Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panie Piotrze , gdy odesłałem tuner tam gdzie go kupiłem, gość go sprawdzał przez 2 dni i z twierdził ze u niego wszystko działa dobrze komunikacja miedzy pilotem a tunerem była cały czas ,rozmawiałem telefonicznie i tłumaczyłem gościowi o co chodzi ,on twierdził ze jest dobrze i wrócił mi go z powrotem . i tak mam do dzisiaj ,listę kanałów ustawiałem chyba z 4 dni , bo gdy przestawiałem to po każdym przestawieniu 1 kanału zapisywałem zmiany ,bo nie wiadomo było kiedy tuner przestanie reagować na pilot ,przeważnie kilka kanałów udało się przestawić i tuner przestawał oddziaływać na pilota i trzeba było czekać kiedy z znowu pilot zacznie działać. Są dni ,gdzie tuner działa z pilotem dłużej ale tylko przy zmianie kanałów ,bo gdy wejdzie się w główne menu to po chwili przestaje działać.W tym tygodniu w inernecie kupiłem pilot uniwersalny logitech 300 jak do mnie dotrze to wtedy sprawdzę czy na pilocie uniwersalnym tuner będzie działał poprawnie czy nie ,wtedy się okaże czy, to wina pilota czy może oprogramowania tunera.Jeśli chodzi o zakłócanie sygnału tv cyfrowej naziemnej to u mnie nie ma czegoś takiego ,choć też używam anteny pokojowej a nadajnik mam dalej około 20 km. i sygnal jest dobry !!!!! pozdrawiam ,

 

mam taki sam problem z pilotem podobno coś się przegrzewa w pilocie bo po włożeniu na chwilę do zamrażarki działa ale tylko jakiś czas

a jak się sprawuje uniwersalny logitech 300 wszystko OK daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przetestowałem tuner pod kątem funkcji nagrywania. Podłączyłem dysk 2 TB w przeświadczeniu, że będzie można dokonać zapisu większej ilości materiału. Jednak byłem w błędzie, a instrukcja nic na ten temat nie wspomina. Mianowicie po zarejestrowaniu około 130 GB tuner informuje o przekroczeniu limitu. Co by się stało producentowi gdyby łaskawie podał ograniczenia w tym zakresie? Tak czy inaczej, jedynym sposobem na dokonywanie kolejnych nagrań bez kasowania jest przeniesienie tych obecnych na inny dysk za pośrednictwem komputera obsługującego system plików NTFS, po czym ponownie podłączenie napędu ze zwolnioną przestrzenią. I tak cyklicznie nie dopuszczając do przekroczenia rzeczonych 130 GB. Zatem dyski powyżej 130 GB i tak nie będą wykorzystane z racji limitu. Producent mógłby o tym poinformować, aby nie narażać użytkowników na frustrację w sytuacji, gdy zamierzają trochę ponagrywać i coś się nie nagra bo jest już przekroczony pułap 130 GB. .

 

Posiadam ten model od kilku tygodni z softem do Cyfry. Z kartą Cyfry (Pre Paid) współpracuje bez żadnych problemów, kanały HD wyglądają ładnie, czas przełączania między kanałami to jakieś 2-3 sekundy. Trochę testowałem nagrywanie na pendrive i tu podczas odtwarzania nagrania czasem pojawiają się lekkie przycięcia obrazu i dźwięku. Pewnie to wina softu, albo zbyt wolnego pendriva (ma już z 4-5 lat). Wygląda to jakby nie nadążał z odczytem, bo jeśli co kilkanaście sekund pauzuję nagranie na kilka sekund i potem odtwarzam dalej, to te przycięcia nie występują. I druga rzecz - w stanie czuwania wydaje taki cichy ciągły dźwięk, jakby syczenie. Gdy tuner jest włączony, ten odgłos znika. Nie wiem czy tylko mój konkretny egzemplarz ma tą wadę, czy po prostu ten typ tak ma. Poza tym, dobrze współpracuje z przełącznikiem diseq (testowałem na Astrze 4A 4.8E na zezie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Może ktoś wrzucić zdjęcia menu , listy nagrań itp. Zastanawiam się nad tym dekoderem ... Mam sagemcoma od Cyfry i nie zadowala mnie w pełni , szukam taniej i dobrej alternatywy. Nie chcę się sparzyć jak X8 od NNK który po pół roku został doprowadzony do względnego porządku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pilotem to potwierdzam.Jak teraz były te upały i w chacie temperatura skoczyła mi do 27 st.pilot padł.nie wiedziałem co się dzieje.Tylko włączał tuner i to było jego maximum.Wszystkie próby reanimowania pilota spełzły na niczym.Po 3 dniach jak upały ustapiły i miałem przyzwoitą temperaturę 21st. to ożył :).Dziwna Chińska zabawka :).Do joie15. Jutro wieczorkiem mogę podesłać listę. Daj meila na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Prosiłbym o wytłumaczenie jednej kwestii bo nie do końca rozumiem :) Mam w tej chwili soft z 2011 roku, lista programów też z tego roku. Piszecie o wgrywaniu listy programów, ale czy nie jest tak, że w tym x110 wgrywa się listę z całym softem? Czy można jakoś osobno wgrać listę programów? Soft który mam teraz ma w miarę ułożoną listę do C+, musiałem tylko kilka rzeczy pozmieniać, wcześniej wgrałem inny i tam już totalny chaos, wyszukiwanie kanałów wśród tysiąca pozycji.

 

I czym różnią się te softy

 

Software_patch_x110p_1.24C_PVR_2012-09-06.

software_X110p_special_temp_nopvr_to_pvr_v1.2.4

 

Pytania pewnie lamerskie, ale nigdy nie zajmowałem się tematem i z chęcią zastosowałbym prostsze rozwiązania - gdyby tylko Cyfra nie traktowała swoich klientów jak dziwolągów, bo przecież to dziwne, że w 2012 roku ktoś chce mieć telewizje na więcej niż dwóch telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...