Skocz do zawartości

Tunery HD od firmy Manta


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Owszem, kupiłem Mantę 8000HD Live sat i co? I nic. Tuner moim zdaniem przeciętny, nic mnie nie zaskoczyło in plus. Jakość obrazu SD i HD

jak w większości tunerów na rynku. Lepsze efekty mam na Showbox Vitaminie. Nie jest demonem prędkości. Duża zaleta to bezproblemowa praca ze splitterem przewodowym (BigII na Atmelu.) Po pierwszej instalacji i owszem zaliczył dwie zwiechy. W moim przypadku problemy z odbiorem HD z transpondera Cyfry+ 11.411. Zmęczony dłuższym układaniem listy ulubionych więcej opcji nie próbowałem. Jak macie pytania to w miarę możliwości odpowiem. Nie oczekujcie cudów bo Manta nim nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11411 powiadasz ? ehhh, jak mówi przysłowie z g.... bicza nie ukrecisz, jak się ma instalacje ustawianą na oko to cóż....

 

jak masz ustawione wyjście, domyslnie było 720p wtedy faktycznie nie widać różnicy, po zmianie na 1080p u mnie ba Pioneerze jest gogantyczna różnica w stosunku do fergusona TT, szczególnie kolory są nasycone i kontrastowe, no i nie ma zadnego zamglenia obrazu.

Jak dla mnie to obraz jest rewelacyjnym i jakoś od 7 godzin nic sie nie powiesilo a bawie sie caly czas,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rywi - czyli , żadna rewelacja . Tak jak przypuszczałem - zbyt przechwalony jeszcze przed obiektywnymi testami .

 

Ciekawe co na to Mod-expert z forum Manty . Nie chce przyjmować do wiadomości dobrych rad i uwag doświadczonych

wyjadak satelitarnych , więc kubeł zimnej wody dobrze mu zrobi . :jupi:

 

Poproszę o testy i uwagi - zwłaszcza tych spraw związanych z DX . Acha najważniejsze - jak to jest z tymi satelitami tyle ich w sofcie

a rzeczywiście korzystać można z 32 pozycji ?

 

Sprawdż też bliskie transpondery z tym samym SR z 10E - @manta zobaczy , że takie są i jak ten tunek sobie z nimi radzi . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11411 powiadasz ? ehhh, jak mówi przysłowie z g.... bicza nie ukrecisz, jak się ma instalacje ustawianą na oko to cóż....

 

jak masz ustawione wyjście, domyslnie było 720p wtedy faktycznie nie widać różnicy, po zmianie na 1080p u mnie ba Pioneerze jest gogantyczna różnica w stosunku do fergusona TT, szczególnie kolory są nasycone i kontrastowe, no i nie ma zadnego zamglenia obrazu.

Jak dla mnie to obraz jest rewelacyjnym i jakoś od 7 godzin nic sie nie powiesilo a bawie sie caly czas,

 

 

Może kolega odpowiedzieć o działanie LAN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O LAN-ie można powiedzieć, że jest i posiada 1 opcję-aktualizacji softu. LAN-U nie podłączałem

 

Jak chodzi o jakość obrazu pomimo, że posiadam SHARPA QUTRONA - zmiana rozdzielczości nie pomaga.

 

@rysiuhelix

 

Do prób blinda nie doszedłem bo tuner okupuje obecnie teściowa i na razie nie mam do tunera dostępu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety większość informacji w sieci to marketing panów z Manty.

Znalazłem na innym forum w miarę rzeczowy post pozwolę sobie wkleić w całości:

 

Poczytałem komentarze i fora i poza eskim i marklar którzy robią dobre wrażenie zebrałem do kupy kilka uwag:

- słaba obsługa multimediów - za tą cenę brak dekodera DTS albo chociaż DTS pass trought

- problemy z 7 dniowym EPG - powstają tzw. dziury przy ładowaniu

- brak softu edukacyjnego z prawdziwego zdarzenia - brak możliwości postawienia serwera [beep] lub [beep]

- brak fastscan albo innej opcji to automatycznego pobierania list kanałów

- problemy z obsługą częstotliwości 11411 gdzie jest większość kanałow HD z Cyfry+

- wielordzeniowośc zapewnia na pewno większą płynność grafiki/menu ale na pewno nie jakość bo z pustego i salomon nie naleje HD jest nadawane w 1080i i tyle.

- czyścik /modyfikacje /rozwalanie dream chip -chyba to pamiętam z ferdków 8800 / 8900 czyżby wylali pana Bogdana (marklar) z Poznania do Manty ???

- port Ethernet ? jest ale usług sieciowych nie ma żadnych , dzisiaj obsługa pogody, radia internetowego, youtuba itp. w tej klasie i cenie to już standard więc z czym do ludzi ??

