Jump to content
jeneka

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK

Recommended Posts

Mam tak samo tylko na modelu combo....po wyszukiwaniu na pierwszym miejscu TV4 i około 21 kanałów....dlatego pytałem w innym temacie kiedy dadzą nowy soft?

Soft niepotrzebny, błąd po stronie nc+, odbiornik pobiera gotową listę kanałów z 11,449 GHz, pol. H (dlatego go "skanuje" jako pierwszy - tak ma być, nieudane oznacza problem z listą). nc+ uwaliło ją z niewiadomych powodów, w efekcie odbiornik nie ma co pobrać. Sugeruję posiadaczom tego modelu i Combo nie resetować do fabrycznych ani nie robić pełnej instalacji, a kto już w to wpadł - pozostaje czekać na poprawkę listy na satelicie :(

Przełączyłem na tryb abonamentowy żeby cokolwiek oglądać, wyłączyłem, wyszedłem z domu.

Po dwóch godzinach włączyłem. Wyszukało kanały. Przełączyłem na tryb pre-paid wyszukało kanały z oferty N na kartę + polskie niekodowane i

mam już nową listę uzupełnioną o nowe kanały.

Wszystko gra.

Nowości na powyższej liście:

Romance TV

AXN HD - nie działa

TVP ABC

Eurosport HD

EUROSPORT 2 HD

TVP Sport HD

TVP Historia - nie działa

Discovery HD

Travel

P.S. Dzwoniłem też na infolinię 22 430 77 77 wysłali nowe uprawnienia, może to pomogło ?

Tylko pytanie po co dodali do listy AXN HD i TVP Historia skoro nie można ich odbierać? Na liście są też min. 6x Canal+ i paczka HBO.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale była możliwość skanowania po transponderach, dzięki czemu można ustawić sobie po swojemu wszystko.

AXN HD i TVP Historia już działają, a niedziałające kanały możesz wyrzucić na koniec listy, nie można ich tylko skasować.

Zawiesza mi sie ten dekoder[obraz sie zatrzymuje i brak dzwieku]Wystarczy przerzucic na inny kanal i wrocic do tego zawieszonego i juz jest ok.Ma ktos podobnie?Chyba nie warto uzupelniac na dluzszy okres karty bo dekoder chyba pada.W trakcie tej zawiechy moc i jakosc sygnalu jest ok.

Mam pytanie odnośnie gniazda loop które jest z tyłu. Czy sygnał który przekazuje to są tylko kanały FTA czy zawiera programy analogiczne do posiadanego pakietu? Mam ochotę podłączyć drugi telewizor tylko nie wiem czy jest sens kupowania dodatkowego kabla jeśli nie będę miał tych samych kanałów co na dekoderze opticum x8.

Nie będziesz mieć dostępu do kanałów kodowanych, bo to tylko przelotka sygnału i nie przepuszcza uprawnień z karty ani niczego innego. Do loop można podłączyć kolejny dekoder z kartą, opłacany osobno.

I żeby mieć jasność - działać będzie tylko JEDEN z dwóch tak połączonych dekoderów. Albo ten bliżej anteny, jak jest włączony, albo ten drugi, jak ten pierwszy jest wyłączony.

@tomkep

Tak wiem o tym. Miałem cichą nadzieję, że tym sposobem będę mógł oglądać na dwóch telewizorach ( choć nie w tym samym momencie ) te same kanały ale niestety będę musiał pomyśleć o nowym sprzęcie i innej ofercie. Najbliżej będzie z tego co widzę oferta Smart HD ( o ile nie taka sama co do ilości kanałów ).

Bardzo proszę o pomoc. Mam w/w dekoder, coś źle wcisnęłam i kanały się poprzestawiały. Na 1 miejscu jest TVN i potem wszystkie inne TVN-y. Po staremu na Pozycji nr 1 była TVP 1, Nie umiem tego przeinaczyć, już cały tydzień kombinuje i nic. Teraz mam dużo nieprzydatnych kanałów. Jak to poprawić krok po kroku. Już nie mam pomysłu, wszystkie opcje wykorzystałam. Dziękuję na rady.

Ja mam z kolei problem po podpięciu dysku USB (2,5 calowy 256GB). Otóż zdaża się tak, że obraz i dźwięk zaczyna rwać lub ginąć na kilka sekund. Powodem jest podłączony dysk, ale sam dysk jest w pełni sprawny. Jakaś porada?...

Podłącz dysk do PC i zdefragmentuj go.Ewentualnie sforamatuj.Na wszelki wypadek wymień także przewód usb.Mój brat miał podobny problem i pomogło po tym zabiegu.

Dysk był formatowany wielokrotnie. Wydaje mi się, że problem leży w zbyt dużym poborze prądu, bo dysk wymaga 700mA i posiada 2 wtyczki USB.

Witam

Po pewnym czasie nieużywania podłączyłem mój  dekoder opticum iti x8 hd. Na wyświetlaczu informacja "LnbP", można operować tylko w menu urządzenia, sygnał bardzo słaby mimo sprawnej instalacji (inny dekoder działa bez zarzutu), a co za tym idzie nie można wyszukać żadnych kanałów.

Ktoś miał podobne doświadczenia?

pozdrawiam