Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Żeby T-Rex obsługiwał Cyfrę+ (wliczając Canal+ HD), to musi być odpowiednio zaprogramowany. Sam moduł kupiony w sklepie jest "czysty" i trzeba go zaprogramować - trzeba mieć programator i kartę loader (np. Phoenix i FUN7). Dodam jeszcze, że można go różnie zaprogramować, więc trzeba wgrać odpowiedni soft pod Cyfrę, który obsługuje Canal+ HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Właśnie stoję przed wyborem jaki moduł wybrac do Cyfry+ czy ten oferowany przez operatora czy ten z wolnej sprzedaży ASTON 2.18?

 

Inne moduły nie w chodzą w grę.

 

Szukałem na forum, ale nie znalazłem porównania w dziale Cyfra+. Może ktoś podzieli się swoją opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo działa - zapraszany do nas - możemy odpalić dowolny odbiornik HD, wsadzić Astona, wsadzić Cyfrę+ HD i porównać ;)

Zaproszenie jest pewnie do Krakowa? Szkoda, nie po drodze.

 

Druga sprawa, rozumiem że dla modułu ASTON 2.17 można zrobić upgrade do obecnej wersji 2.18. Czy ten moduł od początku wersji ASTON 2... ma ten sam hardware?

Czy gdy kupie modul z wersja 2.17 i po upgradzie bede mial identyczny jak nowo zakupiony ASTON 2.18? Czy moze ten nowszy prosto z fabryki, ma jakies modyfikacje konstrukcyjne, typu procesor, cache?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków oczywiście.

 

Co do Astona - 2.17 można zaktualizować, ale obecnie nie przez satelitę - jedynie mając odpowiedni sprzęt (przykładowo udaje się to na Topfieldzie PVR). Robimy coś takiego, ale to usługa dodatkowo płatna. W każdym razie 2.17, czy 2.18 to obojętne - na 2.17 też obejrzysz wszystko co powinno działać, a nie ma właściwie żadnej zauważalnej różnicy w działaniu w porównaniu z 2.18 (zapewne coś tam poprawili, ale co - nie wiadomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest ledwo co jednostrumieniowy (ledwo co, bo jak każdy moduł od C+ ledwo co działa w ogóle :P ). Mamy zarówno starszy moduł Canal+ HD, jak i nowszy i powiem szczerze, że poza nalepką na odwrocie nie widzę różnicy. Może później zaktualizują oprogramowanie tych nowszych via satellite i faktycznie będą lepsze od dotychczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem chwilę czasu i poszedłem z odbiornikiem do dystrybutora na testy modułów do Cyfra+. Dekoder HUMAX iCord nieporównywalnie dobrze sprawował się z ASTON-em. Moduł CAM NAGRA 25 HDTV od Cyfry+ działał tragicznie. Więcej opiszę w dziale o HUMAX iCord: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=18&t=4806

Ale zadam pytanie o ASTON-a. Wersja jaką wskazuje mi ASTON w odbiorniku to 1.02 chyba tak. Co to oznacza? Jak to ma się do opisywanych wszędzie wersji 2.18? Czy to jest to samo?

Szczegółowe informacje z modułu:

Aston Module 1.0200

Application version: 1.0200B

Hardware version: 1.0000

Cicas Version: 1.0002

Boot version: 1.0200

CA version: Aston 2.0r1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...