Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, nie da się odebrać DVB-T na Systerze P1. Jest to dekoder analogowy, a sygnał DVB-T jest nadawany cyfrowo.

 

Czy wujek ma kartę-kluczyk do tego dekodera? Chętnie odkupiłbym (z kluczykiem bądź bez). Jest potrzebny do testów rekonstrukcji kodowania C+ wraz z przesyłaniem uprawnień. W projekt jest zaangażowany m.in. @Zcooger, @Sam E250 oraz osoby z zagranicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, SzYcHa_2012 napisał:

Niestety, nie da się odebrać DVB-T na Systerze P1. Jest to dekoder analogowy, a sygnał DVB-T jest nadawany cyfrowo.

 

Czy wujek ma kartę-kluczyk do tego dekodera? Chętnie odkupiłbym (z kluczykiem bądź bez). Jest potrzebny do testów rekonstrukcji kodowania C+ wraz z przesyłaniem uprawnień. W projekt jest zaangażowany m.in. @Zcooger, @Sam E250 oraz osoby z zagranicy :)

Niestety nie ma tego kluczyka. Pytałem się teraz mojego wujka czy by nie chciał sprzedać tego Systera P1 mi powiedział że nie chce on go sprzedać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, SzYcHa_2012 napisał:

Szkoda, doszliśmy do takiego etapu https://www.youtube.com/watch?v=CML8Hr_eFZ8 :D

Brakuje nam polskich kluczyków i nagrań z czasów analogowego C+ (kodowanych. bądź odkodowanych za pomocą dekodera).

Jeśli ktoś ma coś na zbyciu to zapraszam na PW :D

Zarąbisty efekt. Tylko szkoda że mój wujek nie ma tego kluczyka z Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

GP9dszv.png

 

Taka ciekawostka z ok. 1999 r. z Canal+, a mianowicie kadr z kreskówki "The Good Egg" ("Brzydkie żółwiątko") z 1939 r.. Ostatni raz ta kreskówka była emitowana z dubbingiem w TV Puls 2. 

 

Przy okazji fragment wstawek z "Diabelskiego młynu", z serialowym Luksusem z "13 Posterunku", czyli Pawłem Burczykiem z 1995 r.: https://www.youtube.com/watch?v=BydEPCjEL7Y

 

Edytowane przez Sam E250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj Canal+ obchodzi w Polsce 25 urodziny i z tej okazji chciałbym się was zapytać jakie macie wspomnienia? Jeśli o mnie chodzi, to pamiętam z dawnego Canal+ m.in. niekodowane "Wstępy do meczu", "Rozkodowany Bugs Bunny" który był rozszerzoną wersją "Diabelskiego młynu" ("Zwariowane melodie" + serial animowany typu "Pinky i Mózg"), "Szymon mówi show" w którym Szymon Majewski parodiował materiały "Łapu Capu", serial "Przyjaciele" z polskim dubbingiem oraz oprawę graficzną z lat 1997-2004 do której mam ogromny sentyment.

 

Czekam na wasze wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL + posiadałem praktycznie od początku jak wystartował w Polsce. Wtedy jeszcze jako nastolatek. Pamiętam ten dekoderek z kluczykiem i książeczkę do opłat, która wyglądała jak czekowa. A najlepsze jest to że wtedy był jeden Canal+ i codziennie była dobra premiera filmu, a nie to co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotr77sat napisał:

...codziennie była dobra premiera filmu...

Jasne ?

C+ miał wtedy tylko WB, a później Paramount, do tego lokalnych dystrybutorów. Filmy były ok 18-20 miesięcy po premierze kinowej. Na tamte czasy to było coś nowego i nawet premiery 4-5 letnich filmów były nowością, bo większość z nich nie była nigdzie pokazywana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wspominam. Posiadanie C+ to był luksus. Szkoda że u nas zarzucili ten sposób prowadzenia Canal+, we Francji cały czas funkcjonuje pasmo niekodowane. Ogólnie kanałów tv porównując do dzisiejszych realiów było mało ale cały czas było coś fajnego do oglądania, dziś jest masa kanałów, duże rozdrobnienie i pełno powtórek. Mi jakoś nie przeszkadzały zakłócenia, dropy, itd. związane z przekazem analogowym, bez przesady nikt z tego powodu nie oślepł, zresztą nikogo to wtedy nie ruszało bo to było po prostu coś normalnego. Jak fajnie się to dziś wspomina, w epoce telewizji wysokich rozdzielczości, smartfonów, szybkiego internetu, i ogólnie natłoku wszelkich bajerów; ci którzy takiej formy odbioru tv nie uświadczyli, chyba 'tego czegoś' nie zrozumieją. @Tomo21 wyżej wspomniał o kodowaniu Syster. Można je i dziś podejrzeć. Na francuskim multistreamie 12648V z 5*W, na wersji C+ z 'okienkami' (bo są tam dwie wersje Canal+France - jedna cały czas kodowana, a druga to ta z okienkami FTA) ,są w taki sposób na pokaz szyfrowane programy z dopiskiem na dole ekranu od której godziny ponownie będzie otwarte okno programowe, po francusku 'en claire programme' jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym luksusem. W latach 90 zamiast wypożyczać co tydzień po kilka VHSów oglądało sie to co było w C+. Wychodziło na zero, albo nawet na plus ;). Większym wydatkiem była paczka Multichoice bo wymagała zeza na Astrę (a wtedy już wszycy korzystali z 13E), a i sam sprzet i abonament z tego co pamiętam kosztował więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, moimzdaniem napisał:

Fajnie wspominam. Posiadanie C+ to był luksus. 

To fakt. Wynikało to głównie stąd, że mało kogo było wtedy stać na zakup jednego kanału w takiej a nie innej cenie (z tego co pamiętam bodajże po 30zł miesięcznie). Sytuacja gospodarcza była zdecydowanie gorsza niż obecnie. Wysokie bezrobocie (10-15%), przeciętne wynagrodzenie nieprzekraczające 2000zł (a w latach 1996 i wcześniejszych - nie przekraczało nawet 1000zł), a minimalne wynagrodzenie nawet 700zł (im wcześniejsze lata tym niższa wartość). Stąd też C+ mieli nieliczni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zatem z czego C+ latami utrzymywało wielką sieć nadajników naziemnych i płaciło za koncesję i prawa do emisji ... :).

Fakty są takie, że wypożyczenie jednego nowego filmu VHS na weekend pod koniec lat 90 kosztowało 5-6 zł (w lokalnej małej wypożyczalni, powstające potem sieciowe VideoFany i inne były droższe), cartridge z grą na Pegasusa 20-30 zł, a legalna kaseta audio 15-20 zł.

Tak więc 30 zł jak na to co było wtedy w ofercie w porównaniu do reszty kanałów to był bardzo rozsądny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dekoder jakoś w okolicach emisji filmu "Młodzi gniewni" o ile dobrze pamiętam, przekaz sat leciał jeszcze na 16E. Ale czy to był 96, 97 czy który rok... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bugmenot napisał:

Ciekawe zatem z czego C+ latami utrzymywało wielką sieć nadajników naziemnych i płaciło za koncesję i prawa do emisji ... :).

Zapewne z tego, co przeważnie na początku danej inwestycji - czyli z kredytów. Zanim niektóre inwestycje się zwrócą musi niejednokrotnie sporo lat upłynąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...