Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie szukać przyczyny że dekoder nie przyjmuje żadnego innego softu poza oryginalnym ze strony

Tym np. że producent użył nowej wersji płyty z nowym hardware. Nawet zwykła zmian bootloadera wymuszona zmiana dostępności pamięci flash.

Od niepamiętnych czasów nawet lampowych na schematach urządzeń RTV była adnotacja ze producent zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian!. Obecnie nowa dostawa od innego "chińczyka" może mieć zupełnie inne komponenty niż poprzednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam chciałem odświeżyć czy nadal jedyna możliwością jest ta opisywana przez piotrekcrash? Czy możliwa jest interwencja u producenta celem przywrócenia ustawień jakie były w kupionym tunerze mam 22 miesiące gwarancji a kupiłem specjalnie pod Cyfre +. Zrobiłem nawet kopie tego sytemu , który miałem ale już nie mogę go wgrać :( PORAŻKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki iricios. Przez parę minut ładnie chodziło a pomyślałem, że walne aktualizacje ;(. Szkoda pruć dekoder zwłaszcza, że jest gwarancja a z tego co czytałęm nie zawsze to działa. Mam jeszcze takie pytanie bo mam od x403p port R232 można go podłączyć do x100p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam 5 tunerów i nie wspólpracują ze splitterami (miałem 2 - drogie/najlepsze, rozmawiałem z producentami).

Po USB nie można wgrać softu wstecznego (np aby stał się FTA), lutowanie RS232 = utrata gwarancj).

Na sofcie smart HD+ po jakimiś czasie kanał FTA wywala jako ZAKODOWANY.

Totalny szajs i strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed kilkoma tygodniami zamówiłem dla mojej znajomej OPTICUM X110 + SmartHD. Dekoder najpierw dotarł do mnie, gdyż musiałem wyedytowac listę wg określonej kolejności i dopisać TV Trwam z Astry.  Nastepnie dekoder pojechał na drugi koniec Polski. No i dzisiaj mam telefon, że na ekranie pojawił się jakis komunikat i dekoder zaprogramował się od nowa, zmieniając kolejnośc programów. No i przy okazji "wywalił" kanały z Astry. Zapewne ma to związek ze zmianami parametrów nadawania które nastąpiły dzisiaj. To że zmienił kolejność to pół biedy - gorzej że wykasował Trwam. Niestety - nie mając dekodera przed oczami - telefonicznie nie jestem w stanie poinstruowac znajomej jak zaprogramowac Rydzyka.

Czy moglibyście mi podpowiedzieć - podając w formie "krok po kroku" -  jak zaprogramować konkretny transponder z Astry (tak abym mógł to przekazac telefonicznie lub mailowo). Początek to zapewne Menu-> Instalacja -> ...i co dalej ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy proszę o pomoc!

Nigdy nie miałem możliwości tego dekodera dłużej potestować, więc nie znam wszystkich jego możliwości. Czy istnieje w nim możliwość wyłączenia aktualizacji listy Smart HD, lub przywrócenie listy kanałów użytkownika po takiej aktualizacji? Mam już dosyć telefonów od znajomej, której po każdej takiej aktualizacji znikają wszystkie kanały z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Krótkie pytanie, czy jak kupię ten sprzęcik, to będzie mi działać karta TnK HD z modułem? Pytam, bo kupiłem takową (aktywną) z modułem Conax, bo muszę zamienić rodzicom TnK SD, a oni są super niekumaci i niecierpliwi, więc komplet STB + karta (moduł) ma działać i już.

 

Więc jeszcze raz, czy ten model nadaje się do zestawu TnK HD (moduł+karta)?

 

 

A może jest coś tańszego, co również zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pewien problem z tym dekoderem i prosze o pomoc. Zauwazyłem, ze na liscie satelitow brak jest pozycji 16 E i 10 E. Probuje je dodac na liscie satelitow, ale bezskutecznie. Zauwazylem, ze brakuje przy nich gwiazdki. Jak to zrobic? Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie jak mogę wyłączyć opcję każdorazowego pojawiania się menu głównego (niebieskiego) podczas uruchamiania odbiornika tak, aby po włączeniu nie pojawiało się menu, tylko konkretny kanał telewizyjny (ostatnio oglądany przed wyłączeniem STB lub jakikolwiek inny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy proszę o pomoc!

