuszczam przez niego sygnał. Dekoder za pomocą telegazety emitowanej na Canal + ustalał datę, i wtedy gdy karta miała uprawnienia to koduje/odkodowuje sygnał :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Studiolitek Czy posiadasz instrukcję podłączenia dekodera? Czy pokażesz jak masz podłączony Syster P2?

No i czy ktoś posiada wiedzę na temat ważności klucza do tego dekodera - co zrobić, jeśli okaże się nieważny?

 

Filmik demonstrujący syster-koder do VirtualDub:

http://www.youtube.com/watch?v=EHdMpCv0t9s

Z filmikiem już się nic nie zrobi, ale nie jestem pewny w 100%, może dekoder da sobie radę? :D

 

PS. Cały czas wydaje mi się, że dekoder ten powinien "otrzymywać" obraz o rozdzielczości 288i w 50 klatkach na sekundę które zostają przetworzone na 25 klatek na sekundę o rozdzielczości 576p lub i... :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto efekt mojej "pracy" w zakodowaniu mojego własnego filmiku w systemie Syster/Nagravision za pomocą VirtualDub'a:

:arrow:http://www.youtube.com/watch?v=Kr0ftf8YEmc

Dźwięk nie jest kodowany, ponieważ do tego jeszcze "nie doszedłem". ;) Najpierw musiałem "zająć" się obrazem, aby wyglądało to w miarę dobrze, bo początki mojej "zabawy" z tym były mizerne. :/ Dzięki poradnikowi kolegi @Zcooger wygląda to już lepiej. :) Jednak jeszcze nie tak fajnie, jak zrobił to właśnie i pokazał nam @Zcooger.

 

@Zcooger

Przejrzałem twój filmik, do którego wyżej dałeś link i który przedstawia poradnik, jak zakodować filmik tym filtrem "NagraDub". Mój filmik wyszedł mi już w miarę dobrze, tylko nie wiem, jak zrobić, aby dolna część obrazu została przesunięta trochę w górę, a na spodzie "zachodził" obraz z górnej jego części. Tak było "oryginalnie" w systemie Syster i tak też jest na tym filmiku, co pokazałeś. Ja jednak nie umiem tego zrobić! :( Na końcu swojego filmiku z poradnikiem podałeś za pomocą screenshot'u z VirtualDub'a listę potrzebnych filtrów i ich ustawienia. Jako trzeci od dołu filtr masz filtr "Shift". Gdzie mogę go znaleźć? Ściągnąłem specjalnie tę samą wersję VirtualDub'a, którą ty masz (wersja 1.9.11 po angielsku) i za jej pomocą zakodowałem mój filmik, do którego dałem link wyżej, ale na liście filtrów nie znalazłem takiego, jak "Shift", więc zmuszony byłem go pominąć. Wszystkie pozostałe mam. Czyżby to ten właśnie filtr powodował te przesunięcie obrazu, które mam na myśli? Bardzo bym chciał takie coś zrobić, ale nie potrafię. :( Jeśli możesz to bardzo cię proszę, pomóż! Daj też link do tego filtra "Shift". Może być na moje PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, teraz jest już lepiej. ;) Bardziej realistycznie. :D

:arrow:http://www.youtube.com/watch?v=NJE0kwsdAp4

 

Szkoda tylko, że trzeba przy tym stosować ten filtr z szumem obrazu. Psuje to bardzo cały efekt. Bo na "zakodowanym" obrazie szum ten też jest dość widoczny... :/

Ja na tym moim filmiku zastosowałem wartości po 16% w ustawieniach tego filtra szumu obrazu.

 

 

Przy okazji pobawiłem się też filtrem systemu VideoCrypt:

:arrow:http://www.youtube.com/watch?v=LZWHY1d-Y2E

To jest ten sam filmik, co powyżej. Tutaj "zakodowanie" obrazu jest znacznie prostsze i szybsze, bez całej "armii" filtrów i ich magicznych ustawień. ;) De facto wystarczą tylko dwa: "Videocrypt encoder" i ewentualnie "HSV adjust", aby zmienić nieco kolory, bo ten filtr systemu VideoCrypt, podobnie jak "NagraDub", nie miesza kolorów. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sam E250

Trochę kiepsko. :/

Widać, że nie zastosowałeś filtrów "Add Noise" (czyli dodanie szumu obrazu) oraz "Shift" (przesunięcie dolnej części obrazu nie do góry przy jednoczesnym "nachodzeniu" w tym miejscu jego górnej części, jak to było oryginalnie w systemie Syster). Za to dźwięk jest całkiem realistyczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...