Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najpierw robicie poprawki , dzieki którym można zmieniać listę wg swoich upodobań i jest ok. Później postępujecie nie fair, bo przy KAżDYM wlączeniem tunera, na 1 pozycji ukazuje sie ten prymitywny KOMUNIKAT: "Wykryto zmiany na liście .. itd".

Czy to jest normalne????? chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo technicy z Nki robią nas w jajo po to byśmy mieli ich listę, a to że ja chcę sobie obejrzeć rosyjskie kanały (których brak na liście tej N na kartę), to już ich nie obchodzi. Do Nki: Powinniście się wstydzić takiego tunera, bo kanały FTA też są potrzebne. Po co mi Eurosport2 albo HBO z transpondera Cyfry+? A na liście nie mam nawet swoich ulubionych programów (Mam na myśli stacje rosyjskie i niemieckie). To ja już wolę ADB z narzuconą listą, ale przynajmniej dekoder nie gubiłby po 5 godzinach pracy moich uprawnień do oglądania, i nie wyświetlałby tego komunikatu że lista została zmieniona. Albo technicy coś z tym zrobią, albo tuner będę musiał zwrócić na gwarancję. To wolę już dopłacić 300zł i kupić sobie tuner osobno, a kasę którą przeznaczyłem an opticuma wziąć nCam. Do techników Opticuma: Zróbcie coś z tym oprogramowaniem, bo po aktualizacji było dobrze, a kiedy zmienili parametry Discovery, TVP Seriale i Sport, wszystko zaczęło się... "uprawiać miłość'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też usunęło listę po przeskanowaniu... ;/ Ten tuner bez dopracowanego softu będzie bublem... Tylko nie rozumiem po co wydawać do sprzedaży tuner, w którym soft jest niestabilny i niedopracowany? Po to żeby ludzie kupowali i czuli się wydymani?

 

Najbardziej opłaca się kupić jakiś porządny tuner z slotem CI i dokupić moduł nCAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy soft, który jak czytałem po aktualizacji:

1. Ma polepszyć działanie pilota (Pojawiła się w menu Inne dodatkowe ustawienie: "Alternatywny pilot")

2. Po przyciśnięciu przycisku "OK" ma wyświetlać bardziej rozszerzoną listę o program aktualnie lecący i oś czasu (do włączenia w Laboratorium Opticum w Menu dekodera).

Wg. mnie lepiej wygląda ta nowa lista z osią czasu. No i po ustawieniu funkcji "Alternatywny pilot" jest jeszcze gorzej, a nadmienię, że używam pilota uniwersalnego SilverCrest 10in1.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy: 1. Czy ktoś może mi łopatologicznie krok po kroku wyjaśnić jak mam odszukać kanały Water Planet i NovelaTV ? Po skanowaniu całego satelity nie mam tych programów a ręcznie nie wiem jak bo zawsze coś mi się przestawi i nie mam wtedy np. TVP2HD (napis brak sygnału), muszę potem przywracać ustawienia fabryczne dekodera co wiąże się z utratą mojej misternie ułożonej listy kanałów. 2. Po wyświetleniu informacji o zmianie listy kanałów N i przeprowadzeniu skanowania tejże listy za każdym razem znika mi całkowicie ze spisu programów niemiecki RTL, potem nie mogę go już odszukać a tak jak pisałem wcześniej nie jestem zbyt biegły w ręcznym przestawianiu częstotliwości transpondera, polaryzacji itd. jeżeli ktoś z Was mógłby to jakoś przystępnie opisać byłoby fajnie. Z góry dzięki za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oczywiście już tłumaczę.

Co do pierwszego pytania, chciałeś w krokach to proszę bardzo:

1. Naciskasz menu na pilocie

2. Wybierasz kafelek o tytule "Instalacja anteny"

3 Wybierasz na "Instalacja anteny i wyszukiwanie kanału"

4. Naciskasz żółty przycisk na pilocie

5. Szukasz na liście cżestotliwości 11411MHz, polaryzacja: H (pozioma)

6. Naciskasz niebieski przycisk na pilocie

7. Zgadzasz się by szukał

Po tym powinien ci wyszukać te programy i kilka innych z tej częstotliwości.

