Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
- Blok reklamowy i moment zakodowania z 2000r.

- Zapowiedź filmu i czołówka dla dzieci (zakodowana) z 2000r.

- Zakodowany Polski CANAL+ z 2000r.

 

No cóż w niektórych przypadków z nudów pobawiłem się dźwiękiem i...

1. Przy filmiku Nagravision-Syster słyszymy dźwięk z filmu, który lektorował Janusz Szydłowski. ->

2. W końcu rozpracowałem datę premiery filmu - "Na dobre i na złe" w C+ - Niedziela 21 listopada 2000 r. ->

3. To chyba byłoby na tyle w tym wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu podobno przy pomocy odpowiedniej karty tv (musiał być konkretny chipset) i dodatkowego oprogramowania dało się w locie dekodować analogowy C+. Dziś to już historia jest chyba, że gdzieś w małej kablówce ostał się Canal+ analogowy kodowany w Nagravision Syster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy w ramach edukacji ;) Tak się zastanawiam czy teoretycznie takie nagranie archiwalne z C+ na kasecie VHS poprzez modulator w magnetowidzie można podpiąć do karty tv i zdekodować tak jak wówczas (odpowiednią kartą)? Głównym problemem w takim podejściu może być gorszej jakości obraz z taśmy (mniej linii) od oryginalnego sygnału w PAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem @Barti jest taka możliwość ;) jak chcesz najrealniej zakodować, to w nagradubie ustawiasz wszystko na najmniejsze. Oto zakodowany przeze mnie jingiel tymże filtrem: http://www.youtube.com/watch?v=7HFhzNk9nlY (Kolory czarnobiałe, ze względu na moją wcześniejszą niewiedzę(chyba już będę wiedział jak zrobić te "systerowskie" kolory)) Jednocześnie informuję, że ów filtr nie odkodowuje i nie zakodowuje dźwieku!! (Ale odpowiedni plugin do Audacity wystarczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolei fonia została odkodowana przy pomocy audacity.. Btw. przydałby się materiał z kodowanego C+ (PAL)

Z dźwiękiem można pobawić się przepuszczając sygnał przez dekoder, mam jeszcze Systera P2 to weekend się pobawię z dźwiękiem żeby był oryginalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam, w weekend będę się bawił to i wyśle. Wpadłem na nie głupi pomysł, żeby ściągnąć z YT zakodowane materiały z Canal+, wypalić na płytkę, a następnie z powrotem wpuścić to na kompa przez analogową kartę TV, żeby od razu dekodowało obraz i dźwięk, co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem @Barti jest taka możliwość ;) jak chcesz najrealniej zakodować, to w nagradubie ustawiasz wszystko na najmniejsze. Oto zakodowany przeze mnie jingiel tymże filtrem: http://www.youtube.com/watch?v=7HFhzNk9nlY (Kolory czarnobiałe, ze względu na moją wcześniejszą niewiedzę(chyba już będę wiedział jak zrobić te "systerowskie" kolory)) Jednocześnie informuję, że ów filtr nie odkodowuje i nie zakodowuje dźwieku!! (Ale odpowiedni plugin do Audacity wystarczy)

Mógłbyś mi krok po kroku opisać, jak "zakodować" w Syster za pomocą tego filtra do VirtualDub'a jakiś filmik z pliku? Może być na PW.

Chodzi mi o "zakodowanie" niekodowanego obrazu, a nie o odkodowanie.

Ja wczoraj próbowałem się tym trochę bawić, ale bez żadnego efektu... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...