Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nikt z radców nie potrafi mówić czy pisać prawdy,a prawda jest jedna co do oprogramowania tego czy innego dekodera ...są inne oprogramowania na ten i inne dekodery gdzie karty i programy zagrają bez problemu.Dlaczego to radzący nie kierują pytającego na właściwe tory?Wystarczy napisać pytającemu że są,że można na własną odpowiedzialność,alternatywne,lepsze,działające...nielegalne.DZIAŁA NA NIELEGALNYCH WYSTARCZY NAPISAĆ....Czy to też jest nie legalne że piszę o tym tu i teraz ? A to że nie działa na oryginalnym oprogramowaniu to normalne ,legalne? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, jestem w gronie nieszczęśników którzy zaktualizowali oprogramowanie w dekoderze. Śledziłem wątek na forum niestety majsterkowanie z downgradem jest dla mnie zbyt skomplikowane. Ciekawi mnie jednak wypowiedź kolegi "stan07" z której wynika że istnieje jakieś inne zastępcze oprogramowanie niekoniecznie ze strony producenta. Teraz kwestia czy jest mi ktokolwiek w stanie powiedzieć gdzie takowe mogę dostać?? Pozdrawiam Phoenix0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i przepraszam że być może bałaganie na forum ale jestem w desperacji z moim nowym oprogramowaniem Software_Conax_x110p_PL_SMART_HD+_1.3.3_2014_03_26. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów udało mi sie znaleść stronę z oprogramowaniem do tego dekodera. Jednakże przy każdej próbie aktualizacji poprzez usb dostaję informacje że oprogramowanie jest albo niekompatybilne albo niewłaściwe dla tego urządzenia. Być może ja coś źle robie?? Proszę o pomoc i dziękuję za wasze wsparcie, poświęcony czas i wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po małej przerwie. Zakupiłem na allegro konwerter USB->Rs232 (TTL) niestety jak go sprawdzam w programie putty to po wpisaniu w konsoli ciągu znaków pod spodem nic się nie pojawia jak w przypadku kolegi piotrekcrash czy ktoś z was ma jakiś inny program którym mógłbym sprawdzić działanie tego konwertera?? Pozdrawiam Phoenix0000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to co wpisuje sie wyświetla. Czyli to oznaka ze działa poprawnie?

 

Zakładam że konwerter USB-> (TTL) działa. Próbowałem dziś setki razy wgrać oprogramowanie prze program podany w tutorialu na stronie 9. Pojawia mi sie w nim taka informacja: TEST SERIAL PORT STATUS i dalej informacja TRANSFER DATA FAILED też tak mieliście czy może coś źle robie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktos mi moze pomoc, jestem w tych rzeczak zieliona i to bardzo :(

A wiec problem jest taki - zakupilismy uzywany dekoder (choc sprzedawca twierdzil ze nie uzywany, znakow uzytkowania nie bylo), kupilismy telewicje na karte nc+ z 1 miesiac free smartHD+. Aktywowalismy karte. Wybrala satelite jak trzeba HodBird 13E i uruchomilismy wyszukiwanie kanalow. Znalazlo sporo, ale nie to co trzeba. Podstawowych tych darmowych kanalow wogole nie ma (t.z. polsatu,tvp1,tvp2,puls,puls2 itd), z pakietu SmartHD+ tylko pare sportowych, dzieciecy,vivapolska i duzo smiecow sciagnietych przez satelite (arabckie,hinduskie, niemieckie itp). Kontaktowalismy sie z sprzedawca karty, zaproponowal albo kupienia nowego dekodera, ktory wlasnie sprzedaje :D albo sciagniecia kanalow z neta i wgrania przez usb do dekodera.

Prosze o rade i pomoc jak tu wszystko zrobic, najlepiej krok po kroku - komputerowcem nie jestem, moze ktorys z Panow dla Pani pomoze? :)

Dziekuje

PS dodam ze jestesmy pozagranicami RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to co wpisuje sie wyświetla. Czyli to oznaka ze działa poprawnie?

 

Zakładam że konwerter USB-> (TTL) działa. Próbowałem dziś setki razy wgrać oprogramowanie prze program podany w tutorialu na stronie 9. Pojawia mi sie w nim taka informacja: TEST SERIAL PORT STATUS i dalej informacja TRANSFER DATA FAILED też tak mieliście czy może coś źle robie??

