Skocz do zawartości

Tunery HD od firmy Manta


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już film o tunerze HD 9000 na Yotube-narazie bez dżwięku i w jakości 480i

 

 

Mimo to widać jakosc obrazu ,szczególnie ostatnia reklama z TVN24 [na końcu filmu] wygląda jakby była w HD

[TVN24-nadaje w SD].

Nie sprawdzają się więc prognozy pesymistów o słabej jakosci obrazu- jest dokładnie odwrotnie. :brawo:

 

Nagrane slabym sprzetem. Nawet kanaly HD wygladaja slabiutko.

C+Film HD wygladal gorzej anizeliby u mnie C+Film SD..

Tuner na coniektorych forach jest na sile reklamowany. Nie twierdze ze slaby sprzet, ale bez przesady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić PIP na tym tunerze? Podgląd z drugiego kanału na tym samym transponderze albo z tunera podczas odtwarzania pliku?

Nie da się - są klawisze na pilocie, ale nie są aktywne.

 

Troszkę już się bawiłem, jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to mogę się wypowiedzieć ;) W kwestii splitterów chodzi z RF Link 100. Nie zaliczyłem żadnej zwieszki przy korzystaniu, czyli wszystko leci (odpukać!) bez niespodzianek. Nie siedziałem jeszcze nad blindscanem i obsługą multimediów - jutro (znaczy dziś, tylko jak wstanę, czyli tak jakby jutro :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę już się bawiłem, jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to mogę się wypowiedzieć ;)

Ja mam prośbę o sprawdzenie odtwarzania ze spowolnieniem, czy faktycznie po naciśnięciu SLOW nie ma przeskoku w czasie?

Ogólne wrażenie- czy podczas codziennego użytkowania jest łatwy i szybki dostęp do potrzebnych funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maiesky - SLOW muszę się bliżej przyjrzeć, spróbuję jutro zerknąć. Samo użytkowanie nie odbiega od standardów - odpalanie napisów, czy zmiana ścieżek dźwiękowych, przełączanie rozdzielczości itp. - wszystko jest na pilocie, info z dłuższym opisem bieżącej i kolejnej pozycji też jest, chyba tylko na pasku brak jakiegoś paska postępu co by pokazywał ile programu już przeleciało. Listy ulubionych są porobione, ew. drobne poprawki na nich trzeba sobie zrobić i sprzęt "out of the box" jest gotowy do oglądania. Czytniki są wielosystemowe, więc bez kombinacji z softami. Dla splitterowców HD8000 może być ciekawy, bo można zbunkrować kartę z tyłu. Jako mistrz czepania się zapewne jestem w stanie do czegoś się przyczepić, jak w każdym sprzęcie, ale ogólnie jest OK.

 

Aktualizacja w kwestii SLOW:

Nie ma przeskoku - odbiornik przeszedł mi płynnie i to na słabym pendrive, zarówno na nagraniu jak i na pliku AVI. Delikatny skok odnotowałem na AVI przy wracaniu do normalnej prędkości - tylko tyle.

 

@zyga53 - nie było mnie kilka dni, nie mam czasu na zajęcie się tym. Jak się obawiasz poboru, to najlepiej wstrzymaj się do momentu aż do softu dojdzie jakaś opcja oszczędzania energii - wtedy tuner zleci poniżej 1W i każdy będzie zadowolony, ale wyświetlacz i przelotka itp. (tak jak w innych tunerach z taką opcją) będą odcinane, a sam tuner (podobnie jak inne tunery z tą opcją) będzie startować dużo wolniej. Niestety jest coś za coś - albo wygoda, albo niski pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

@Mr. Orbita, a ja Cię poproszę o test wygrzewania tego odbiornika, również w symulowanych warunkach zabudowanej, przeszklonej z przodu telewizyjnej szafki, bo to, że toto nie grzeje się zanadto stojąc na powietrzu, to i nie dziwota.

 

Ciekawi mnie też, jak toto czyta deklarowane w specyfikacji multimedia (odczyt, przewijanie, zapamiętywanie ostatnio oglądanego fragmentu).

 

Nie bez kozery byłoby też wsadzić temu czemuś w trzewia moduł CI+ i sprawdzić, czy czyta toto ów format sprzętowy, czy jednak software wykastrował tu hardware.

 

Jeśli możesz, to wykonaj też test czasu przełączania i funkcjonowania najpopularniejszych zestawów :

- czytnik + karta C+, TNK, "gimnastyka" na Viaccess)

- moduły C+ HD, n HD, CP i inne znane i powszechnie używane np. Diablo2.

 

Opisz też subiektywne wrażenia z 48 bitowego koloru (HDMI 1,3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie tuner nie grzeje jest po prostu ciepły jak każdy prawie a wygody nie ma,szybkie przełączanie max 2-3sex sama karta cyfry i wszystkie tp obiera :D

Przewijanie szybkie i gładkie,nie zacina nie klatkuje czyli pixele,wszystko jak na kompie czy dvd :D po przerwaniu i ponownym odtworzeniu pliku pyta czy ponowić poprzednia sesje sprawdzałem format avi.

