Jump to content
bradox

Tuner MINI HD 2000

Recommended Posts

Przyszło oficjalne info:

W dniu 3.07.2014 r. na wybrane grupy dekoderów HD 2000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Oprogramowanie przeznaczone jest dla grup dekoderów z zakresu modułów: 1775433549 – 1775504912

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.118.1.18.

(Dla pozostałych dekoderów aktualna pozostaje wersja 2.108.1.18.)

Zmiany w porównaniu z wersją 2.108.1.18 (umieszczoną 11 czerwca):

- poprawka do list ulubionych

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację oprogramowania z Menu dekodera.

No niestety mój się nie mieści w tym przedziale ;)

Dziś powinna być "dostawa" softu dla pozostałych Mini HD 2000.

Co w przypadku, gdy w dekoderze jest zainstalowane poprzednie oprogramowanie tj. to przed 2.108.1.18, a załóżmy, że dziś wysyłają jeszcze nowsze? Pobierze i zainstaluje najnowsze?

A co myślicie o tym?

I co wszystkie HD2000 mają już nowy soft? Bo niestety w szczegółach dekodera w wierszu "Wersja oprogramowania" mam pusto o.O

u mnie również stary :) na razie tylko wybrane egzemplarze dostały nowy soft :) tylko szkoda, że on nic nie poprawia :x

10.07.2014 r. na dekodery HD2000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.118.1.18.

Zmiany w porównaniu z wersją 2.108.1.18 (umieszczoną 11 czerwca):

- poprawa stabilności dekodera

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderach HD2000?

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

O kurde, chyba soft im się udał, bo robię testy z listą kanałów (dodaje, usuwam i przenoszę), robię skanowanie kanałów CP i jakoś nic mi się już nie psuje :shock::jupi::brawo:

Potwierdzam, nowy soft nie sprawia póki co problemów.

W końcu się przyłożyli.

Edit: Było zbyt pięknie. Kanały ręcznie przeze mnie dodane, czyli FTA spoza oficjalnej listy zniknęły z ulubionych. W ich miejsce dublują się sąsiednie kanały.

No kpiny po prostu. Ktoś ma podobnie?

Przywróć ustawienia fabryczne i ci się już nie będą dublować kanały mi pomogło musiałem 4 przywracać ustawienia fabryczne żeby się nie dublowały ;).

No cóż, przywróciłem do ustawień fabrycznych i zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać.

musiałem 4 przywracać ustawienia fabryczne żeby się nie dublowały ;).

Nie no, mam nadzieję, że jeden raz wystarczy by osiągnąć cel.

Potwierdzam, nowy soft nie sprawia póki co problemów.

W końcu się przyłożyli.

Edit: Było zbyt pięknie. Kanały ręcznie przeze mnie dodane, czyli FTA spoza oficjalnej listy zniknęły z ulubionych. W ich miejsce dublują się sąsiednie kanały.

No kpiny po prostu. Ktoś ma podobnie?

Wczoraj dodałem do listy VOX MTV i jakoś nic się mi nie popsuło, a nawet nie robiłem ustawień fabrycznych ;)

@SatExpert, A ja z kolei zmuszony byłem reset wykonać. Mam nadzieję, że teraz ostatecznie problem ustąpi.

Czy jest jakas mozliwosc zrobienia backupu ustawien tego tunera? Chodzi oczywiscie o przywracanie list kanalow ulubionych i ustawien. Juz drugi raz w przeciagu miesiaca tesciowi uszkodzila sie lista kanalow ulubionych. Na jednej z list mial kanaly niemieckie z Astry. Wszystkie te kanaly zostaly zastapione jednym kanalem powtarzajacym sie chyba ze 30 razy.

Nie ma takiej opcji w dekoderach CP.

No niestety. Dekoder przywracałem chyba z 7 razy do ustawień fabrycznych. Lista sypie się niemiłosierne po każdej niewielkiej zmianie na liście oficjalnej.

Ręce mi opadają. Mogę coś zrobić? Czy uwzględnią mi ten problem kiedy pójdę do APSu i walnę im ten dekoder na blat :?: Już brakuje chęci i czasu do któregoś z kolei układania listy kanałów.

(dekoder wymieniony niecały miesiąc temu, bo poprzedni tej aktualizacji w ogóle nie przeżył)

Uwaga - nadchodzi nowy soft, na razie testowo do jakiejś grupy - próbujcie polować ;)

Mój HD 2000 go nie widzi, czyli nie jestem niestety w gronie testerów :)

07.10.2014 r. na dekodery MINI HD 2000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania:

Nowa wersja softu: 3.28.1.18. Oprogramowanie przeznaczone jest dla grupy dekoderów z zakresu modułów: 1775433549 – 1775504912, wersja softu dla pozostałych dekoderów: 2.118.1.18

W porównaniu z wersją aktualnie dostępną dla Klientów, wszystkie nowe wersje oprogramowania wyżej dekoderów zawierają poprawki błędów.

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Aktualizacja oprogramowania jest chyba dostępna od dzisiaj dla pozostałych dekoderów Mini HD 2000. Wczoraj dekoder pokazywał jeszcze że nie znaleziono nowego oprogramowania.

Potwierdzam obecność nowego softu! Sprawdzałem przed 11:00 i wtedy jeszcze go nie było ;)

Niektórzy twierdzą, że usunęli ten błąd ze dwie aktualizacje temu, tylko dziwne, że listy wciąż się sypią..

Dziś po ostatniej aktualizacji wykonałem przywracanie do fabryki i zobaczymy czy ulubione utrzymają się na swoich pozycjach.

Mi nic się od czasu poprzedniej aktualizacji nie popsuło i nawet do tej pory nie robiłem ustawień fabrycznych :D