Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem Ci na priva oprogramowanie (plik Software_mcas_x110p_1.2.0B_2012-04-13.abs - jego wgrywasz na pendrive).. Nie sugeruj się wersją (wersje mcas to inna beczka niż oficjalne), tylko spróbuj je wgrać. Obowiązkowo allcode+bootloader, jeśli masz możliwość wyboru.

 

Gdybyś nie chciał zaryzykować i z niego skorzystać, to jedynym rozwiązaniem jest kupno na allegro niebieskiego (szary nie zadziała bo to CI+) modułu Cyfra+ HD albo Aston za kilka stówek, potem włożysz do gniazda CI w x110p i będzie działało :-8

 

PS. Jeśli myślisz, że dostaniesz takie oprogramowanie od Opticuma albo, że w menu dekodera przełącza się gdzieś między wersją Conax, a dla Cyfry+, to życzę dużo szczęścia i pomyślności. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem softem który mi podesłałeś.

 

Dostaję dokładnie ten sam komunikat co przy próbie wgrania starszego softu ze strony Opticum.

"Nowe oprogramowanie jest niekompatybilne ze sprzętem."

 

W tym modelu jest do wyboru tylko opcja AllCode oraz inne do importu eksportu list kanałów.

Niestety nie ma opcji AllCode + Bootlodaer. Z tego co patrzyłem dopiero

wraz z wersją 1.3 został zmieniony również bootloder na nowszy.

 

Tuner jest na gwarancji, jak mogę to rozegrać z serwisem, żeby było jak najlepiej dla mnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

 

Zdjęcie 1- Próba wgrania: Software_patch_x110p_1.26C_2012-12-17

Zdjęcie 2 - Próba wgrania: Opticum mcas x110p 120B 2012-04-13 to samo z oryginalnym softem ze strony Opticum

Zdjęcie 3 - System info Tunera

 

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już z takim oprogramowaniem czy sam upgradowałeś?

Jeśli kupiłeś na kup teraz albo w sklepie internetowym i nie minęło 10 dni od daty otrzymania, to zawsze możesz próbować zwrócić.

Ewentualnie możesz sprzedać..

 

Na necie za bardzo nie ma opisu jak downgradować, a zdaje się, że dekoder ten nie ma złącza RS-232, przez które możliwe byłoby wganie softu "na chama". Chyba, że mnie koledzy poprawią, ale klasycznej złączki ani jacka do RS-232 tam nie widzę.

 

Bo jeśli nie ma jakiejś magicznej (wątpię jeśli brak opcji allcode+bootloader) opcji na downgrade, to jedyną możliwością skorzystania z karty Cyfry+ byłoby kupienie modułu, co jest delikatnie mówiąc, nieopłacalne..

 

Co do serwisu, to możesz spróbować zagaić mailowo czy po wysłaniu nie wgraliby Ci oprogramowania starszego niż 1.20 i ile taka przyjemność, bo cośtam Ci w nim lepiej pasowało, a niechcący wrzuciłeś sobie najnowsze itd. Chociaż wątpię by na coś takie przystali. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na allegro za 50zł, ktoś nie wiedział co sprzedaje.

 

Jutro pogrzebie troche hexeditorem, żeby oszukać aktualny soft i wgrać starszy.

 

A jak nie da rady, albo uwalę sprzęt to otwieram obudowę, wszystkie tunery oparte na M3606 mają wyprowadzone na płycie pady

do serial portu, więc wlutuje goldpiny i skorzystam z softu przeznaczonego do upgrade'u np Arivy 102e i wgram sobie jakiś starszy soft.

 

Żaden problem tylko liczyłem na to, że uda się bez otwierania obudowy (szkoda mi gwarancji w razie czego później)

 

Jak już się z tym uporam dam znać w tym wątku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety nadal kiepsko stoję z czasem,

ale żeby nie być gołosłownym zdjąłem obudowę i okazało się, że Opticum

wyprowadziło pełnoprawny port RS232 na płycie:

 

02fdcc3f6970d.png

 

Niestety brakuje też peryferiów (rezystory transyzstory itp)

Więc raczej podłączę się tylko pod linie RX i TX tunera i wgram soft.

