Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze pamiętam tamten Canal+. To były czasy. Do dzisiaj jeszcze w swojej kablówce (Vectrze) mam ten program kodowany w Nagravision, jeszcze Canal+ Film i Sport.

 

Jako ciekawostkę dodam że gdy byłem mały dzieciak bardzo chciałem odbierać programy kodowane, wtedy nie wiedziałem że jak jest kanał szyfrowany nie można wcale go oglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moja Vectra ściągała sygnał z satelity, poźniej gdy przekaz został wyłączony to pobierali z nadajnika naziemnego w Białymstoku. I tutaj też niedługo wyłączono, Canal+ wtedy znikł z kablówki, ale po kilku miesiącach powrócił kodowany w Nagravision. Od tamtego czasu sami na własne potrzeby szyfrują ten program właśnie w Nagrze. Potem do kolekcji dołączono pozostałe programy Canal+ i są do dzisiaj a system Nagravision cały czas trwa tak jak dawniej w analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie szły uprawnienia? Drogą naziemną?

Były razem z sygnałem. Nie było znaczenia czy dociera sygnał przez satelitę czy nadajnik naziemny, dekoder otrzymywał właściwe informacje. Tylko też się zastanawiam czy uprawnienia były "wmiksowane" w video czy może była osobna częstotliwość, kilka MHz od wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie teraz patrzy na filmiki promo, to az sie slabo robi. Wyglada to jak amatorski kanal z kablowki w akademiku. To ze Polska byla 100 lat za murzynami w technice to rozumiem, ale to ze Francuzi nie przygotowali lepszego materialu zachecajacego wydaje sie troche dziwne.

 

A tak przy okazji Nagravision/Syster to raczej kulawy system kodowania zlamany dawno temu przez piratow, czego nie mozna bylo powiedziec np o Videocrypcie.

 

Polacy to jednak dziwny narod, ze kodowali nawet fonie. Przeciez nikt by nie "ogladal" filmu sluchajac jedynie samej sciezki dzwiekowej. Dla przykladu praktyka taka nie byla stosowana przez innych w latach chwaly tego dziurawego systemu: Canal + Horizons / Premiere / Cine5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dekodera to posiadam taki jeszcze w kartonie uzywany z miesiąc ;]. Po wejściu na rynek patformy Cyfra+ ludzie zwracali masowo dekodery które nastepnie były rozdawane za darmo (+miesiąc aktywacji na Canal+) abonentom sieci kablowych. Niby cos tam się podpisywało jednak mineło juz dobrych kilka lat i po dekoder nikt sie nigdy nie zgłosił... Kto wie; może kiedys bedzie warty miliony :D

Pozatym przez dosyc długi czas Canal+ nadawał naziemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...