- już znalazłem 3 komentarze osób którym po wyjęciu z pudełka 3 razy się zawiesił na starcie ...

- blind scan z krokiem 10MHz ?? totalna bzdura transpondery są co 8 a jak są na rożnych polaryzacjach to co 4. Wszystkie odbiorniki na rynku mają najniższy krok ustawiony na 4MHz. Więc to nie zaleta tylko wada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy kim są palanci którzy wydają takie dobre opinie.

Szlag może trafić, następne dziadostwo zalewa polski rynek.

 

Nigdzie do tej pory nie znalazłem żadnego dowodu tej niesamowitej jakości.

Bardzo proszę, posiadacze tych dwóch modelów: zróbcie jakieś zdjęcia kanałów z logiem HD i pokażcie na forum (najlepiej TVP HD i jakiś słaby typu HBO Comedy HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż też bliskie transpondery z tym samym SR z 10E - @manta zobaczy , że takie są i jak ten tunek sobie z nimi radzi . :D
Jak blindscan z krokiem 10MHz wyszukuje transpondery które są obok siebie w odstępach 1-2MHz?

Tutaj chodzi o kilka częstotliwości z jednego transpondera, a nie o same transpondery. Dlatego się @manta mógł się nieco zdziwić tak sformułowanym pytaniem oraz tym, że takie transpondery istnieją. :lol2:

 

Co do kroku, to jak wspomnieli poprzednicy, tylko szukanie paczek MCPC z dużym SR - bez DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że już wyszła kolejna poprawka softu :

 

Zmiany:

 

- zaktualizowana fabryczna lista kanałów

- dodanie trybu dts pass-through dla odtwarzanych plików mkv.

 

Uwaga; aby korzystać z dźwieku dts z odtwarzanych plików mkv należy posiadać kino domowe albo odbiornik telewizyjny z dekoderem dts. Ścieżka dts audio jest transmitowana jednocześnie przez wyjście SPDIF - dla kabla optycznego, oraz przez wyjście HDMI.

Jeżeli nie posiadają Państwo urządzeń z dekoderem dts, wówczas należy przerobić plik mkv, tak aby zamiast ścieżki dts audio, uzyskać ścieżkę dźwięku AAC, AC3 lub MPEG.

 

Jak widać support bije na łeb i szyje inne marki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor dwurdzeniowy Zoran Supra XD180. - DMIPS 850 (STI7101 z TT ma 350 DMIPS).

Co prawda ja się dokopałem do informacji, że to jest Dual MIPS® processors (250MHz / 375 DMIPS Each), a nie wiem czy da się obydwa procesory zaprząc do dekodowania jednego strumienia video- jeśli nie, to ta liczba już nie robi takiego wrażenia. Fakt, że mając drugi rdzeń odciążamy pierwszy od zarządzania GUI itp, no ale ...

Da się zrobić PIP na tym tunerze? Podgląd z drugiego kanału na tym samym transponderze albo z tunera podczas odtwarzania pliku?

Osobiście to chciałbym tuner, który dawałby możliwość przeglądania EPG pionowo, a nie tylko poziomo! Dlaczego wszyscy się na poziomy rozkład uparli? Bardzo często długa nazwa audycji i tak nie mieści się w krótkim pasku, więc ciągle trzeba pstrykać pilotem żeby poznać szczegóły.

Chętnie bym nowy nabytek Manty przetestował z nagraniami wyścigów, żeby sprawdzić jak w praktyce zmieniła się ostrość skoro ten układ posiada adaptacyjny deinterlacer.

Jednak Zoran dopiero zdobywa doświadczenie na polu dvb i tutaj upatrywałbym słabości. Jak coś będzie nie tak w chipsecie, to softem już nie usuniemy problemu.

Czekam jednak na tuner z dwiema głowicami, aby równolegle nagrywać z innego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już film o tunerze HD 9000 na Yotube-narazie bez dżwięku i w jakości 480i

 

 

Mimo to widać jakosc obrazu ,szczególnie ostatnia reklama z TVN24 [na końcu filmu] wygląda jakby była w HD

[TVN24-nadaje w SD].

Nie sprawdzają się więc prognozy pesymistów o słabej jakosci obrazu- jest dokładnie odwrotnie. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba nagrywał w piwnicy i żarówka mu wysiadła. Albo ma specjalnie urządzone "kino domowe" i tam w ogóle nie ma światła. A może przyczyna leży w tym że ma taki bałagan w pokoju i nie chciał pokazywać ;) bo jeśli nie to zostaje tylko możliwość że tuner Manta wychodzi dobrze na zdjęciach tylko wtedy gdy jest zgaszone światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...