Teraz druga sprawa:

No najlepiej jakbyś przeszukał całą satelitę, ale skoro zależy ci tylko na RTL-u To robisz te same kroki co w punkcie pierwszym tyle że z inną częstotliwością: 11054MHz na polaryzacji H (poziomej)

ZANIM PRZYSTĄPISZ DO DZIAŁANIA:

Sprawdź czy nie ma ich już na liście kanałów: Naciskasz przycisk find i wpisujesz nazwy programów np. "RTL". Jeśli widzisz że jest u góry taki kanał to naciskasz Niebieski przycisk na pilocie i wybierasz, no i potem możesz wejść w menu i go przenieść gdzie chcesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piterkos9550 - Bardzo dziękuję Kolego za pomoc :brawo: okazało się że w przypadku Water Planet (częstotliwość 11411) była źle ustawiona polaryzacja, zamiast H było V chociaż jakiś tydzień temu przywracałem ustawienia fabryczne, czyli błąd softu chyba. Natomiast w przypadku RTL mam go na swojej liście "chronionej" podczas skanowania a i tak znika, znalazłem go na tp który podałeś tam ustawienia były ok. Tylko dziwię się że znika podczas aktualizacji kanałów NNK. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belzebub24:

 

Kanał "RTL CH" jest rozpoznawany jako kanał zakodowany ponieważ niektóre eventy na nim nadawane są kodowane. Odtwarzanie listy kanałów dotyczy tylko kanałów z oferty NNK oraz kanałów FTA (pierwsze 200 pozycji), jest to opisane w laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sir - Tak wiem że odtwarzanie listy kanałów chroni tylko 200 pozycji, dlatego RTL miałem na pozycji 80 swojej listy i teoretycznie powinien tam pozostać zachowany po skanowaniu. Jednak każde skanowanie listy NNK kończy się całkowitym zniknięciem tego kanału, szukanie go po nazwie nic nie daje bo go po prostu nie ma. A jeszcze jedna kwestia, co prawda nie używam ale zauważyłem że kanały z pakietu HD (MTV HD, FOX HD) są wysoko poza listą NNK gdzieś w numeracji kanałów ponad 150 czy tak ma być? Kiedyś miałem je na standardowych miejscach (do 60) a teraz nie. Też tak macie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nowe oprogramowanie udostępnione wczoraj wprowadziło następujące zmiany:

1. Rozszerzona lista kanałów

Do laboratorium Opticum dodana została możliwość włączenia rozszerzonej listy kanałów pod przyciskiem OK. Lista ta zawiera postęp oraz nazwę aktualnie trwającego zdarzenia.

 

2. Optymalizacja pracy pilota

Zmniejszenie czasu reakcji na polecenia wydawane za pomocą pilota.

 

3. Dodana możliwość współpracy odbiornika z innym pilotem po wybraniu funkcji "Alternatywny pilot" w zakładce INNE.

Wyszedł nowy soft, który jak czytałem po aktualizacji:

1. Ma polepszyć działanie pilota (Pojawiła się w menu Inne dodatkowe ustawienie: "Alternatywny pilot")

2. Po przyciśnięciu przycisku "OK" ma wyświetlać bardziej rozszerzoną listę o program aktualnie lecący i oś czasu (do włączenia w Laboratorium Opticum w Menu dekodera).

Wg. mnie lepiej wygląda ta nowa lista z osią czasu. No i po ustawieniu funkcji "Alternatywny pilot" jest jeszcze gorzej, a nadmienię, że używam pilota uniwersalnego SilverCrest 10in1.

Pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem co to znaczy że po wybraniu funkcji "Alternatywny pilot" jest jeszcze gorzej? Wybór tej funkcji jest zupełnie neutralny i nie ma żadnego wpływu na dotychczasową pracę odbiornika i pilota. Po wybraniu tej funkcji możliwa jest obsługa odbiornika przy pomocy 2 różnych pilotów. Ma to pomóc wszystkim użytkownikom którzy posiadają różnego rodzaju sprzęt elektroniczny który reaguje na komendy wydawane przez pilot z X8. W takim przypadku użycie nowego pilota dedykowanego do X8 rozwiązuje problem konfliktu pilotów.

