Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - aktualizacja jest dostępna - na TV Polonia moduł zaktualizował się bez problemów. Sprawdzam teraz jego pracę na odbiorniku Topfield TF7720 HSCI i póki co na Canal+ Film HD żadnych zwiech. Aż z podziwu nie mogę wyjść (ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca - będę jeszcze go męczyć ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwustrumieniowość nie będzie na nim działać nigdy, bo nie jest przystosowany sprzętowo - to prosty moduł o podstawowych możliwościach (podobnie jak Mediasaty nigdy nie wysterują obrotnicy :lol: ). Przełączanie być może szybciej (ale rzadko z niego korzystałem - teraz sprawdzam na TF7700 HSCI).

 

Proszę o wypowiedź kogoś, kto korzysta na codzień z tego modułu jak jest z tą szybkością przełączania (o ile istnieje ktoś taki, kto to wytrzymał do tej pory :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kłopoty z aktualizacją softu w module Cyfry.

Wybieram kanal TV POLONIA, wchodzę a aktualizację oprogramowania modułu CYFRA PLUS , otrzymuję komunikat : "Wyszukiwanie nowego oprogramowania. Proszę czekać..." i nic się dalej nie dzieje... No chyba, że 15 minut czekania to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Ale Kino" po 2-3 minutach wyskakuje mi komunikat : "aktualizacja nie powiodła się". Na TV Polonia w dalszym ciągu tak jak pisałem wcześniej - brak reakcji.

Z aktualizacją softu Humaxa przez satelitę - nie miałem żadnego problemu.

 

Spróbuję jeszcze stare sprawdzone metody - wyłączenie i włączenie Humaxa ;-)

 

A może soft był na satelicie, ale go już nie ma ?

 

EDIT

Przeszukałem inne fora i znalazłem informację, która mi pomogła.

NA TVP INFO aktualizacja poszła bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pobieżne wrażenia. Robiłem aktualizację przez TVP INFO, poszło bez problemu. Topfield wyświetla zupełnie nowe informacje o module, m.in. podaje parametry o kompilacji softu. W październikowej aktualizacji softu Topfield poprawił wreszcie byk w obsłudze kodowania MPEG4 przy zmianie satelity (wieszanie objawiało się na różnych modułach - nie tylko na module Cyfry), ale na Cyfrze nie do końca pomogło. Teraz wygląda, że nareszcie działa - widać reszta problemu była po stronie modułu. Włączam na TVP, przełączam na Anixe HD i... chodzi. Jeszcze to pomęczę, ale na razie bardzo miła niespodzianka. Wydaje mi się, że przełączanie na kanały HD jest szybsze. Przedtem NG HD się niemiłosiernie długo włączał, teraz jest jakby lepiej. Na razie nie widziałem też innego drażniącego komunikatu czyli "kanał nie nadaje lub jest zakodowany", ale to może być przypadek. ;) Nie mam w tej chwili opcji Canal+ Film HD - nie mam jak sprawdzić - może to wreszcie działa? Bo przedtem nie działało w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedź kogoś, kto korzysta na codzień z tego modułu jak jest z tą szybkością przełączania (o ile istnieje ktoś taki, kto to wytrzymał do tej pory :lol: )

 

Jeśli chodzi o przełączanie między kanałami SD to jest tak jak było - dźwięk pojawia się po 1-2 sekundach, obraz po 2-3 sekundach.

Jeśli chodzi o przełączanie między kanałami HD to jest różnie. Kilka razy przełączały się tak szybko jak SD, ale zdarza się i tak, że dźwięk pojawia się po 2 sekundach, a obraz dopiero po 8 sekundach (czyli to co wcześniej było regułą).

Żadnych zwisów nie miałem ani przed ani po aktualizacji softu.

