Jump to content
bradox

Tuner MINI HD 2000

Recommended Posts

Witam jak aktywować uruchomić dekoder pierwszy raz ? Na początku jak włączyłem miałem od razu full wszystkie programy nawet te które nie były w pakiecie. A teraz są tylko FTA a na wszystkich innych pisze tego kanału nie ma w twoim abonamencie.

Potrzymałem trochę na 109 kanale i teraz znowu mam prawie wszystkie programy a mój pakiet to rodzinny/familijny. Tak ma być na początku?

Edited by placid

Nie musi tak być ale może, jeżeli z dekodera korzystasz nieregularnie. 

W skrócie polega to na tym, że nowy dekoder wzięty prostu z salonu (przywieziony przez kuriera) ma wgrany tzw. serwisowy klucz (tier). Ten klucz ma uprawnienia do pełnego pakietu z jakąś tam określoną datą końcową. W międzyczasie CP wysyła na kartę kody (EMM), które ustawiają na karcie dostęp do takich pakietów za jakie się płaci i przedłuża "ważność" karty.

W twoim przypadku mogło się tak zdarzyć, że w czasie kiedy one leciały miałeś wyłączony dekoder, i nie zdążył on pobrać sobie tych kodów. Jednocześnie skończyła się ważność tego serwisowego klucza.

Na przyszłość jakbyś miał takie problemy, to ustaw dekoder na Polsat Food, zaloguj się do ICOK i wybierz opcję "Ponowienie sygnału".

Edited by tomciu

Albo jeśli nie masz konta na iCOK zadzwoń na infolinię i poprzez sekretarkę przekieruj się na dział serwisu dekoderów i ponów uprawnienia odbioru ;)

Dzięki za odpowiedzi na razie mam praktycznie wszystkie programy tak jakby premium a mam pakiet rodzinny/familijny długo mogą się utrzymać ?

Edited by placid

Niby nie można narzekać obecnie na stabilność tego dekodera, jednak wczoraj przy dynamicznej zmianie kanałów z użyciem listy kanałów udało mi się zawiesić urządzenie. Skończyło się czarnym ekranem, brakiem reakcji i wyjęciem wtyczki z kontaktu. Często zdarzają się u Was podobne sytuacje?

Edited by shocco

Miałem HD2000 przez 3 lata i w ten sposób zawiesił się kilka razy, ogolnie byłe zadowolony. Wczesniej miałem dekoder Strong Cyfry+.

Wymieniłem na HD5000 po starcie wesji HD kanałów Polsatu w pażdzierniku, gdy duble na wyższych pozycjach nie dzialały.

Ten model przez kilka miesięcy raz zawiesił się w ten sposób.

Zobaczymy jak będzie z kolejnym softem.

Dzięki za odpowiedzi na razie mam praktycznie wszystkie programy tak jakby premium a mam pakiet rodzinny/familijny długo mogą się utrzymać ?

U mnie, przy swego czasu wykupionym MiniHD utrzymały się równy miesiąc. Działało chyba wszystko, oprócz "XXX".

U mnie, przy swego czasu wykupionym MiniHD utrzymały się równy miesiąc. Działało chyba wszystko, oprócz "XXX".

Zgadza się wszystko oprócz xxx fajna niespodzianka :)

Edited by placid

Ja miałem taką sytuację, że gdy wymieniłam dekoder Mini HD 2000 na HD3000, że na nowym dekoderze pakiet techniczny utrzymal się nieco ponad 2 miesiące.

PS. Co do wieszania się dekoderów Mini HD 2000 i HD3000 to one zawieszały mi się nagminnie. Teraz w ich miejsce mam HD5000 i HD6000 i się prawie nie zawieszają.

Mnie się kiedyś takie uprawnienia utrzymały przez 12 miesięcy...nie protestowałem ;)

Witam  ponownie mam pytanie odnośnie pendrive pisze że obsługuje od 16 gb, to 16 też czy jeszcze nie ? i jeszcze jedno czy odtwarza filmy jeśli tak to jakie formaty ?

Po udostępnieniu aktualizacji dla wszystkich dekoderów komunikat zmieniono w CP (kolejny wpis na forum).

25 marca 2015 r. na dekodery MINI HD 2000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania w wersji 3.82.1.20.

(...)

UWAGA zmieniono treść komunikatu
Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.
Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

Tzn. co-do tej pory "Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD" były obsługiwane a teraz już nie są :?: tak bez zmiany softu :?: czy jest jakiś nowy :?:

Cytat przecież jest z marca ubiegłego roku. @Placid przeczytał wpis poprzedzający cytowany wpis, ale cytowanego już nie, więc zacytowałem mu ostatni, właściwy komunikat o zmianach w sofcie.

Dzisiaj zaobserwowałem na kanale TVN HD pozycja 115 na dekoderze Hd2000 przycinanie się obrazu na oko 1 sekunda. Jak można sprawdzić siłę sygnału i co jeszcze można wykluczyć z błędów po mojej stronie.

nie działają wszystkie kanały produkcji tvn .... dekoder multiroom co robić :(

Edited by mxv1

Przytrzymałem czerwony przycisk na kanale TVN i skacze mi siła i jakość z czerwonego na żółte i zielone i tak w kółko, czy to koniec konwertera czy dekodera ?

Edited by swojadroga

To czemu inne kanały chodzą bez problemu i mają siłę jak i jakość ok na zielono około 80-90%