Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, jak to się zaczęło... Robiłem rekonstrukcję DM z lat dawnych i jako moment zakodowania dalem pewien filmik z YT prawdziwym Systerem... Kolega Sam E250 bardzo chciał samemu zakodować. No i wtedy zaczęły się poszukiwania (google.fr itd) i znalezlismy Adobe AE i kodowalismy przy pomocy pewnego filtra, jednak wtedy kodowanie wyglądało jak Discret. Byłem niezadowolony z efektu, więc znowu zacząłem poszukiwania. No i wygrzebałem NagraDub... Tymczasem Zcooger poszukiwał pluginu do VD na innym forum o tematyce elektrycznej. No to podesłałem NagraDub i wytłumaczyłem jak zrobić, żeby działał (potem też wygrzebałem NoTV i MeuhMeuhTV. Wspólnie (Wy wszyscy) pociągnęliśmy to bardzo daleko. Jeszcze pozostała kwestia z kolorami, ale myślę, że szybko znajdziemy rozwiązanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto przykład jak syster przemienia kolory:

Kodowany: http://youtu.be/8qO7we7rToI

Niekodowany: http://youtu.be/nh-UzpK9Uyw

 

Jeszcze nie zdobyłem kodu źródłowego MMTV więc nie pytajcie jak to zrobiłem, ale jestem blisko :D

Po prostu zrobiłem pauzę na magnetowidzie i wyciąłem powtórzone klatki.

 

Szczęśliwego nowego roku 2014!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i wzajemnie Zcooger!

 

Pamiętam, jak to się zaczęło... Robiłem rekonstrukcję DM z lat dawnych i jako moment zakodowania dalem pewien filmik z YT prawdziwym Systerem... Kolega Sam E250 bardzo chciał samemu zakodować. No i wtedy zaczęły się poszukiwania (google.fr itd) i znalezlismy Adobe AE i kodowalismy przy pomocy pewnego filtra, jednak wtedy kodowanie wyglądało jak Discret. Byłem niezadowolony z efektu, więc znowu zacząłem poszukiwania. No i wygrzebałem NagraDub... Tymczasem Zcooger poszukiwał pluginu do VD na innym forum o tematyce elektrycznej. No to podesłałem NagraDub i wytłumaczyłem jak zrobić, żeby działał (potem też wygrzebałem NoTV i MeuhMeuhTV. Wspólnie (Wy wszyscy) pociągnęliśmy to bardzo daleko. Jeszcze pozostała kwestia z kolorami, ale myślę, że szybko znajdziemy rozwiązanie ;-)

 

Każdy z nas to pociągnął, jedni dobrze, drudzy jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@SweetTV

Zgadzam się w zupełności! Też kiedyś miałem CANAL+ analogowy (umowa była wówczas na mojego ojca) i pamiętam, że często oglądałem ten kanał. Leciało wtedy na nim dużo ciekawych filmów. Później nastała era CYFRY+ i dodatkowo powstały CANAL+ Żółty i CANAL+ Niebieski. Wówczas też jeszcze oglądałem te kanały. Jednak jakiś czas potem CANAL+ Żółty zmienił się w CANAL+ Film, a CANAL+ Niebieski przekształcił się w CANAL+ Sport. I od tamtej pory oferta filmowa CANAL+ zaczęła stopniowo się pogarszać... :( Okres analogowego CANAL+ był dla mnie najlepszym okresem tego kanału. I do tego jeszcze ten fajny dekoderek z takim plastikowym kluczykiem pełniącym rolę karty kodowej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

znalazłem materiał w słabej jakości i pokazuje tylko wybrane jingle - stare czołówki był moim zdaniem najlepsze, szybkie, ciekawa muzyka, amatorskie i proste jak zawsze, ale przynajmniej te stare dla mnie były do przyjęcia, bo tych nowych nie mogę oglądać (przełaczam jak tylko są, bo chce mi się spać :) ). Ogólnie kiedyś jak pokazywali zajawki filmów to były dynamiczne i fajne tak jak to robią inne stacje np. tvn, a teraz są takie że wieje nudą.. Za czasów analogowych codziennie jedna dobra premiera aż chciało się oglądać, a teraz max jedna dobra w tygodniu jak jest dobry "wiatr"..

Polsat wszedł w płatną DVB-T, a Canal+ tego nie uczynił, to jest wielki błąd tak samo jak nowe jingle, mam nadzieje, że polityka Canal+ kiedyś powróci do korzeni, bloki niekodowane to była najlepsza autopromocja - bardzo szkoda że ich nie ma, tak samo jak bardzo szkoda że nie ma niekodowanych programów z Magdą Mołek oraz pozostałych publiczystycznych które były do godziny 20stej..

- przykład publicystyki, magazyn "7dme niebo" - gdzie teraz są te wartościowe i ambitne programy w Canal+ ?!

- przykład publicystyki, magazyn "na gapę" - gdzie teraz są te wartościowe i ambitne programy w Canal+ ?!

- jingel promo z info o kodowaniu

- jingel film

Pamiętacie Bajer w BelAir albo dubingowanych Przyjaciół w pasmie niekodowanym ?! Pamiętacie publicystykę z Max Cegielskim ?! To było coś ! Za tych czasów aż chciało się oglądac canal+...

Dla mnie obecnie Canal+ jest wypalony, bez pomysłu, bez ambicji, jedyna siła napędowa tej stacji to jeszcze piłka (jeżeli ktos kocha sport), niestety wolę HBO, ale wspomnienia starej wersji pozostaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...