Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam prare pytan , Podłączyłem dzisiaj dekoder MINI HD2000 i wiecie może dlaczego na niektórych kanałach obraz jest za mały, a ustawić go nie mogę, bo jest albo za mały albo za duży, a optymalnego nie mogę znaleźć. Wie ktoś dlaczego?

 

Drugie moje pytanie dotyczy kabla HDMI. Do czego on służy? Bo odłączyłem go od telewizora, a kanały HD i tak mi działają, a myślałem, że jak go odłączę, to kanały HD mi nie będą działały.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może miał podłączone poprzez dwa kable, na przykład scart i HDMI?

@buła

Poprzez kabel HDMI możesz odbierać kanały SD i HD. Odłącz drugi kabel i stosuj tylko HDMI. :)

A co do obrazu to może więcej szczegółów? Może mówisz kolego o formacie 4:3 i 16:9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sygnał do od dekodera do telewizora raczej nie szedł przez powietrze, więc z wypowiedzi kolegi @buła można wywnioskować, że telewizor z dekoderem połączył dwoma kablami. A telewizor wyświetla obraz i tak z jednego źródła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podlaczylem do dekoder dwa kable SCART i HDMI , myslalem ze kabel SCART musi bys podłaczony bo bez niego nie bedzie dzialac , Wiec mam odlaczyc kabel SCART tak? tylko HDMI mam zostawic????

 

WIKING - Chodzi mi o to ze na niektorych kanalach a w szczegolnosci na VIVIE mam zmniejszony obraz nie jest on dopasowany jak na innych kanalach i przestawiam format 4:3 i 16:9 ale albo jest za duzy albo za maly nie moge ustawic optymalnego taki jak powinien byc , na niektorych kanalach filmowych tez mam obraz zwężony , wiec tego nie da sie zeby normalnie ustawic ????

 

i mam jeszcze takie pytanie odnosnie dekodera MINI HD 2000 czy ten dekoder nie posiada wyswietlacza kanałow ????

 

BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zobacz co kryje się pod przyciskiem Język na pilocie. :)

 

Chodzi o IPLĘ, Polsat nie jest tą usługą zainteresowany ma swoje interaktywne usługi.

Ale wymienione jest to obok IPLI. :) Nic nie słyszałem o tym, aby Cyfrowy Polsat Technology nie zamierzał rozszerzyć funkcji swoich dekoderów o HbbTV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z tym odbiornikiem , resetuje się lub zawiesza na kanałach HD jeśli jest podłączony przez HDMI , na kanałach SD jest OK. Gdy jest podłączony przez SCART , działa stabilnie ,także na kanałach HD.

Problem ten jest od samego początku , jednakże gdy sprawdził sprzedawca w salonie to na jego TV działał OK , u mnie dzieje się to samo na dwóch różnych TV (Samsungi) . Czy miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź inny kabel HDMI 1,3,uaktualnij oprogramowanie telewizora do najnowszej wersji.Jeżeli to nie pomoże,to masz dwa wyjścia.Pierwsze to kupić kabel iHDMI,po drugie męczyć serwis Polsatu i Samsunga o poprawienie softu w swoich sprzętach.Coś podobnego się działo z Nboxem i Samsungiem,ale w nowych TV to nie powinno występować,ale nadal się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem inny kabel i jest to samo , z uaktualnieniem oprogramowania jest problem bo producenci TV rzadko kiedy coś takiego dają a jak już to nie poprawia hdmi bo działa jak trzeba , nie będą go poprawiać pod dziwny "wynalazek" CP-tu , kabel ihdmi kosztuje więcej niż sam odbiornik (na co mi taki kabel ?) , a zanim serwis Polsatu poprawi oprogramowanie to minie cała umowa zanim będę mógł skorzystać za coś za co płacę.

Ale doczytałem poniewczasie że jednak wymieniają takie odbiorniki na te same (bo są wadliwe), ale chyba z innej serii i działają dobrze . Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egreg ja miałem ten sam problem od samego początku, zadzwoniłem do CP i tam powiedzieli żebym udał sie do najbliższego APS w celu wymiany na nowy dekoder, tam mi odmówili ponieważ jest to wina softu i trzeba czekać aż CP zmieni soft. Poszedłem do innego APS'u i wymienili bez problemu. Na nowym dekoderze jest wszystko ok. dodatkowo wrzuciłem na niego wiatraczek żeby się tak nie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking napisal -Szukamy na pilocie przycisku Język. Następnie wybieramy teletekst i potwierdzamy OK. :)

 

Jak nacisne przycisk JEZYK ktory jest na pilocie to mi sie tylko wyswietla mala tabelka po prawej stronie i pisze audio a na pilocie od dekodera nie ma przecisku teletekst,a bo ja nie pisalem wczesniej ja nie mam podlaczonego internetu do dekodera , wiec pewnie dlatego tego teletekstu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...