W przypadku braku takich konfliktów prosimy o nie włączanie tej funkcji.

 

Chciałbym wyjaśnić także działanie funkcji monitora zmian oferty TNK.

 

Odbiornik monitoruje wszelkie zmiany jaki pojawiają sie na transponderach z kanałami z oferty N na kartę oraz informuje o pojawiających sie zmianach.

Jedynym zadaniem tej funkcji jest pilnowanie aby użytkownik nie stracił możliwości odbioru ( w przypadku zmiany parametrów nadawania ) lub został poinformowany o możliwości odbioru nowego kanału który pojawił sie w ofercie. Komunikat taki pojawia się i będzie się pojawiał za każdym razem kiedy taka zmiana się pojawi. Niestety czasami zmiany takie pojawiają się codziennie i stąd pojawianie się tego komunikatu nawet po przeskanowaniu odbiornika. Przy załączonej funkcji zachowania listy kanałów ( w tej chwili znajduje się ona w Laboratorium ) indywidualna kolejność na liście kanałów zostaje zachowana ( na razie dla pierwszych 200 kanałów ale zostanie rozszerzona na wszystkie ). Dzięki istnieniu funkcji monitoringu macie Państwo zapewniony ciągły dostęp do wszystkich programów z oferty N na kartę.

Mam nadzieję że te krótkie wyjaśnienia pomogą w zrozumieniu zasad działania tej funkcji.

A teraz szczegóły,

 

Witam. Najpierw robicie poprawki , dzieki którym można zmieniać listę wg swoich upodobań i jest ok. Później postępujecie nie fair, bo przy KAżDYM wlączeniem tunera, na 1 pozycji ukazuje sie ten prymitywny KOMUNIKAT: "Wykryto zmiany na liście .. itd".

Czy to jest normalne????? chyba nie.

Tak jak opisywałem jest to najzupełniej normalne. Po każdej zmianie pojawi się taki komunikat. Komunikat nie będzie się ukazywał po ponownym przeskanowaniu odbiornika po którym będzie możliwy dostęp do aktualnej oferty .

Bo technicy z Nki robią nas w jajo po to byśmy mieli ich listę, a to że ja chcę sobie obejrzeć rosyjskie kanały (których brak na liście tej N na kartę), to już ich nie obchodzi. Do Nki: Powinniście się wstydzić takiego tunera, bo kanały FTA też są potrzebne. Po co mi Eurosport2 albo HBO z transpondera Cyfry+? A na liście nie mam nawet swoich ulubionych programów (Mam na myśli stacje rosyjskie i niemieckie). To ja już wolę ADB z narzuconą listą, ale przynajmniej dekoder nie gubiłby po 5 godzinach pracy moich uprawnień do oglądania, i nie wyświetlałby tego komunikatu że lista została zmieniona. Albo technicy coś z tym zrobią, albo tuner będę musiał zwrócić na gwarancję. To wolę już dopłacić 300zł i kupić sobie tuner osobno, a kasę którą przeznaczyłem an opticuma wziąć nCam. Do techników Opticuma: Zróbcie coś z tym oprogramowaniem, bo po aktualizacji było dobrze, a kiedy zmienili parametry Discovery, TVP Seriale i Sport, wszystko zaczęło się... "uprawiać miłość'

 

Po przeskanowaniu satelity jest możliwy dostęp do wszystkich kanałów FTA nadawanych z satelity Hotbird ( oraz innych satelitów ) a wiec także niemiecko i rosyjskojęzycznych.

U mnie też usunęło listę po przeskanowaniu... ;/ Ten tuner bez dopracowanego softu będzie bublem... Tylko nie rozumiem po co wydawać do sprzedaży tuner, w którym soft jest niestabilny i niedopracowany? Po to żeby ludzie kupowali i czuli się wydymani?

 

Najbardziej opłaca się kupić jakiś porządny tuner z slotem CI i dokupić moduł nCAM.

 

Proszę o włączenie funkcji zachowania listy kanałów ( obecnie jeszcze w menu Laboratorium ). Przy włączonej funkcji indywidualna lista kanałów zostanie zachowana po każdym skanowaniu satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja na pilot jest błyskawiczna ale i tak dalej trzeba celować w dekoder pilotem jak snajperką - czy plan z nową serią pilotow wypali czy soft zostanie zmodyfikowany tak że pilot będzie działał niezależnie w jakiej jest pozycji?

