Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy! Afiszuję się po raz pierwszy z polecenia znajomego- twierdzi, że znajdę tu wszystkie odpowiedzi na swoje wątpliwości. Otóż chciałbym prosić Was o poradę dotyczącą tunera Opticumx110p.

Mam taki spliter http://www.smartcardsplitter.com/big.html, który działa z tunerami Sagem SD. Chciałbym rozszerzyć instalację o jeden tuner HD. I tu pojawia się pytanie.- czy Opticum będzie działał na nc+ z tym spliterem?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej drodzy przyjaciele! Podejmuję się zadania, które opisał piotrekcrash. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak z płatka i uda mi się zdowngardować z 1.3 na coś niższego, na coś co będzie czytało mi karty Cyfry+, tylko pytaniem jest, która wersja softu będzie teraz odpowiednia? Nie mniej zabieram się do wstępnych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 150 nie, ponieważ kosztuje 260zł a za 50zł więcej masz Arivę 250, z wyświetlaczem alfanumerycznym i szachtem CI+ pod moduły CP lub NC+ lub w tej samej cenie Opticum X406p bez DVB-T ale z szachtem CI+. Moim zdaniem oszczędność nie ma sensu, bo dostajesz produkt niepełny. Poza tym w strefie cenowej X110 i A150 jest wszystkomający (poza szachtem CI+) biały nbox 5800 z przeróbką na OpenPLI a z tym dekoderem żaden z dekoderów na układzie ALi3606 nie ma szans wygrać, oczywiście ten nbox działa ze splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie

Posiadam Dekoder Opticum HD X110p z wgranym softem Software_Conax_x110p_PL_SMART_HD+_1.3.1_2014_01_03.

Mam tez kartę Cyfry + (teraz NC+) ale jeszcze na starych warunkach. Chciałbym oglądać teraz na tym dekoderze ponieważ kupiłem TV z full hd i pasuje wyjść z SD ;)

Teraz po przeskanowaniu wszystkich satelit cały czas mam sygnał zakodowany i jakis komunikat z błędem karty.

 

Podpowiedzcie co, jak mam zrobić aby to zaczęło działać?

 

z góry dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik obsługuje karty w systemie Conax, karta Cyfry pracuje w systemie Seca/Nagra. Oczywistym jest, że nie będą współpracowały.

Kup odpowiedni moduł pod kartę Cyfry lub znajdź oprogramowanie, w którym czytnik tunera będzie pracował w systemie zgodnym z kodowaniem Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Posiadam Dekoder Opticum HD X110p z wgranym softem Software_Conax_x110p_PL_SMART_HD+_1.3.1_2014_01_03.

Mam tez kartę Cyfry + (teraz NC+) ale jeszcze na starych warunkach. Chciałbym oglądać teraz na tym dekoderze ponieważ kupiłem TV z full hd i pasuje wyjść z SD ;)

Teraz po przeskanowaniu wszystkich satelit cały czas mam sygnał zakodowany i jakis komunikat z błędem karty.

 

Podpowiedzcie co, jak mam zrobić aby to zaczęło działać?

 

z góry dzieki za pomoc ;)

Poczytaj ten wątek od strony 7, kolega piotrekcrash opisuje ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden problem,tylko soft nie ten co trzeba...........
no ale czy będzie teraz możliwość dogrania tego odpowiedniego softu? Bo z tego co czytałem to nie można na tym tuner cofnąć się z softem a z tego co znalazłem to jest na sofcie poniżej tego co mam w dekoderze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbe posiadam dekoder spliter diviso i rozdzielam cyfre+ obecnie nc+ ale mam jeszcze starą karte cyfry, rozdzielam na dwa dodatkowe dekodery opticum HD x110p i po wgraniu nowego opragromawania do opticum i do diviso to na dekoderze od cyfry normalnie działa a na opticum nie czyta kart, wszystkich kanałów kodowanych nie ma i wyświetla mi ze karta nieaktywna lub bład karty, mógłby ktoś pomóc mi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie cofnac do softu 1.2.3, dzięki za ten turtial ;)

ale teraz mam problem z aktualna lista do C+ (teraz NC+) możecie mi podesłać lub wskazać gdzie znajdę najbardziej aktualna liste programów?

 

mój mail: patel69[malpa]gazeta.pl

podbije swój temat... Ma ktoś aktualną listę nc+?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebahoszow. Teraz to i tak bez znaczenia jaki diviso. Masz złe oprogramowanie,które nie czyta kart c+. Musisz wgrać soft z nazwą MCAS. Będziesz miał z tym prawdopodobnie problem. Przeczytaj kilka stron wstecz,a wszystkiego się dowiesz. Bez wymiany softu,to tylko jakiś moduł CI ratuje sprawę.np aston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...