Jump to content
Sign in to follow this  
adrian 18

Archiwalne mecze piłkarskie

Recommended Posts

Jak w temacie. Posiadacie jakieś stare materiały meczów piłkarskich nagrywanych na kasetach VHS. Np MŚ w piłce nożnej, LM czy innych wydarzeń sportowych?

Swego czasu był magazyn piłkarski futbol pl dawali tam mecze archiwalne mam kilka płytek . NA You tube jest wiele materiałów

i mozna dokonać zamiany . Sam się zamieniam archiwalnymi konkursami skoków z Małyszem

Nie wiem czy ma bo nie przypominam sobie by ten mecz był transmitowany w ogóle przez telewizję. Chyba, że kręcili własną kamerą.

Znalazłem kilka ciekawych meczy z udziałem Górnika Zabrze:

Górnik Zabrze - AS Roma

Manchester City - Górnik Zabrze

Real Madryt - Górnik Zabrze

Górnik Zabrze - Bayern

Górnik Zabrze - Rangers FC

Tottenham - Górnik Zabrze

Górnik Zabrze - Austria Wiedeń

Nie wiem czy ma bo nie przypominam sobie by ten mecz był transmitowany w ogóle przez telewizję. Chyba, że kręcili własną kamerą.

Mecz na 100% był w Canal+,z tego co wiem to komentowali go Durda i Basałaj, a mecz byl rozgrywany na Stadionie Miejskim w Poznaniu

Kilkanaście meczy archiwalnych w 2009 sobie nagrałem na VHS z pasma "Złote transmisje" w TVP Sport. Cykl ten do dziś jest powtarzany, możecie skorzystać z okazji.

Wiemy o tym cyklu regularnie je nagrywam, z tym, że nie na VHS tylko na DVD. :P

Co do tego cyklu, mecze nie są pełne. Ścięte ile się tylko da. Brak hymnów i nie często brak dogrywek, więc, żadne to raczej złote transmisję, raczej ścięte transmisje.

Kiedyś jeszcze nagrywałem na VHS. Będę skłonny wyrzucić te kasety, bo za parę lat będą w fatalnej jakości, a nie warto tego przegrywać na DVD. Całych meczy nie powtarzają, ale dobrze, że chociaż takie ścięte, bo TVP nie jest chętna do udostępniania swoich archiwów. Trzeba się cieszyć z tego, co puszczą.

Będę skłonny wyrzucić te kasety, bo za parę lat będą w fatalnej jakości,

Nie będą. Zdziwił byś się kasety mogą przeleżeć 20 lat i nic się nie stanie z tym. DVD można łatwo stracić, małe zanieczyszczenia plus ryski i słaba jakość (firma) i nagranie :censored: trafi sam się już o tym przekonałem.

Co do archiwów TVP, nie powiedziałbym, ze ich nie udostępniają. TVP Sport, mnóstwo archiwalnych meczy, programów i reportaży.

TVP Historia także od PRL-u po współczesność. TVP Polonia mnóstwo archiwalnych koncertów np. z Opola. Było by więcej, ale zaledwie 1% ludzi opłaca abonament.

Nie będą. Zdziwił byś się kasety mogą przeleżeć 20 lat i nic się nie stanie z tym.

Ja nagrywałem na stare kasety, które już miały po 25 lat (BASF by Emtec), ale wciąż dało się oglądać z takiego antyka. Wiadomo, że Niemcy produkują porządne rzeczy. Ale ile taka stara kaseta jeszcze może pociągnąć? 2\3 lata. Te Panasoic'i zakupione w PL, to szmelc. 10 lat i obraz skacze.

DVD można łatwo stracić, małe zanieczyszczenia plus ryski i słaba jakość (firma) i nagranie :censored: trafi sam się już o tym przekonałem.

Wiem... Nie raz tego samego doświadczyłem. Ale o taką płytkę trza dbać, a będzie nam służyć przez lata.

Co do archiwów TVP, nie powiedziałbym, ze ich nie udostępniają. TVP Sport, mnóstwo archiwalnych meczy, programów i reportaży.

TVP Historia także od PRL-u po współczesność. TVP Polonia mnóstwo archiwalnych koncertów np. z Opola. Było by więcej, ale zaledwie 1% ludzi opłaca abonament.

Ho, ho... w archiwach TVP jest tysiące pozycji zakopanych i zakurzonych. Przydał by się taki kanał, który by takie pozycje emitował.

Przydał by się taki kanał, który by takie pozycje emitował.

Ja nazwałbym TVP Sport klasyka : wystarczyło by pokazać sukcesy polskich sportowców(np. Korzeniowski Małysz Partyka ) , kilka meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej ( np. Norwegia-Polska 2-3 z el. mś 2002 a nie non stop mś 1974 i 1982 ) ,LM archiwa Ekstraklasy ( ale nie wiem czy prawa pozwolą )