 

Mam to samo.

Wlutowałem piny i zrobiłem zwory wg, instrukcji, konwerter RS232-USB działa prawidłowo ( bo inne tunery programuje ), jednak na X110p mam to samo co Kolega powyżej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może podać jaki dokładnie konwerter kupić aby współpracował z aplikacją umieszczoną przez "piotrekcrash". Pytam gdyż zakupiłem konwerter na procku PL2303HX jednak sama aplikacja nie rozpoznaje tego konwertera. Przy próbie weryfikacji portu wyrzuca błąd połączenia. Robiłem test putty ale nie było reakcji jednak jak zrobiłem test aplikacją Terminal jak również Realterm to komunikacja była (to co napisałem pojawiło się jako odpowiedź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem nowym użytkownikiem ale borykam się z problemem feralnego softu do opticuma, kolega poprosił mnie o pomoc w zaprogramowaniu dekodera i postępując według opisów zakupiłem konwerter i przystąpiłem do programowania, po wlutowaniu zworek i podłączeniu konwertera wszystko działa poprawnie uruchamiam upgrade tool ustawiam poprawnie parametry podłączam dekoder i zaczynam programowanie wybieram soft i leci... po zakończeniu wysyłania następuje zapis danych i w tym momencie program upgrade tool się wiesza na chwilkę dekoder pokazuje END i po chwili wyskakuje napis ASH po czym zaczyna się od nowa programować ... tak w kółko , sprawdziłem wszystkie dostępne alternatywne softy żaden poprawnie się nie wgrywa wszystkie z błędem jedynie ostatni dostępny soft producenta zapisuje się poprawnie i dekoder działa? proszę o jakieś porady wskazówki czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał? konwerter jest sprawny czego dowodzi poprawne wgranie softu producenta a żadne inne oprogramowanie się nie zapisuje poprawnie wyskakuje błąd ASH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do zmiany oprogramowania w tym modelu nie trzeba nic lutowac żeby zmienić oprogramowanie na starzsze czy nowsze nawet mając najnowsze oprogramowanie producenta wystarczy na początek wgrac oprogramowanie uniwersalne z tej strony http:// :censored: a nastepnie wgrywamy jakie sobie życzymy wszystko jest sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przesłany adres strony ale przetestowałem wszystkie softy dedykowane dla x110p jednak żaden z nich nie pasował (błędny soft, tak informuje mnie tuner). Ktoś ma jakiś pomysł albo inne adresy strony.

 

PS.

Dzięki ircios za priva

 

Jak coś proszę o maila meetalica (małpa) op pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem ale borykam się z problemem feralnego softu do opticuma, kolega poprosił mnie o pomoc w zaprogramowaniu dekodera i postępując według opisów zakupiłem konwerter i przystąpiłem do programowania, po wlutowaniu zworek i podłączeniu konwertera wszystko działa poprawnie uruchamiam upgrade tool ustawiam poprawnie parametry podłączam dekoder i zaczynam programowanie wybieram soft i leci... po zakończeniu wysyłania następuje zapis danych i w tym momencie program upgrade tool się wiesza na chwilkę dekoder pokazuje END i po chwili wyskakuje napis ASH po czym zaczyna się od nowa programować ... tak w kółko , sprawdziłem wszystkie dostępne alternatywne softy żaden poprawnie się nie wgrywa wszystkie z błędem jedynie ostatni dostępny soft producenta zapisuje się poprawnie i dekoder działa? proszę o jakieś porady wskazówki czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał? konwerter jest sprawny czego dowodzi poprawne wgranie softu producenta a żadne inne oprogramowanie się nie zapisuje poprawnie wyskakuje błąd ASH

Możesz powiedzieć jaki konwerter kupiłeś że ci program umieszczony w poradniku połączył się z tunerem, może mi uda się go zaprogramować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie szukać przyczyny że dekoder nie przyjmuje żadnego innego softu poza oryginalnym ze strony, nie ma do niego żadnych narzędzi naprawczych typu "czyścik" żeby można było pamięć wyzerować i wgrać na nowo soft.

 

konwerter jaki kupiłem to coś takiego: http://allegro.pl/konwerter-usb-a-rs232 ... 87434.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...