Skocz do zawartości

Dźwięk 5.1 w Cyfrze+


zalek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem mały spis programow ktore nadają w DD2.0 i DD 5.1 :)

 

TVN-opcja przelączamy "+" filmy i programy DD2.0,DD5.1

TVN7-opcja przelaczamy "+" filmy DD2.0,DD5.1

TVP HD-opcja przelaczamy "+" ciągle nadawanie DD5.1

ALE KINO-opcja przelaczamu "+" filmy DD2.0,DD5.1

CANAL+ opcja przelaczamy "+" filmy DD2.0,DD5.1

CANAL+FILM opcja przelaczamy "+" filmy DD2.0,DD5.1

CANAL+SPORT -opcja przelaczamy "+" DD2.0,DD5.1

CANAL+GOL-ciągle nadawanie DD5.1

CANAL+WEEKEND -ciagle nadawanie DD5.1

CANAL+3D -opcja przelaczamy "+" DD2.0,DD5.1

HBO-opcja przelaczamy "+" filmy DD2.0,DD5.1

HBO2-opcja przelaczamy "+" filmy DD2.0,DD5.1

HBO COMEDY -opcja przelaczamy "+" filmy DD2.0,DD5.1

CINEMAX -opcja przelaczamy "+" DD2.0

AXN HD-opcja przelaczamy "+" DD2.0

AXN SPIN -opcja przelaczamy "+" DD2.0

FILMBOX HD -opcja przelaczamy "+" DD2.0,DD5.1

BBC HD -przelaczamy "+" ciagle nadawanie DD5.1

PLANETE HD -DD2.0

NATIONAL GEOGRAPHIC-ciagle nadawanie DD5.1

NATIONAL GEOGRAPHIC WILD-DD2.0

ANIMAL PLANET HD-DD2.0

EUROSPORT HD -przelaczamy "+" ciagle nadawanie DD5.1

NICKELODEON HD -DD2.0

MTV HD -ciagle nadawanie DD2.0,DD5.1

pakiet MINIMINI HD,TELETOON HD,KUCHNIA HD,DOMO HD -ciagle nadawanie DD2.0

 

ps.przypomne tylko ze DD2.0 to zwykle stereo o lepszym bitrate jak PCM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie cieszyc z tego co jest ,film program jezeli jest nagrana orginalna sciezka dzwiękowa w DD5.1 tak jest puszczany przez cyfre ,inna sprawa ze na razie o DTS dzwięku mozemy chyba zapomniec

 

ps.leci na TVN HD wlasnie teraz WLADCA PIERSCIENI DWIE WIEZE i porownuje dzwięk DD 5.1 z plyta BR DD 5.1 i nie jest zle na TVN ,nie ma duzej roznicy miedzy blurayem ,troszke tylko subwofer odstaje :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na stronie Canal+ w programie tv jest szczegółowy opis programów w jakim dźwięku lecą- przynajmniej można spojrzeć co będzie w DD. 5.1

 

Aha napisaliście że Canal+ na swoich sportowych antenach nadaje w 5.1?? - a ja tego nie widzę by taki dźwięk emitował wiec o co chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

wiara, czy tylko National Geographic HD i Filmbox HD oraz Canal+ Gol nadaja caly czas w 5.1 ? Bo chyba tylko na tych co przelacze i sprawdze to pisze mi zrodlo 5.1. Inne kanaly tylko czasami wybrane pozycje.... Np. dzis TVN sie nie postaral na Tombraider i 2.0 PCM :/ Tylko orginalna sciezka leci w 5.1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej tak jest, że na kanałach TVN, TVN7, TVP HD - ścieżka oryginalna jest nadawana w 5.1. Ostatnio, jako jedyne kanały w Cyfrze, Canal+ i Canal+ Film emituje premiery z dźwiękiem w 5.1 zarówno w wersji z lektorem jaki i oryginalną ścieżką. Oby to stało się standardem. Chociaż właśnie leci film "Daas" i żeby mieć dźwięk 5.1 trzeba wybrać ścieżkę oryginalną, ale wtedy z kolei włączają się napisy dla niesłyszących. Nie o taki standard mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No oczywiście, że dekoder musisz podłączyć pod amlituner (kino domowe). HBO jak większość kanałów nadaje dźwięk 5.1, 2.0 oraz Dolby Sourround (u mnie załącza się wtedy prawy i lewy głośnik z przodu oraz centralny). Często wersja 5.1 jest dostępna tylko z oryginalną ścieżką. Korzystając np. z dekodera Pace 500 GB, nie ma wtedy dostępu do polskich napisów, bo te są nadawane w formie txt, a ten dekoder z kolei nie obsługuje txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy muszę połączyć kino z dekoderem kablem optycznym?

Tak, ponieważ dźwięk DD z Pace jest tylko przesyłany przez SPDIF.

(...) oraz Dolby Sourround (u mnie załącza się wtedy prawy i lewy głośnik z przodu oraz centralny).

Tył też będzie się załączał jeśli w amplitunerze wybierzesz np. tryb DD PL lub DD PLII (jeśli jest w nią wyposażony). To taki "sztuczny" dźwięk przestrzenny ale daje fajne efekty nawet ze zwykłego stereo.

(...) Często wersja 5.1 jest dostępna tylko z oryginalną ścieżką. Korzystając np. z dekodera Pace 500 GB, nie ma wtedy dostępu do polskich napisów, bo te są nadawane w formie txt, a ten dekoder z kolei nie obsługuje txt.