Ta lista kanałów - bardzo fajny i przydatny pomysł, funkcja :)

Ja proszę by w nowym sofcie pojawiło się zaawansowane info o kanale - ta funkcja jest wg mnie potrzebna, by sprawdzić bitrate czy też kodowanie albo modulację czy też rodzaj transmisji :)

Panie Tomku - jakie macie możliwości przy tworzeniu softu - nieograniczone czy też są jakieś blokady?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja na pilot jest błyskawiczna ale i tak dalej trzeba celować w dekoder pilotem jak snajperką

Kolego to nie jest wina pilota. Mam pilot uniwersalny zaprogramowany przez tzw. funkcję uczenia. I dalej to samo, po prostu chyba pójdę do zawodowej armii, bo jeszcze rok użytkowania tego urządzenia i będę perfekcyjnie celował :D

Ja proszę by w nowym sofcie pojawiło się zaawansowane info o kanale - ta funkcja jest wg mnie potrzebna, by sprawdzić bitrate czy też kodowanie albo modulację czy też rodzaj transmisji :)

100% racji Najlepiej żeby wyświetlało też z jakiej satelity, bo teraz nie mogę rozróżnić z jakiej.

No i dołączam się do pytania kolegi, czy macie jakieś ograniczenia?

Mi zależałoby także na:

1. Szybkim starcie tunera po stand-by

2. Godzina na wyświetlaczu podczas trybu stand-by

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze po ostatniej aktualizacji pilot działa zdecydowanie szybciej i pewniej.

Co do zaawansowanego info o kanale to z premedytacją nie umieszczamy takich informacji wychodząc z założenia że dla zdecydowanej większości użytkowników są one zbędne a wręcz powodują "zaśmiecenie" podstawowych informacji przedstawianych użytkownikowi. Ponieważ jednak ciągle pojawiają się głosy proszące o dodanie takiej funkcjonalności obiecuję że rozważymy to w najbliższej przyszłości. Mam nadzieję że znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Co do czasu startu odbiornika ze stanu stand-by to jest to jeden z najszybciej włączających się odbiorników na rynku ( porównując z innymi tego typu odbiornikami ). Na tą chwilę nie widzę sposobu na skrócenie tego czasu.

Godziny na wyświetlaczu w stanie stand-by nie jesteśmy w stanie pokazać. Ma to związek z Dyrektywą Unijną dotyczącą ochrony środowiska. Odbiornik zużywa poniżej 1W mocy w tym stanie i włączenie zegara spowodowałoby wzrost poziomu pobieranej energii powyżej tej wartości.

Nie rozumiem co ma oznaczać "ograniczenie możliwości tworzenia oprogramowania".

Generalnie nie ma żadnych ograniczeń poza tym że odbiornik jest stworzony na potrzeby Operatora TNK i w związku z tym musi spełniać wszelkie wymagania stawiane przez Operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu startu odbiornika ze stanu stand-by to jest to jeden z najszybciej włączających się odbiorników na rynku ( porównując z innymi tego typu odbiornikami ). Na tą chwilę nie widzę sposobu na skrócenie tego czasu.

.

To jest jakiś żart. Przykładowo dekoder dawany, do oferty abonamentowej Nki, czyli tzw. Nbox. Jego wstanie z trybu stand-by to 2-3sekundy. Przy czym ten dekoder uruchamia się ok. 20sekund. Nawet dekoder od Telewizji Na Kartę (technisat DIGiT S2), który miałem pół roku temu się szybciej włączał od tego Opticuma X8. Można by coś zrobić by dekoder faktycznie wstawał ze stand-by porównywalnie szybko do tych modeli jakie podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żart.

Po prostu porównujesz "gruszki" do "jabłek".

Tak jak napisałem X8 to jeden z najszybciej włączających się odbiorników ze stanu stand-by w porównaniu do tego samego typu odbiorników.

