Skocz do zawartości

Oprogramowanie 2.17B3 dla 100/100E/200/120/220


kvasir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem do tej pory całkiem zadowolony z nowego softu. Wydaje mi się, że było dużo lepiej w sprawie trzasków, które pojawiały się u mnie podczas odtwarzania zapisanych nagrań (softy w wersji 2.x).

 

Niestety - ostatnio odkryłem, że nagranych na nowym sofcie filmów z HBO HD nie da się odtworzyć na komputerze.Nagrania z kanałów FTA odtwarzają się bez problemu.

 

Wysyłam zapytanie do Fergusona czy zakodowanie nagrań to "feature", czy błąd najnowszej wersji. Jeżeli zapisywanie zakodowanych nagrań to nie jest to tylko chwilowy błąd - będę zmuszony wrócić do starszego softu i przy nim pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował odtwarzanie plików .mkv? Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Blu-Ray, ale póki co i tak odtwarzałbym jedynie DVD i .mkv. Dlatego myślę czy w mojej sytuacji zakup Blu jest uzasadniony. Może wystarczy mi jedynie zwykłe DVD a resztę filmów odtwarzałbym z dysku przez Arivę...

Filmy w jakich formatach udało Wam się otworzyć? Jak działają napisy? Jak działa obsługa .mkv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos problemy z nCAM na tym sofcie? Chodzi mi zacinanie kanalow, najpierw znika dzwiek, po chwili obraz sie zacina i po kolejnej chwili wszystko wraca do normy. Calosc trwa od 5 do 10 sekund, nie pojawia sie tez zaden komunikat, ze "zakodowane" albo cos w tym stylu, z sygnalem tez problemu nie ma.

Spotkal sie ktos z takim przypadkiem? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 200COMBO robi chwilową "zwiechę" po przełączeniu z naziemnej MUX1 na TVP HD

Listę mam ułożoną następująco:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP HD

 

Przełączam do przodu z jedynki na dwójkę i dalej na TVP HD i często zdarza się, że nie przerzuci od razu tylko po 3 sek. przejdzie na kolejny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tuner wrócił z serwisu po świętach z nowym oprogramowaniem i również zauważyłem irytujące zawieszenia i częste restarty.

Wykonałem następujące czynności:

1. Przywrócenie ustawień fabrycznych;

2. Restart wyłącznikiem sieciowym;

3. Instalacja przez USB nowego oprogramowania oraz przywrócenie ustawień fabrycznych:

4. Restart wyłącznikiem sieciowym:

5. Po uruchomieniu skan z nieba (u mnie C+);

6. Edycja listy kanałów na komputerze i wgranie tej listy do tunera;

Tuner obecnie pracuje stabilnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jha - a w jaki sposób mamy Tobie pomóc? Skoro w opcji "kanał startowy" ustawiasz określony kanał, zapamiętujesz a po włączeniu tuner odpala się na innym to (jeśli aktualizacje przeprowadziłeś prawidłowo i zgodnie z zaleceniami) to pozostaje czekać na następny soft. A przy okazji - czy to aż tak istotne na jakim kanale właczy się tuner? U siebie (starszy soft) nigdy nie ustawiałem kanału startowego i zawsze włącza się na tym, na którym go wyłączyłem.

 

Alcatraz...potwierdziłem tylko, że też mam takie objawy z kanałem startowym jak kolega pisał wyżej...mało u[beep]liwa "usterka", z którą można żyć 8) ...dla jednego jest to istotne na jakim kanale się włącza dekoder, dla drugiego nie - tak czy inaczej jest taka opcja w menu i powinna działać, jeżeli nie to po prostu zgłaszamy problem.

 

Pomyślności w Nowym Roku dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety muszę potwierdzić kiepską jakość softu. Wiesza się praktycznie 3,4 razy dziennie na kanałach HD. Wkurzyć się idzie bo akurat jak jakiś dobry film leci to potrafi się w odstępach 10-15 minutowych zawiesić z 2-3 razy. Nie wiem czy wrócić do poprzedniego softu czy wgrać jeszcze raz 2.17B3. Generalnie trochę zawiedziony jestem sprzętem ponieważ w pierwszym tygodniu po zakupie padł procesor (14 dni bez sprzętu i Cyfry) a teraz te zwieszanie. Jak widzę nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie arivy 200 i jedną 100 i na najnowszym oprogramowaniu nic złego się nie dzieje żadnych zawieszeń na kanałach HD i SD na wcześniejszej wersji

wgranej na próbę tylko na jednej arivi 200 zawieszenia co chwilę i musiałem wgrać jeszcze starszą , gdy pojawiła się obecna też na próbę wrałem tylko do jednej 200 jak okazało się że wszystko ok to wgrałem do pozostałych i do tej pory zero zawieszeń :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W nowym sofcie jest problem....

Ariva 200 Combo

Tak więc...

Gdy chcemy automatycznie przeszukać DVB-T to po zakończeniu procesu przeszukiwania wychodzimy z MENU

i wracamy do listy kanałów a tu niestety zonK!

Pojawia nam się brak sygnału na wszystkich kanałach DVB-T - w tym samym czasie kanały z satelity działają...

Wszystko wraca do normy po wyłączeniu i ponownym włączeniu odbiornika przyciskiem POWER na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jak sprawuje się na zwykłych Arivach 200? Są jakieś problemy z obrazem, dźwiękiem, nagrywaniem z timerów lub z ręki? Pytam bo już ponad rok nie zmieniałem softu a mam jedną z wersji testowych (ze stycznia 2011) i zastanawiam się czy warto już zmienić na najnowszą. Jak wygląda współpraca karty C+ i modułu Polsatu Cyfrowego na tym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę dzisiaj dzwoniłem do Fergusona i zgłosiłem problemy z Avire 200 Combo. Chodzi o zawieszanie się odbiornika w czasie pracy nie działa nic obraz ma klatkę stop, pomaga tylko ponowne włączenie go to sieci. Drugą sprawą jest sprawdzenie sygnału na kanałach cyfry kodowanych i efekt jest ten sam jak wyżej napisałem (pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie odbiornika do prądu) Drugi problem występuje tylko na kanałach kodowanych przesz cyfrę. Ferguson poinformował, że problemu nie zna i nikt ich nie informował. Uważają, że coś jest z odbiornikiem lub instalacją, tylko, że ja mam dwa odbiorniki Avire 200 Combo na osobnych instalacjach i problem występują na obydwóch. Prośba jest jak u was występują podobnie to zgłaszajcie problemy u Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...