Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No całkiem serio ta nowa aktualizacja wspiera tą funkcję, nazywa się to HDMI-CEC i umożliwia przesyłanie poleceń między urządzeniami po kablu HDMI. Jeśli ci to przeszkadza, można wyłączyć w

 

Ustawienia -> Obraz i dźwięk -> HDMI-CEC -> NIE

 

Ja, na przykład wyłączyłem, bo po włączeniu dekodera włączał mi się co prawda TV (starszy Samsung z 2011r.), ale przełączał się na odbiór programów TV naziemnej, więc trzeba było żonglować przyciskiem "source".

 

Z resztą uważam, że lepszym, wszechstronniejszym i niezawodniejszym rozwiązaniem od HDMI-CEC jest pilot uniwersalny z możliwością programowania komend (definicja makr). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak jak piszesz. Mam Panasonic LCD LED TX-L37E30E i nie działa mi sterowanie głośnością. Każdym pilotem włączam i wyłączam zarówno TV jak i dekoder ale głośność mogę zmieniać jedynie tym od TV. A jak włączam TV to ustawia mi się na T naziemną, której w ogóle nie mam podłączonej i każe wyszukać kanały. W opcjach mam ustawione żeby domyślnie ustawiał się odbiór z HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy coś z moim tunerem jest nie tak ? Lista ułożona swoja, jednak od pewnego czasu, co jakiś czas (po miesiącu-dwóch) pojawia się komunikat "wyszukaj kanały Cyfrowego Polsatu". Tak samoczynnie to wyskakuje i nie można z tego wyjść, tylko trzeba przejść ten proces i od nowa brak Ulubionej listy kanałów. Wku.. to jest, jak nie wiem co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu mam problem z włączaniem dekodera, za pomocą pilota.

wszystkie przyciski pilota reagują błyskawicznie, baterie full, a mimo to ciężko jest go włączyć. wyłączyć również.

zastanawiam się, czy jest to związane z "wybudzaniem", gdy jest ustawiony tryb eco(bądź ten drugi). trzeba długo trzymać przycisk włączania, że już nie wspomnę że z nerwów czasem wduszam go jak szalony.  :D

szukałbym przyczyny w zabrudzonych stykach na pilocie, ale o dziwo, w drugim pokoju na drugim dekoderze, problem bywa/jest podobny.

ktoś coś? jakaś koncepcja? idea? :D

Edytowane przez wiking19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przełącz dekoder w tryb monitorowania zamiast czuwania i sprawdź czy jest lepiej. Jeśli jest lepiej, to nie wiem, co jest przyczyną, ale jeśli i to nie pomaga, to jednak rozważyłbym wstawienie nowej gumki przewodzącej pod przycisk. Kupiłem taki zestaw chyba 10 lat temu, nazywa się "gumki do pilotów" i miesiąc temu ponownie się przydał. Poza tym może warto wyłączyć dekoder z sieci na kilka minut, by się porządnie zresetował.

A jak zachowuje się dekoder, gdy używasz przycisku wł/wył. na obudowie?

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obudowie natychmiast, więc jednak byłyby to styki. ale w obudwu pilotach, od zasilania? dziwne... ;)

i właśnie sprawdziłem, w trybie monitorowania jest. ;)

w trybie czuwania jest jakaś tragedia. co za idi0ta to wymyślił, za każdym razem przy on/off komunikat i potwierdzić trzeba. matko... 

 

edit: to jednak nie gumki. trzeba przytrzymać 2-3 sekundy, wtedy trybi.

i właśnie coś mi się gdzieś obiło o oczy, że tak się uruchamia/wyłącza, gdy pracuje w którymś trybie.

no nic, mam pewność przynajmniej, że to nie wina pilotów.*

 

*-czyli jednak zamach :D

Edytowane przez wiking19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj proszę jeszcze opcji z trybem monitorowania (Menu/Ustawienia/Obsługa), oraz z odłączeniem dekodera na kilka minut. Odpisz, co zaobserwowałeś. Fakt, że sprawa jest trochę dziwna, skoro drugi pilot też sprawia problemy. A jak reaguje drugi dekoder na przycisk wł/wył. na pilotach? Też szwankuje, czy działa gładko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale czy mimo tych wad trybu czuwania, które wymieniłeś, mógłbyś podać efekt testu? Pogorszyło się / poprawiło się / pozostało tak samo? Podane przeze mnie czynności to nie gotowe anditotum na twój problem, tylko zbanie problemu, dlatego musisz podzielić się wynikami, bym mógł (byśmy mogli) Tobie pomóc.

 

Z mojej praktyki z kilkoma pilotami wynikało, że jak przycisk reagował po 2-3 sekundach (tak jak piszesz), to wymiana gumki pomagała w 100% przypadków. Dlatego chcę się dowiedzieć, czy zauważyłeś jakieś różnice w działaniu po odłączeniu zasilania, po przejściu na tryb czuwania zamiast monitorowania. 

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypada zakończyć/zamknać ten mój problem, dlatego sumiennie posprawdzałem wszystkie opcje. :D

jest więc tak, jak opisywałem. po odpięciu zasilania nic się nie zmieniło. i w trybie czuwania, i w trybie monitorowania.

na obydwu dekoderach, na obydwu pilotach jest po prostu włączanie za pomocą przytrzymania przycisku on/off, po przytrzymaniu przez 2-3 sekundy.

jestem w miare techniczny chłopak, dlatego wg mnie to jednak nie wina owych przycisków. tak ma być(a i nie raz czyściłem styki w pilocie, znam ten syf).

zresztą w instrukcji jest wspomniane to, w dość zawoalowany sposób

mianowicie "...Czas zasypiania i wybudzania dekodera z tego trybu jest stosunkowo krótki..."

czyli jednak nie natychmiastowy.

wg. mnie nie ma co drążyć, przyzwyczajam się do tego, i nie mam zamiaru z tym nic robić. z softem(i moim konkretnym dekoderem) nie wygram.

oczywiście dziękuję Tomvid za chęć pomocy. ;)

Edytowane przez wiking19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking, skoro jest tak jak piszesz, tzn. czuwanie/monitorowanie/reset nie pomagają, to ja obstawiam nadal gumki. Czyszczenie nie pomoże, bo w gumkach nie chodzi tylko o to, że płytka bądź gumka są brudne, lecz przede wszystkim o to, że warstwa przewodząca gumek ulega zużyciu. Jeśli nie chcesz inwestować w gumki, a jesteś techniczny, to rozbież pilota i zewrzyj styki na płytce pilota odpowiedzialne za przycisk wł/wył (struktura "palczasta"). Jeśli moje założenia co do gumek są słuszne, to dekoder będzie natychmiast reagował na zwieranie ścieżek i wtedy będziesz już wiedział, co jest. Bo wiesz, z drugiej strony, to na prawdę ciężko podjerzwać sam dekoder, zwłaszcza że przycisk na panelu reaguje natychmiast. Ponadto gumki kosztują też tylko kilka złotych, myślę, że to super inwestycja na przyszłość!

PS. Ja używam tylko trybu czuwania (tego "wolnego") i dekoder reaguje natychmiast na komendę wł/wył na pilocie.

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawniej z dekoderami CPT (seria HDxx00) współpracowały tylko dedykowane dyski Cyfrowego Polsatu (DTU320) o niezbyt wielkiej pojemności (320 GB) i były też dość drogie.

Od jakiegoś czasu jednak jest już możliwość podłączenia do tych dekoderów dysku innego, niezależnego producenta, co w zasadzie wychodzi korzystniej, gdyż taki dysk można kupić taniej i można też zastosować dysk bardziej pojemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...