Technisat o którym piszesz to prosty odbiornik SD MPEG2 ( a nie HD MPEG4 ) pozbawiony dodatkowo funkcji PVR, Timeshift itp. W związku z tym ma prawo uruchamiać sie trochę szybciej.

 

Nbox o którym piszesz po prostu nie posiada funkcji stand-by i dla tego uruchamia się po ok. 2-3 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że mówimy tu o X8 ale sam porównujesz X8 do tych odbiorników. Więc wyjaśniam że są to zupełnie inne odbiorniki i stąd różnica w czasie ich włączania. X8 posiada "głęboki" stan stand-by i jego włączenie z tego stanu jest takie samo ( i musi trwać tyle samo )jak przy podłaczaniu odbiornika do sieci zasilającej. W trybie tym X8 zużywa poniżej 1W mocy. Odbiorniki których używasz do porównania posiadają "płytki" stand-by ( to znaczy że tak naprawdę ciągle pracują ). Podsumowując nie widzę możliwości skrócenia czasu włączenia odbiornika przy czym nie zgadzam się z tym że jest od długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze zrozumiałem. A co do tych szczegółów dotyczących modulacji, kodowaniu, Satelity i innych informacji o kanale. Nie można by było zrobić tak by użytkownicy dekodera X8 zainteresowani takimi informacjami, mogli by je włączyć w "Laboratorium Opticum"? Widzicie wgl. możliwość wprowadzenia dokładnego info o kanale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odbiornik od paru dni niemniej jednak:

-W czasie ogladania programu Rai1 pojawiaja sie napisy. Probowalem je wylaczyc przez klawisz pilota i odbiornik sie zresetowal, kolejna proba na tym samym kanale, odbiornik sie resetuje. Nie pamietam dokladnie przy jakim kanale jeszcze to wystepowalo ale na pewno na Rai!

 

Ogolne pytanie do innych odbiorcow:

-Czy wam tez pasek jakosci np na BBC HD albo TVP2 HD lata od 10-50%? Antene instalowal fachowiec z profesjonalnym miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze po ostatniej aktualizacji pilot działa zdecydowanie szybciej i pewniej.

Co do zaawansowanego info o kanale to z premedytacją nie umieszczamy takich informacji wychodząc z założenia że dla zdecydowanej większości użytkowników są one zbędne a wręcz powodują "zaśmiecenie" podstawowych informacji przedstawianych użytkownikowi. Ponieważ jednak ciągle pojawiają się głosy proszące o dodanie takiej funkcjonalności obiecuję że rozważymy to w najbliższej przyszłości. Mam nadzieję że znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Co do czasu startu odbiornika ze stanu stand-by to jest to jeden z najszybciej włączających się odbiorników na rynku ( porównując z innymi tego typu odbiornikami ). Na tą chwilę nie widzę sposobu na skrócenie tego czasu.

Godziny na wyświetlaczu w stanie stand-by nie jesteśmy w stanie pokazać. Ma to związek z Dyrektywą Unijną dotyczącą ochrony środowiska. Odbiornik zużywa poniżej 1W mocy w tym stanie i włączenie zegara spowodowałoby wzrost poziomu pobieranej energii powyżej tej wartości.

Nie rozumiem co ma oznaczać "ograniczenie możliwości tworzenia oprogramowania".

Generalnie nie ma żadnych ograniczeń poza tym że odbiornik jest stworzony na potrzeby Operatora TNK i w związku z tym musi spełniać wszelkie wymagania stawiane przez Operatora.

Wg mnie zaawansowane info o kanale jest potrzebne ponieważ chcemy wiedzieć więcej o danym kanale - z tą funkcją dekoder się zawiesza, laguej?

Kogo to interesuje - nas użytkowników :)

Wiem że się nie chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alkonauta - He, he... to miałeś naprawdę świetnego fachowca :D Ja ustawiałem swoją antenę sam bez miernika posługując się tylko wskazaniami tunera i jakość waha się od 75 - 85 % (w zależności od pogody) a dodam że mieszkam w centrum miasta w dość gęstej zabudowie. Tzw. fachowiec zapewne nie brał pod uwagę zmiany położenia anteny podczas dokręcania śrub mocujących talerz, a bywa że podczas tej czynności może "uciec" nawet i 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...