Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam.
Czy Dekoder Mini HD2000 da radę sterować multiswitchem Wavefrontier 17/8? Czy wszystko będzie działało dobrze? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Nie stawiamy spacji przed znakiem zapytania. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do wejść Multiswitcha masz podłączony sygnał z Hot Birda i jednego z zaprogramowanych satelit, to nie będzie najmniejszego problemu z automatycznym wyszukiwaniem kanałów.

Lista zaprogramowanych pozycji orbitalnych w dekoderach HDxx00 znajduje się w MENU -> USTAWNIA -> ANTENA -> KONFIGURACJA ANTENY.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z dekoderem Mini HD 2000 i dekoderem HD5500S. Chcę wyszukać ręcznie kanał TBN Polska na nowych parametrach. Niestety po wprowadzeniu częstotliwości 12303 SR 27500 i polaryzacje V, to dekodery nie wyszukują z tego TP żadnych kanałów i wyskakuje błąd wyszukiwania. Sygnał na tym TP jest bardzo dobry.

Co mam zrobić aby udało się wyszukać ręcznie te kanały z tego TP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o to samo w komentarzach pod newsem: https://satkurier.pl/news/175735/erotyczne-kanaly-sct-zmienia-tp-na-13e.html

 

Pozwolę sobie wrzucić tu co napisałem i tam:

 

Operator realizujący uplink tych kanałów ma jakiś problem z poprawnością strumienia DVB i to co nadaje w tym momencie zawiera różne większe i mniejsze błędy, m.in:
- brak tablicy TDT (data/czas) - jest obligatoryjna w strumieniu (ETSI EN 300 468 V1.15.1, schemat 2, strona 20), podobnie zresztą jak NIT, której też nie ma
- pusta tablica CAT (od systemów dostępu warunkowego) - ale to się zdarza i innym...
- ONID i TSID ustawione na 1, co nie jest mądre dla emisji DTH,
- w kilku miejscach zdublowane deskryptory 0x0A dla dźwięku - określenie wersji językowej,
- dla niektórych kanałów błędy w running_status i zmiennej informującej o dostępności EPG, którego tam nie ma

 

Któryś z w/w, nie wiadomo który, przeszkadza dekoderom HD xxxx Cyfrowego Polsatu (nie tylko HD 5500s, także HD 6000, ale na Evobox HD kanały się wyszukują). Może brak NIT lub TDT, nie wiem, nie znam aż takich szczegółów dot. software (aktualizacja: możliwe, że chodzi o brak NIT, bo jak zauważył tam dalej użytkownik - był czas, że kanały z nowego transpondera się wyszukiwały, a ja widziałem, że był też czas, gdy nadawca próbował tam emitować tablicę NIT). Żadne kombinacje (np. zmiana częstotliwości +/- 1 MHz lub SR +/- 1 ksymb/s) nie pomagają.

 

Operator powinien poprawić emisję kanałów - bardziej temat dla TBN, żeby kogoś tam przycisnąć, kto odpowiada za słanie tego na satelitę (jakiś zagraniczny nadawca), żeby siadł do tego na spokojnie, przejrzał i wyprostował. Teraz to wygląda niemal jakby siadła przypadkowa osoba, która pierwszy raz miała do czynienia z multiplekserem. Widziałem, że ktoś tam próbował ratować sytuację, dodawał np. tablicę NIT, ale w ciemno, z kolejnymi błędami i ostatecznie się poddał.

 

Ewentualnie może ktoś inny zwróci im uwagę, gdy platformy zaczną dodawać kanały TBN z nowych parametrów (nie tylko polskie). Ja nie wiem kto to uplinkuje. Zastanowię się komu to można zgłosić, kto może wiedzieć kogo trzeba przycisnąć...

 

Dodano:

Dodam, żeby była jasność, bo faktem jest, że inne odbiorniki, a nawet Evoboxy z Cyfrowego Polsatu te stacje wyszukują:

Oczywistym jest, że nie byłoby problemu, gdyby seria HDxxxx nie miała tak sztywnego i dokładnego parsera strumienia przy skanowaniu. Ale to nie jest błędem, co najwyżej można to podciągnąć pod swego rodzaju nadgorliwość (jak kiedyś w TechniSat-ach poprawianie parametrów transponderów na bazie danych z NIT: pomysł był dobry, efekty średnie, nie z ich winy). Natomiast brak NIT, czy TDT w emisji po stronie nadawcy owszem błędami są. Poza tym wiadomo, że Cyfrowy Polsat nie będzie pod to zmieniał softu w pośpiechu - prościej jest, aby ogarnął to nadawca - stąd prośba do TBN jest rozsądna i zasadna. U nich poprawić to łatwiej i powinno to zostać zrobione. Jest jeszcze czas, bo równoległy przekaz ze starego tp. potrwa do końca roku.

 

Natomiast w dłuższej perspektywie być może dekodery HDxxxx powinny dostać zmianę w software, która to poluzuje. Żeby zdiagnozować w czym dokładnie problem z tym kłopotliwym transponderem i wyeliminować takie sytuacje na przyszłość, że jakiś jednak nie-krytyczny błąd w emisji uniemożliwia wyszukanie stacji.

Edytowane przez Mr. Orbita
Dodane wyjaśnienie.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą wiadomość. Powiadomiłem o tym problemie stację TBN Polska.

 

Edycja.

TBN Polska nic nie wie o zmianie transpondera. Odpisali mi że może to emisja piracka i dla tego nie idzie odebrać i że nie mają w planach zmiany częstotliwości na satelicie. Wygląda na to, że główna dyrekcja TBN nie poinformowała ich o planowanej zmianie transpondera.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niekoniecznie. Ja znalazłem obejście tego problemu. Z racji, że część kanałów zagranicznych z transpondera 12303, wchodzi w skład pakietu kanałów zagranicznych na liście CP, postanowiłem zrobić wyszukiwanie automatyczne - skoro CP dodało na listę, i kanały działają, to w jakiś sposób dekoder musi to przemielić. I tak było, po wyszukiwaniu automatycznym, cały transponder wskoczył, a na końcu (pozycje 2000+) pojawiło się TBN Polska. Teraz nawet przy wyszukiwaniu ręcznym, dekoder wyszukuje prawidłowo kanały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
27 minut temu, ARTIPAPK napisał:

A zrobiłeś już u siebie tą aktualizację na HD 2000 ?

Tak, samo sie zrobiło, włączyłem dekoder na wieczór i było info że się zaktualizowało.

6 minut temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

 

Główna zmiana w porównaniu z poprzednią wersją to aktualizacja Numeru Rachunku Bankowego w Strefie Abonenta.

Tylko u mnie w Strefie pokazuje że z przyczyn technicznych usługa niedostępna.

Edytowane przez Mikuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...