Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dżingiel zapowiadający film w Canal+ : :arrow:http://www.youtube.com/watch?v=9oeTxH2p2Yg&mode=related&search=

 

Niestety filmik został chyba usunięty :(

Posiada może go ktoś na kompie? Jeśli tak prosiłbym o PW.

Pozdrawiam

 

PS. DLa zainteresowanych wrzucam screen z niekodowanego C+ Horizons :wink:

chorizonstl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To były dobre czasy Canal+ choc teraz jest nie co lepiej ze sportem wiecej meczów do wyboru. Co do filmów to takie sobie dużo artystycznych mało komercyjnych. Wszystko jest uzależnione od tego z jakimi wytwórniami Canal+ ma podpisane umowy. Minus aktualnie dla Canal+ za to że takie filmy jak PIła, Hanibal puszcza strasznie późno ale to nie ich wina ty KRRiT takie jakieś dziwne vprawo mamy. Ochrona przed dziećmi tylko one te filmy z netu ciągną. Więc mija się to troszkę z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Ten link na youtube odnośnie starty c+ jest prawdziwy. Jak bylem mały zawsze ogladałem c+ w wersji niekodowanej. Nadawali w tedy z pozycji 16E od godziny 16 po południu. Pamietam własnie ten pamiętny start programu. Potem kilka minut zapowiedzi filmów i najlepsze:) Zawsze leciały odkodowane seriale na poczatku:) Codziennie oglądałem:"Bajer w bel-air" czy jakos to szło i "dziewczyna z komputera". Nigdy ich nie kodowali:) Naprawde było super. Kilka razy jak siegam pamiecia nie kodowali pierwszego filmu zaraz po starcie kanału. Potem nadeszła era diabelskiego mlyna codziennie rano i po 18. Canal+ lubilem tez za reportarze. Co sobote i niedzielie okolo 13 bylo niekodowane okno bodajze godzinne i lecialy filmy dokumentalne polskie i zagraniczne tworzone przez c+ naprawde ta telewizja byla wyjatkowa i zaden inny prywatny nadawca nie dal ludziom tyle radosci co c+ w tamtych czasach;) Nigdy nie bylem abonentem ale okna niekodowane byly naprawde super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

(...)"Bajer w bel-air" czy jakos to szło i "dziewczyna z komputera". Nigdy ich nie kodowali:) Naprawde było super. Kilka razy jak siegam pamiecia nie kodowali pierwszego filmu zaraz po starcie kanału.(...)

Wszystko sie zgadza z jednym małym wyjątkiem. "Dziewczyna z komputera" był nadawany w RTL7 ... Faktem jest tez to ze pierwszy tydzień od startu Canal+ był nie kodowany, pamiętam ze oglądając na kanale 33 w warszawie oglądałem film po niekodowanym pasmie i ten również nie był kodowany. Przypomnę również ze właśnie w Canal + był nadawany po raz pierwszy serial "Przyjaciele"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

(...)"Bajer w bel-air" czy jakos to szło i "dziewczyna z komputera". Nigdy ich nie kodowali:) Naprawde było super. Kilka razy jak siegam pamiecia nie kodowali pierwszego filmu zaraz po starcie kanału.(...)

Wszystko sie zgadza z jednym małym wyjątkiem. "Dziewczyna z komputera" był nadawany w RTL7 ... Faktem jest tez to ze pierwszy tydzień od startu Canal+ był nie kodowany, pamiętam ze oglądając na kanale 33 w warszawie oglądałem film po niekodowanym pasmie i ten również nie był kodowany. Przypomnę również ze właśnie w Canal + był nadawany po raz pierwszy serial "Przyjaciele"...