Nigdy nie miałem możliwości tego dekodera dłużej potestować, więc nie znam wszystkich jego możliwości. Czy istnieje w nim możliwość wyłączenia aktualizacji listy Smart HD

Też miałem ten problem, że przez tę głupią opcję wykasowała mi się lista kanałów, której zrobienie zajęło mi kilka godzin. Na szczęście w softach od 1.1.9 pojawiła się możliwość wyłączenia tego ustrojstwa. Należy wybrać MenuUstawienia systemoweInneŚledzenie oferty Smart HD+ → Wyłącz. Aby uchronić się przed takimi przykrymi niespodziankami warto robić kopię zapasową listy kanałów na pendrive, należy wybrać MenuDysk USBZapisz kopię zapasową programuLista kanałówRozpocznij. Można również zapisywać listę na pamięć odbiornika poprzez MenuEdycja kanałówZapisz jako domyślneTak, ale niestety da się to zrobić tylko wtedy, kiedy lista nie przekracza 1000 kanałów, co jest dеbilne, bo twórcy oprogramowania powinni dać taką pamięć w odbiorniku, która umożliwiałaby zapamiętanie całej listy kanałów, ale jeśli już z powodu braku pamięci musi być takie ograniczenie, to w przypadku przekroczenia liczby kanałów powinna być możliwość wybrania opcji zapamiętania przynajmniej tych początkowych numerów, oczywiście wcześniej informując użytkownika poprzez okienko dialogowe, że tylko one zostaną zapamiętane, a nie tak jak jest teraz, że po przekroczeniu całkowicie nie da się zapisywać na pamięć odbiornika.

 

 

Witam. Mam pewien problem z tym dekoderem i prosze o pomoc. Zauwazyłem, ze na liscie satelitow brak jest pozycji 16 E i 10 E. Probuje je dodac na liscie satelitow, ale bezskutecznie. Zauwazylem, ze brakuje przy nich gwiazdki. Jak to zrobic? Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Faktycznie nie ma satelitów 10°E i 16°E. Kolejna rzecz, którą twórcy oprogramowania do tego odbiornika zwalili. Niestety nigdy nie dodawałem satelity, więc nie pomogę. Jest tam opcja ręcznego dodania satelity, gdzie można wpisać nazwę i pozycję w stopniach, ale nigdy nie próbowałem, więc nie wiem czy tak dodany satelita będzie działać.

 

 

Czy ktoś wie jak mogę wyłączyć opcję każdorazowego pojawiania się menu głównego (niebieskiego) podczas uruchamiania odbiornika tak, aby po włączeniu nie pojawiało się menu, tylko konkretny kanał telewizyjny (ostatnio oglądany przed wyłączeniem STB lub jakikolwiek inny)?

U mnie przy włączaniu odbiornika pojawia się przez kilka sekund niebieski ekran, po czym włącza się kanał telewizyjny 976. Na tej pozycji mam zakodowany kanał, do którego nie mam dostępu, więc wolałbym, aby był to jakiś inny numer. Większość odbiorników i telewizorów ma w ten sposób mądrze ten problem rozwiązany, że zapamiętuje ostatni oglądany kanał i on jest automatycznie wybierany przy ponownym uruchomieniu. Niestety, w tym odbiorniku brakuje tej podstawowej funkcji, którą posiadają nawet niektóre stare telewizory kineskopowe. Włącza się odgórnie zapamiętany kanał, problem w tym, że niestety nigdzie nie widzę możliwości jego wybrania. Po automatycznym wyszukiwaniu zapamiętała się taka jakaś dziwna odległa pozycja i przy każdym uruchomieniu irytuje. Czy wie ktoś czy można to gdzieś ustawić? Chciałbym zmienić domyślny kanał uruchamiany przy włączeniu odbiornika na jakiś z początku listy, np. TVP1, TVP Info, Tele 5, TVN, Stopklatka TV. Wydaje mi się, że twórcy oprogramowali zwalili sprawę i nie da się nigdzie tego ustawić, bo po prostu obskoczyłem szczegółowo wszystkie opcje w odbiorniku i nigdzie tego nie widzę. Zastanawia mnie również czy istnieje jakiś program umożliwiający edycję pliku listy kanałów na komputerze?

 

Kiedyś znalazłem oficjalną stronę forum producenta tego odbiornika, gdzie użytkownicy pisali swoje sugestie dotyczącego oprogramowania i niektóre z nich były brane pod uwagę. Obecnie szukałem tej strony, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć, nie wiem może została wykasowana. Jeśli ktoś zna adres niech podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...