 

Dobre to że działa z em-u..ale to już nie tu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że stanowisko testowe mam nieco ciasne i odbiornik siłą rzeczy ma ograniczoną wentylację. Mimo tego Manta nie grzała mi się jakoś szczególnie - jak każdy inny sprzęt.

 

Multimedia: z takich różności, które mam - czyta AVI (o ile nie zastosowano nietypowego kodeka), DIVX, MKV, MPG, VOB (o ile dźwięk nie jest PCM), nie widzi w ogóle na liście: FLV, M2TS, MP3, MP4, RMVB, WAV, TS, WEBM i WMV. Pozycje w pliku zapamiętuje - u mnie działa.

 

CI+: nie działa, ale jeszcze dla pewności sprawdzę ostatni soft na dniach

 

Gimnastyka: zestaw pierwszy eksperymentowałem nawet, Viaccess był Smit, karta Free-X - idzie OK, z drugiego losowo też nie trafiłem na jakieś wyjątkowe niespodzianki, ale akurat DiabloCAM 2 nie pakowałem, nie miałem dostępnego.

 

Kolor: ciężko powiedzieć, obraz jest... inny, nasycenie kolorów wydaje się być większe, jak to się będzie prezentować na ekranie mocno zależy od samego ekranu. Jako człowiek dysponujący raczej słabym wzrokiem jednoznacznie się nie wypowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Obraz faktycznie żyleta, widać to bardzo na kanałach SD. W czytniku chodzą 2 karty:C+ i Skylink bez przeszkód. Tuner działa razem z Fergusonem Ariva TT poprzez połączenie lan. U mnie jednak ma kłopoty z diseqc 1.1. Sprawdzałem na 2 przełącznikach: Maximum 8/1 oraz Axing SPU 81 00. W przypadku Maximum i ustawieniu

COMMITED A UNCOMMITED 1

COMMITED B UNCOMMITED 1

COMMITED C UNCOMMITED 1

COMMITED D UNCOMMITED 1

COMMITED A UNCOMMITED 2

COMMITED B UNCOMMITED 2

COMMITED C UNCOMMITED 2

COMMITED D UNCOMMITED 2.

nie przełącza na jeden z konwerterów Sharp BS1R9EL120A.A nie mogę go wywalić bo inny mi nie wejdzie pomiędzy 13E i 4.8E.Na inne -Inverto Red,Black Ultra,GM przełącza elegancko.

W przypadku Axing i takiej samej konfiguracji płynne przełączanie występuje tylko w przypadku opcji UNCOMMITED1 (opisanej powyżej). Nie chce przełączać na konwertery z opcją UNCOMMITED2.W przypadku użycia opcji diseqc 1.1 COM+UNCOM występują zacięcia -albo BRAK SYGNAŁU albo SERWIS NIEDOSTĘPNY.

Co ciekawe Ferguson Ariva TT działał z Axing SPU 81 00 bezproblemowo.Ciekawe jak tuner zachowuje się z obrotnicą lub siłownikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat się trochę wyciszył bo większość użytkowników znalazła to czego szukała.To znaczy stabilnej pracy odbiornika i dobrego obrazu. Nagrywanie działa bezproblemowo, karty i moduły współdziałają ze sobą,mamy wsparcie producenta. Są pewne mankamenty do poprawy jak brak synchronizacji audio i video przy podłączeniu kablem HDMI do telewizora,napisy na HBO i rzadkie restarty. Dla mnie jeszcze można byłoby poprawić paski sygnału ale nie jest to niezbędne.Do pracy z kilkoma konwerterami trzeba trafić na odpowiedni kabel i przełącznik. U mnie za mocny sygnał z triseta powodował niemożność przełączania, po wymianie na zwykły RG6U problem się wyciszył.Mamy takiego dopracowanego Fergusona HF 8900.Dla porównania napisy na HF 8900 powodują szatkowanie obrazu a i są kanały na 8900 które powodują restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kiedykolwiek wyjdzie soft, w którym będzie można wybrać tryb oszczędzania energii w trybie czuwania? Pytam dlatego bo w tej chwili tuner ten bierze ponoć około 17W energii w stanie spoczynku - czy w obecnych czasach nie jest to trochę za dużo.

Wiem, że w trybie oszczędzania energii tuner uruchamiałby się trochę dłużej, ale między innymi zostałaby załatwiona za jednym razem kwestia wyłączania dysków USB. Wybór trybu czuwania wybierałby sobie każdy użytkownik wg swojego upodobania.

Taki wybór jest między innymi w GM UniBox 9080 - można wybrać, albo szybkie uruchamianie z czuwania, albo tryb oszczędny - wtedy tuner pobiera ok. 1 W. Co dziwne w trybie oszczędnym, pomimo tak niskiego zużycia energii wyświetla się zegar i aktywna jest przelotka Loop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...