 

setka ma racje ... canal+ nadawal dziewczyne z komputera i to z dubbingiem tak samo jak " zycie jak sen" , "nowe przygody supermana" i wiele innych serialikow ... to byly czasy ... pamietam ze przekrecilem antenke na Eutelsata 16E zeby tylko te okienka ogladac (przez miesiac) dopoki nie kupilem sobie canal+ ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam cytuje wypowiedz dwóch uczestników tej rozmowy a oto pierwsza:

Przypomniał mi się jeden, dość chyba interesujący, szczegół. Podczas emisji niekodowanej włożenie kluczyka bądź włączenie dekodera powodowało... zakodowanie sygnału. Ciekawe jak to możliwe.

Druga:W analogu w Nagravision (ale nie tylko) dekodowanie polegało zawsze na odwróceniu danej sytuacji - postaci sygnału. Dekoder nie dostawał informacji, czy kanał jest kodowany, czy nie - zawsze odwracał sytuację. Na sygnale niekodowanym stawał się więc koderem :wink:

 

A teraz moje pytanie rozumie z tych dwóch wypowiedzi że jeżeli posiadam Dekoder Syster XP/P1 do jeżeli podłącze go pod zwykła antenę analogową i na przykład uruchomię analogową tvp1a jest ona nie kodowana to rozumiem że jeżeli ten sygnał przejdzie przez ten dekoder oczywiście po włożeniu kluczyka i jego włączeniu przekaz programu zostanie zakodowany (czy w tym wypadku dekoder zostanie koderem ????)

Pytanie to kierujesz szczególnie do administratora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kanał kodowany jest dekodowany a niekodowany staje sie kodowanym miałem takie doswiadczenie z analogowym c+ w vectrze:) Po podlączeniu karty tv do tunera i kilka programow canal+ zostało odkodowane ale pozostale kanaly typu tvn itd mialy fonie albo obraz zakodowane podobnie zachowywal sie dekoder pod tv;)proces zachodził w obie strony;) koder=dekoder:D w sumie widocznie taki urok tego systemu xD bardzo chętnie puszcze wam kiedys nagranie z zakodowanego tvp1 np w systemie w ktorym koduje analogowy c+ w Vectra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam ale bawiąc sie w more tv i kartą tv zdekodowałem obraz canal+ i przez przypadek byl obraz na tvn zakodowany zupelnie jak zakodowany canal+myślę ze jak dorwe sie do kablowki z c+ to sproboje nagrać.co do dzwięku drugi program dekodowal tzw wilma i wtedy i obraz i dzwięk na innych kanałach były zakodowane.W tym systemie obraz i dzwięk idą osobnym kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspeed dzięki za odpowiedź.Temat ten mnie szczególnie zainteresował ponieważ u mojej ciotki mają problem z dzieciakami ,non stop oglądają po nocach tv.W związku z tym co opisujecie wpadłem na pomysł skoro dekoder syster xp/p1działa na zasadzie zarówno jako koder/dekoder to wpadłem na taki pomysł ze podepnę staruszka pod antenę i w nocnej porze będzie włączany w celu zakodowania tv :jupi: i problem z dzieciakami będzie zażegnany bo chyba na kodowaną tv nie będą miały ochoty :wink: .Jestem ciekaw czy ten pomysł wypali :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspeed odciąć im tv to dopiero byłby płacz :lol2: a tak to może z pięć minut pooglądają skaczące paski na tv i znudzi im się oglądanie a o 10 rano się im obraz odkoduje .Tylko moje pytanko jest jeszcze jedno do Ciebie przed chwilą dzwoniłem do gościa co ma ten dekoder po canal + tylko powiedział mi ze nie ma do niego kluczyka i w związku z tym czy bez kluczyka obraz zakoduje się :?: .A i jeszcze jedno skoro dekoder odkodowuje i obraz i dźwięk to również powinien zakodować obraz i dźwięk :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ale ty cały czas mówisz o karcie tv w komputerku i programie .Ja natomiast mówię o dekoderku przenośnym takim jaki dostawali abonenci canal + jak ja do dekodera prześle plik tekstowy z kluczami :) nie da rady muszę mieć taki biały kluczyk i wtedy zobacze czy dekoder zakoduje sygnał czy tez nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...