Niestety tylko wersja dla poliglotów.

:lol2::lol2::lol2:

Ale np. Fergusony już mają polskie napisy (taka dygresja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Aha napisaliście że Canal+ na swoich sportowych antenach nadaje w 5.1?? - a ja tego nie widzę by taki dźwięk emitował wiec o co chodzi ???

Przecież na Canal+ Gol HD i Canal+ Weekend HD dźwięk DD 5.1 emitowany jest na stałe.

 

Pidy AC3 to oni mogą mieć zawsze aktywne lub nie, a nie wszystko nadaje w 5.1 bo jest cała masa sportu i filmów nadawanych w DD2.0 lub zwykłym PCM (stereo).

Niestety coraz mniej będzie 5.1, ponieważ po pierwsze licencja Dolby jest droga, po drugie nie zawsze opłaca się zrobić ścieżkę dźwiękową 5.1 w Polsce (często nadawana jest tylko oryginalna w DD5.1, a polska w DD2.0).

Nawet na TVN często jest napis Dolby Digital, a później okazuje się że fonia polska jest w DD2.0, a oryginalna tylko w 5.1, także trzeba mieć aplituner który ładnie wszystko pokazuje co tam naprawdę leci i wtedy dojdziemy do wniosku że bardzo dużo jest DD2.0 lub nawet PCM, a okazyjnie mamy DD5.1 i to jest niestety smutne..

Najwięcej DD5.1 jest na National Geographic oraz Canal+, niestety TVN coraz więcej pozycji nadaje w DD2.0 oraz PCM(stereo).

 

Jak wyczytałem w dekoderze Pace aby mieć dziek 5.1 muszę połączyć kino z dekoderem kablem optycznym. Cz tak samo Philips HD PVR trzeba podłączyć? Czy może Philips HD PVR przesyła dźwięk 5.1 przez HDMI?

Teoretycznie HDMI przesyła sygnał cyfrowy DD5.1, ale nie każdy amplituner może go akceptować, także polecam połączenie kablem optycznym.

 

Pytanko małe, dlaczego brak napisów w niektórych filmach na HBO HD,a na SD są?

Wina nadawcy.

Jeżeli chodzi o DD5.1 to na HBO jest tego bardzo mało..

 

Cześć. Mam już 5.1. Zna ktoś aktualna listę kanałów, które nadają w dd. ? Które nadają 24 h, które wybrane pozycje i na jakich zasadach(z napisami np)?

Teoretycznie masz na takich portalach ze spisem kanałów jak np. www.lyngsat.com opis gdzie jest pid AC3 audio, a także w niektórych programach telewizyjnych, ale pamiętaj że prawdziwe DD5.1 sprawdzisz tylko na amplitunerze w praktyce (jeżeli sygnał jest w 5.1 to pokaże ci to amplituner, chyba że masz jakiś tani bez informacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam Sagecoma, zdaje się 183 (taka mała czarna skrzyneczka)? Dekoder jest podłączony do telewizora przez HDMI, a do kina domowego przez coaxial. Z tyłu dekodera jest taki kabelek z jednym małym jackiem i wyjście - trzy kabelki do jednego podłączony przewód coaxial załączony z drugiej strony do amplitunera. Problem jest taki. Na kanałach TVNHD, Polsat, TVP1HD, TTV i innych gdzie pokazuje sterowanie sygnałem przez PCM żeby usłyszeć cokolwiek muszę najpierw podgłosić pilotem dekodera do połowy skali, pilotem kina do 45 i wtedy coś słyszę, natomiast jeśli oglądam c+, kino+ - te kanały gdzie sygnał jest w DD muszę prawie całkiem przyciszyć dekoder a kino ustawiam na 22/23. jest to bardzo kłopotliwe bo przy zmianie kanałów albo jest ogromny huk, albo nic nie słyszę. dodam, że sam telewizor jest całkowicie wyciszony. próbowałem różnych ustawień w dekoderze, ale nic nie działa. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zazwyczaj dźwiek stereo PCM jest głośniejszy niż DD jeżeli chodzi np. o wokal, chyba że mamy film i jest akcja z mocnymi basami to wtedy DD jest głośne, nic tutaj za bardzo nie zrobisz, bo każdy kanał ma inaczej poziom dźwięku ustawiony, są kanały mono, są stereo, są DD i każdy ma inny poziom dźwieku, ewentualnie niektóre amplitunery mogą mieć opcję która normuje siłę audio do optymalnego poziomu, ale ja takiego rozwiązania nie polecam nawet jeżeli jest dostępne.

Wiem, to jest kłopotliwe szczególnie nocą jak przełączamy kanały, bo jeden cicho, drugi głośniej, ale jak już zawiesisz oko na czymś dobrym to ustalasz głośność na optymalną i oglądasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

http://pl.kingofsat.net/pack-ncplus.php

 

kanały, które w kolumnie Audio mają ikonkę Dolby Digital (AC3 Dolby Digital 5.1) mają możliwość wyemitować program z dźwiękiem 5.1

ile z programów emitowanych na danym kanale jest w DD5.1 to już inna kwestia

 

AXN HD ma nawet Dolby Digital Plus (cokolwiek to znaczy)

 

Można wyszukać takie programy na:

http://www.canalplus.pl/program (wyszukiwanie zaawansowane, zaznaczenie opcji dolby digital 5.1)

http://www.tvp.pl/program-telewizyjny (nie widzę podobnej wyszukiwarki, ale niektóre programy są oznaczone 5.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...