 

Na początku planowałem wyprowadzić sobie DB9 na zewnątrz, ale chyba mam zbyt mało czasu na tunning

tunera i zrobienie tego co powinno być zrobione przez producenta.

 

O dalszych efektach będę informaował jak tylko ruszę coś dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że producent celowo nie wyprowadził RS232 na zewnątrz. Tuner jest raczej Low-endowy

więc producent chce sobie dorboić na serwisie. Z zablokowanie opcji downgrade'u w najnowszym sofcie

to już lekka przesada ze strony OPTICUM. Szczególnie, że żaden ich soft nie jest stabilny z najnowszym włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Opticum jest raczej kiepski, choć stawiam, że częste zwiechy to wina marnej jakości oprogramowania.

Tak czy inaczej jakby ktos potrzebował to w razie awarii można skorzystać z portu szeregowego.

Wystarczy minimum umiejętności elektronicznych + trochę chęci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje softu do x110p poza oficjalnym ze strony globo w internecie hula soft pod rozszerzoną wersje opticum z glowicą dvb t

software_conax_x110ts_1-1-3-universal_english-2013-07-12.original jednak nigdzie nie mogę znaleźć nic innego, czy jest możliwość przejścia na stare wersje softu 1,2,5 bez ingerencji i przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial Wgrania Soft przez RS232 w Opticum x110p

 

W zawiązku z dużą ilością PW dotyczących downgrade softu z nieszczęsnego 1.3 postanowiłem napisać tutorial

krok po kroku jak wrócić do starszych softów.

 

Na początek musimy zaopatrzyć się w lutownicę i cynę.

 

Tworzymy 4 zwory dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej:

ad78b6feb6e1.jpg

 

oraz 3 goldpiny w miejscu złącza DB9 na płycie głownej.

Patrząc od lewej 1-pusty 2 -rx 3 -tx 4 -pusty 5 -gnd

 

Zaopatrujemy się w konwerter USB->Rs232 (TTL)!

 

na początek radzę sprawdzić czy ów konwerter działa poprawnie w tym celu podłączamy

moduł do komputera i sprawdzamy w Menedźerze Urządzeń czy mam dostępny nowy port COM.

Windows wykryje urządzenie automatycznie więc nie trzeba kombinować ze sterownikami.

 

Teraz testujemy działanie samego modułu w tym celu łączymy piny RT i TX modułu ze sobą.

Następnie odpalamy np. program Putty i włączamy opcję komunikacji po porcie Com:

 

http://zapodaj.net/2441e5c98ead1.png.html

 

Oczywiście zmieniamy numer portu COM na taki jaki mamy w systemie (nasz konwerter USB -> TTL)

 

Klikamy na open i otworzy nam się konsola. Wspisujemy cokolwiek i pod naszym tekstem powinien pojawić się on sam

po raz drugi.

 

Pierwszy to ten który wysłaliśmy linią TX a drugi to odebrany przez linię RX.

 

Jeżeli mamy zdublowany tekst to wszystko jest ok.

 

Możemy przejśc do sedna.

 

Łączymy linię RX tunera z TX konwertera i na odwrót. GND obu urządzeń łączymy ze sobą.

 

Pobieramy programik do upgarde'u:

http://www.mediafire.com/download/xj85x ... e_tool.zip

 

Włączamy programik wybieramy plik oraz port COM.

 

Zostawiamy zaznaczony Upgrade. kilkamy Next.

 

Następnie otrzymamy komunikat że program czeka na połączenie z tunerem.

 

podłączamy tuner do kontaktu i voila!

 

Teraz zaczyna sie upgrade. upgrade może zostać przerwany przez błędy komunikacji.

Mi osobiście udało się dopiero za którymś z kolei razem.

 

Po udanym wgraniu cieszymy się znów x110p z FV < 1.3

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...