Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem materiał w słabej jakości i pokazuje tylko wybrane jingle - stare czołówki był moim zdaniem najlepsze, szybkie, ciekawa muzyka, amatorskie i proste jak zawsze, ale przynajmniej te stare dla mnie były do przyjęcia, bo tych nowych nie mogę oglądać (przełaczam jak tylko są, bo chce mi się spać :) ). Ogólnie kiedyś jak pokazywali zajawki filmów to były dynamiczne i fajne tak jak to robią inne stacje np. tvn, a teraz są takie że wieje nudą.. Za czasów analogowych codziennie jedna dobra premiera aż chciało się oglądać, a teraz max jedna dobra w tygodniu jak jest dobry "wiatr"..

Polsat wszedł w płatną DVB-T, a Canal+ tego nie uczynił, to jest wielki błąd tak samo jak nowe jingle, mam nadzieje, że polityka Canal+ kiedyś powróci do korzeni, bloki niekodowane to była najlepsza autopromocja - bardzo szkoda że ich nie ma, tak samo jak bardzo szkoda że nie ma niekodowanych programów z Magdą Mołek oraz pozostałych publiczystycznych które były do godziny 20stej..

- przykład publicystyki, magazyn "7dme niebo" - gdzie teraz są te wartościowe i ambitne programy w Canal+ ?!

- przykład publicystyki, magazyn "na gapę" - gdzie teraz są te wartościowe i ambitne programy w Canal+ ?!

- jingel promo z info o kodowaniu

- jingel film

Pamiętacie Bajer w BelAir albo dubingowanych Przyjaciół w pasmie niekodowanym ?! Pamiętacie publicystykę z Max Cegielskim ?! To było coś ! Za tych czasów aż chciało się oglądac canal+...

Dla mnie obecnie Canal+ jest wypalony, bez pomysłu, bez ambicji, jedyna siła napędowa tej stacji to jeszcze piłka (jeżeli ktos kocha sport), niestety wolę HBO, ale wspomnienia starej wersji pozostaną...

 

Wszystkie te filmy, ludzie pamiętają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jingel promo z info o kodowaniu

Pamiętam ten jingiel, jak jeszcze w tamtych latach był emitowany na CANAL+. :)

Aż mi się łezka w oku zakręciła, jak to teraz zobaczyłem. ;) Tamte lata to były wówczas najlepsze czasy naszego polskiego CANAL+. :) Obecnie to jest totalne dziadostwo przesiąknięte piłką nożną... :? Też miałem kiedyś taki dekoderek z tym fajnym, plastikowym kluczykiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne próby kodowania/odkodowania Canal+ Polska:

- Jingiel Kino przed Prawem Ojca oraz zapowiedź GW: Imperium Kontraatakuje

- Jingiel debiutu Canal+

- Reklama przed meczem Świt-Legia z 25.10.2003 r. z Canal+ Niebieskiego

- Jingiel Diabelskiego Młynu z sierpnia 1997 r. i początek Myszy na sprzedaż z Toma i Jerry'ego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny test starego dekodera Canal+ Terminal Syster P2 (Próba zakodowania):

http://www.youtube.com/watch?v=iYm1lO0GyM0

 

Więc, jeśli ktoś ma zakodowane nagrania/kasety z Canal+ to zgłaszać się do mnie :D

 

Zdjęcia, jak ktoś chce zobaczyć:

http://i.imgur.com/ObBmZuh.jpg

http://i.imgur.com/AAxBBKJ.jpg

http://i.imgur.com/Iwh0Fzg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby do Nagravision napisać w tej sprawie. Właśnie próbujemy rozwiązać dylemat czy do kodowania można użyć tego czarnego pudełka.

 

Tutaj skatalogowałem wszystkie progamy komputerowe związane z kodowaniem i dekodowaniem telewizji analogowej:

http://www.dropbox.com/sh/kzl2qgitc9cp0 ... ew6eKGo9ma

Jeśli ktoś ma starą kartę telewizyjną (np. z chipsetem bt8x8) to może odpalić wszystkie programy i zobaczyć jak one pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanlazłem na jakimś forum (http://sat-elita.net.pl/forum/viewtopic.php?t=10164):

KODOWANIE PROGRAMÓW CANAL+

Z systemem kodowania związane są następujące nazwy. Pierwsza z nich to CANAL+ Francja i firma Nagravision (Nagra-1Plus), która prowadzi badania i rozwija ten system. Druga dotyczy samego systemu, który nazywa się Syster i pracuje na zasadzie Line-Suffling (porządkowania linii). Producentem dekoderów wykorzystujących ten system kodowania jest firma SAGEM.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

JAK KODOWANY JEST OBRAZ?

 

Obraz telewizyjny składa się z 625 uporządkowanych linii. Przy kodowaniu w tym systemie kolejność linii zostaje zmieniona. W ten sposób obraz staje się nieczytelny i trudny do rozpoznania. Odbywa się to według tajnego kodu, który miesza linie. W takiej formie obraz jest wysyłany. By był on znów możliwy do oglądania (uporządkowane linie) należy posłużyć się terminalem, który przywraca właściwy porządek liniom w obrazie.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GDZIE KODUJE SIĘ OBRAZ?