 

EDIT : Powyższe info dotyczy Humaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dziś cały dzień męczyłem moduł zarówno na TF7720, jak i 7700 z najnowszym softem i Canal+ Film działa. Nie trzeba robić żadnych tricków z wyjmowaniem modułu, aby się wyszukał i nie ma zawieszek (raz przez jakieś 6 godzin zabawy mignął mi obraz - na chwilę czarno, ale samo wskoczyło - przyczyną nie musiał być moduł - mógł nawet sygnał zarwać - all is possible ;) ). Skupiłem się głównie na przełączaniu pomiędzy kanałami HD - po dłuższej zabawie pojawił mi się słynny napis "kanał nie nadaje lub jest zakodowany", ale po ok. 15 sekundach złapało samo bez konieczności żąglowania czymkolwiek i restartowania czegokolwiek. Przez cały dzień ani razu nie udało mi się skutecznie zawiesić Topfielda z modułem Canal+ HD. Jedyne do czego mogę się doczepić to opieszałe wskakiwanie Canal+ Sport HD (to na nim pojawił się napis j/w). Nie musiałem niczego restartować, niczego wyjmować i wsadzać (choć akurat tą drugą czynność lubię - nie wiem dlaczego :lol: ). Oczywiście jeden dzień to za mało na sprawdzenie stabilności - często niektóre usterki pojawiają się po dłuższym czasie oglądania - dalsze testy spadają na szczęśliwych ( :P ) posiadaczy w/w sprzętów ;)

 

Jutro Humax :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia, czy działa - być może nic mu nie jest (tak naprawdę flashowanie jest dopiero pod koniec procesu - wcześniej ściąga soft z satelity, więc teoretycznie w pierwszej fazie nic mu się nie powinno stać). Jeśli ocalał - spróbuj pobrać soft jeszcze raz. Jeśli nie odpali - niestety trzeba będzie go zwrócić, ale nie wnikaj w szczegóły przy zwrocie - powiedz tylko, że po pobraniu przestał działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim dniu testów stwierdzam, że na moim Humaxie zmiana softu jest niezauważalna.

 

Kanały SD z reguły przełączałą się prawie zawsze bardzo szybko, choć incydentalnie zdarza mi się zobaczyć przez krótką chwilę komunikat "brak kanału lub kanał zakodowany".

Jeśli chodzi o kanały HD to jest to loteria. Czasem przełączają się tak szybko jak SD, a czasem trwa to 5, 8 a nawet 12 sekund.

Zwisów tunera nie miałem i nie mam.

 

Tak więc problem z wolnym przełączaniem kanałów HD jest ciągle obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia, czy działa - być może nic mu nie jest (tak naprawdę flashowanie jest dopiero pod koniec procesu - wcześniej ściąga soft z satelity, więc teoretycznie w pierwszej fazie nic mu się nie powinno stać). Jeśli ocalał - spróbuj pobrać soft jeszcze raz. Jeśli nie odpali - niestety trzeba będzie go zwrócić, ale nie wnikaj w szczegóły przy zwrocie - powiedz tylko, że po pobraniu przestał działać ;)

 

Aktualizacja przebiegla 100%, ale podczas inicjalizacji zatrzymal sie na 10% i wisial 20 minut, wiec pomyslalem ze sie zawiesil ;(.Wylaczylem go pstryczkiem, a w menu tunera jest tylko info, ze modul jest invalidapp i wejsc do niego nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrudniu minal rok odkad mam ten modul, wiec chyba po gwarancji.Zanioslem modul do dystrybutora C+, pani mowi, ze mam pogadac z servisem. W servisie pan mowi, ze tego sie nie naprawia, tylko maja wymienic na nowy ;).Jesli nie wymienia, to rezygnuje z najdrozszego pakietu C+ ;) zobacze co dzis powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wypróbować procedurę awaryjną aktualizacji oprogramowania, czyli pozostawić na noc dekoder z włożonym modułem włączony na kanale TVP Info lub innym z tego transpondera (np. Kino Polska, TVP Kultura). Daj znać czy zadziałało, ten sposób znam tylko z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam drobne pytanko. posiadam samsung le40f86, który posiada gniazdo CI na karty CAM (albo odwrotnie :P). jeśli zaabonowałbym multipakiet C+ i wziąłbym ten moduł, to: (?)

 

1. wsadziłbym moduł do tego wejścia w telewizorze

2. do modułu kartę

3. czy odbierałbym przez to kanały HD? (po uprzednim ich zaabonowaniu)

4. jak z dostarczeniem sygnału z satelity? do jakiego gniazda w TV i jakim sposobem (kablem, etc.) mógłbym to zrobić?

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...