Jump to content
bradox

Tuner MINI HD 2000

Recommended Posts

Tylko że operator nie świadczy mi żadnych usług od podpisania umowy więc nie przysługuje kara umowna operatorowi nie obejrzałem ani jednego programu. jeśli operator pokryje wszystkie koszty z ciągłą wymiana dekodera jak się da będe korzystał z jego usług.

Przy wymianie dekodera w APS, należy zawsze sprawdzać lub/i wymieniać całość (dekoder + akcesoria).

Ale z tego co piszesz, to nie zawinił operator, tylko Ty podłączając dekoder do uszkodzonego zasilacza. Dwa razy. Operator nie robi Ci żadnego kłopotu z wymianą uszkodzonego dekodera na sprawny. Musisz tylko się udać do APS-u. Tobie się tylko sprawa komplikuje, bo sprzęt wywiozłeś poza granice Polski. Tak, czy siak nie możesz mieć pretensji do operatora, że w Twojej sytuacji załatwienie sprawy trwa dłużej.

Odeślij komplet wraz z uszkodzonym zasilaczem do Polski i wymień komplet na sprawny. Poproś tatę, aby wszystko sprawdzono w APS-ie. Sprawny sprzęt podłącz u siebie, aktywuj kartę i oglądaj kanały.

Mam wielką prośbę. Czy na tym dekoderze jest Telegazeta/teletext? Wiem że przez hdmi nie powinna działać, ale czy przez EURO złącze da radę? A jeżeli nie ma to czy jest możliwość używania telegazety normalnie na TV przez pilota od TV? Bardzo proszę o odpowiedź. Zamówiłem CP dla ojca ale on jest fanem telegazety i teraz nie wiem co zrobię jak nie da się jej używać.

Jeszcze pytanie, czy aby zaktualizować dekoder trzeba mieć dostęp do internetu? Nie mam w kablu tylko mobilny.

Guest nick_usuniety
A jeżeli nie ma to czy jest możliwość używania telegazety normalnie na TV przez pilota od TV?

Tak, można włączyć telegazetę pilotem od telewizora.

Jeszcze pytanie, czy aby zaktualizować dekoder trzeba mieć dostęp do internetu?

Nie, aktualizacja oprogramowania dekodera odbywa się poprzez satelitę.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Bałem się że nie będzie takiej opcji i będę musiał zrezygnować z umowy. Jeszcze raz dzięki.

Na HD 2000 teletext uruchamia się klawiszem na pilocie: język, nastepnie kursorem w lewo i zwtwierdzamy opcję teletgazety. Która jest dostepna nawet przez HDMI.

Tak byłoby najlepiej. HDMI to by działały kanały w hd + telegazeta. Świetnie.

Witam. Mam kłopot z dekoderem HD2000. Po podłączeniu do TV toshiby nie dział. Nie da się go włączyć. Dopiero wyjęcie zasilania i odłączenie HDMI spowoduje że zaczyna reagować na włączniki i się włącza. W domu mam dwa takie dekodery i zachowują się dokładnie tak sami.

W tym samym miejscubył dekoder HD550s i działał bez kłopotu. Dekoder HD5000 tez działa.

Macie jakieś pomysły w czym może być kłopot??

Guest PaSaSaP

Poprzedni dekoder, jak się go włączało, to sam przełączał telewizor w tryb AV. Mini HD 2000 nie włącza sam trybu AV. Trzeba włączyć TV i przełączyć go ręcznie w tryb AV. Czy jest możliwość, by włączając dekoder Mini HD 2000 sam przełączał TV w tryb AV? Z poprzednim dekoderem to działało, więc tutaj też myślę, że się da, tylko pytanie: jak?

Witam. Mam kłopot z dekoderem HD2000. Po podłączeniu do TV toshiby nie dział. Nie da się go włączyć. Dopiero wyjęcie zasilania i odłączenie HDMI spowoduje że zaczyna reagować na włączniki i się włącza. W domu mam dwa takie dekodery i zachowują się dokładnie tak sami.

W tym samym miejscubył dekoder HD550s i działał bez kłopotu. Dekoder HD5000 tez działa.

Macie jakieś pomysły w czym może być kłopot??

Wymień HD2000 na HD5500s lub HD5000 według dostępności w APS. Twój TV i dekoder nie dogadują się z powodu HDCP.

@PaSaSaP - sprawdź przewód SCART, a dokładnie 8 pin wtyczek.

Awaryjnie mam stary tv i dekoder CP Mini HD 2000, włączam i mam czarny obraz, ale głos słychać normalnie. Czy to możliwe, że tv za stare po prostu i nie ma obrazu ? Czy jaka może być przyczyna ? Proszę o pomoc ;)

Sprawdź połączenie, sprawność przewodu. Sprawdź dekoder z innym TV. Ogólnie spróbuj różnych konfiguracji, aby wyeliminować uszkodzony/ źle podłączony element.

PS. Odpowiedź tak samo konkretna, jak konkretne pytanie.

Awaryjnie mam stary tv i dekoder CP Mini HD 2000, włączam i mam czarny obraz, ale głos słychać normalnie.

W jakiej kolejności włączasz? Ja tak mam na telewizorze Sharp, jeśli najpierw włączę telewizor, a potem tuner. Jeśli tuner do końca się uruchomi i dopiero potem włączę telewizor, to jest w porządku.

Kto ma dekoder hd2000 ? Mam swoja liste kanalow, ale chce wyszukac na nowo caly hotbird, nie tracac przy tym listy kanalow ulubionych, da sie to zrobic ? Jak ?

Edited by moqu'ai

Normalnie, Menu > Ustawienia > Instalacja > Automatyczna instalacja kanałów, nic nie stracisz. ;)

Edited by misiek2000wp

Sprawdzone, dziala, nie kasuje listy ulubionych kanalow.

Dekoder MINI HD 2000 brak obrazu po HDMI. Menu z dekodera widoczne normalnie, głos także. Próbowałem na innym kablu to samo. Po euro chodzi normalnie. Zmieniałem rozdzielczość na 720 nie pomaga.Sprawdzałem dekoder Ariva 100 chodzi normalnie na tych kablach. Resetowałem ustawienia fabryczne w dekoderze i tv. Telewizor to plazma Samsunga. Wcześniej wszystko działało ok. Problem pojawił sie po podłączeniu i odłączeniu laptopa od tv

Podczas automatycznego skanowania, zaktualizuje ci listę programową, ale listy ulubionych ci nie zmieni :) Jedynie przywrócenie ustawień fabrycznych jest w stanie usunąć istniejącą listę ;)

Nie będzie. Udaj się do APS i kup za chyba 49zł moduł WiFi.

OK, może sprawie sobie taki żeby oglądać hbo go na telewizorze, bo kabla od neta nie chce mi sie przepinać za dużo zachodu