 

W Warszawie gdzie znajduje się siedziba CANAL+ Polska umieszczona jest aparatura nadawcza oraz urządzenie zwane SCRAMBLEREM. W tym urządzeniu odbywa się kodowanie obrazu. Równocześnie z kodowaniem obrazu, wysyłane są odpowiednie dane sterujące, które rozpoznawane są przez terminale u abonentów. Sygały sterujące pozwalają na odtworzenie pierwotnej formy obrazu.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Gdzie odkodowuje się obraz?

 

Abonament otrzymuje zakodowany sygnał za pośrednictwem sieci kablowej, nadajnika naziemnego lub z odbiornika satelitarnego. Odkodowanie obrazu następuje u Abonenta, który posiada terminal. :wink:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak abonent otrzymuje swoje uprawnienia?

 

Potencjalny abonent udaje się do autoryzowanego systrybutora CANAL+ i tam podpisuje umowe o abonament. Otrzymuje terminal oraz klucz. Autoryzowany dystrybutor kontaktuje się z CTA (Centrum Telefoniczne Abonentów) w Warszawie skąd otrzymuje numer identyfikacyjny abonenta. Numer ten zostaje wpisany do umowy. W umowie umieszcza się także dane dotyczące terminala i klucz (numer terminala oraz numer klucza). Dane te są przesyłane są do GMTA (System Kontroli Dostępu) a nastepnie do scramblera.

Równocześnie do scramblera przesyłany jest sygnał emitowanego przez stację programu. Srambler wg. tajnego kodu koduje wszystkie przesyłane do niego informacje (program i dane). Te informacje poslłużą potem do odkodowania programu u abonamenta. UWAGA: wraz z sygnałem TV kodowane są także informacje cyfrowe.

Teraz sygnał przesyłany jest do satelity Eutelsat IIF3. Z satelity sygnały odbierane są przez stacje odbiorcze oraz przez odbiorców indywidualnych. U Abonenta znajduje sie terminal, który na podstawie zawartych w kluczu danych wie na jaki sygnał powinien reagować. Terminal koresponduje z kluczem. Jeśli z nadajnika przychodzi informacja dla klucza to program sterujący (software) przekazuje ją układom elektronicznym terminala. W tym czasie pracy nie może nastąpić dekodowanie. Na ekranie TV pojawi się informacja: Klucz Nieważny lub Trwa Transmisja danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiemy coś więcej. Szkoda tylko, że nie mamy zdjęcia tego scramblera. Może rzeczywiście warto napisać do Nagravision w tej sprawie aby udostępnili zdjęcie takiego scramblera i jego dokładne specyfikacje? Bo te informacje które mamy do tej pory są jednak moim zdaniem mało wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odkryliśmy ciekawe rzeczy - jak wyglądał sprzęt kodujący Canal+?: http://web.archive.org/web/200605110821 ... php?etat=2

Mam nadzieję, że ciekawość niektórych zapsokoiłem :!:

 

Jak ktoś chce nabyć taki scrambler, to można pisać do Nagra+! Może za pół darmo taki oddadzą? E-Mail jest nadal ważny :D

 

Poprzednie nagranie Canal+ Ident "Deser" wstępnie odzyskane: http://www.youtube.com/watch?v=oy7QDP-jHd4

Dźwięk jest w złym stanie i nie da rady go narazie przywrócić ze względu na szumy i prawdopodobnie fizykę taśmy VHS, ale pewnie zależy to od sprzętu do zgrywania. Później postaram się przywrócić kolory.

 

Pozdro! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odkryliśmy ciekawe rzeczy - jak wyglądał sprzęt kodujący Canal+?: http://web.archive.org/web/200605110821 ... php?etat=2

No, no, całkiem nieźle wygląda ten enkoder. :) Wygląda on tak, jak urządzenia montowane w stacjach czołowych. Raczej nie jest to sprzęt do użytku domowego... :?

Widziałem na tej stronie, że istniała też wersja dekodera z wyświetlaczem i pilotem! :shock: Heh, pierwszy raz taki widzę! U nas w Polsce taka wersja nigdy nie występowała. :roll: Ja miałem kiedyś dokładnie taki dekoderek, jak pokazany na trzecim zdjęciu od góry na ww. stronie internetowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A oto jingle C+ z emisji niekodowanej z poniedziałku 29 grudnia 2008 r.:

- blok reklamowy po Nie przegap

- intro i outro reklamy z lat 2004-2009

- końcówka zapowiedzi filmu pt: "Polak potrzebny od zaraz" oraz jingiel Nie przegap

- końcówka reklamy oraz moment zakodowania Canal+ podczas zapowiedzi nocy sylwestrowej 2008/2009

- końcówka zapowiedzi sportowych oraz jingiel Minisport+

- jingiel serial z 29 grudnia 2008 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...