Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ten model od kilku tygodni z softem do Cyfry. Z kartą Cyfry (Pre Paid) współpracuje bez żadnych problemów, kanały HD wyglądają ładnie, czas przełączania między kanałami to jakieś 2-3 sekundy. Trochę testowałem nagrywanie na pendrive i tu podczas odtwarzania nagrania czasem pojawiają się lekkie przycięcia obrazu i dźwięku. Pewnie to wina softu, albo zbyt wolnego pendriva (ma już z 4-5 lat). Wygląda to jakby nie nadążał z odczytem, bo jeśli co kilkanaście sekund pauzuję nagranie na kilka sekund i potem odtwarzam dalej, to te przycięcia nie występują. I druga rzecz - w stanie czuwania wydaje taki cichy ciągły dźwięk, jakby syczenie. Gdy tuner jest włączony, ten odgłos znika. Nie wiem czy tylko mój konkretny egzemplarz ma tą wadę, czy po prostu ten typ tak ma. Poza tym, dobrze współpracuje z przełącznikiem diseq (testowałem na Astrze 4A 4.8E na zezie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już pisze. Soft wgrali mi przy kupnie tunera. Sprawdziłem i jest to wersja 1.0.11c (data 15-07-2011). Spróbuje wgrać coś nowszego (widziałem 1.0.13). Ogólnie jak na tą cenę, dla mnie tunerek jest ok. Pracuje dość sprawnie, nie ma problemów z kartą Cyfry. Odnośnie nagrywania to poprawnie współpracuje z dyskiem 2.5' 250 GB bez dodatkowego zasilania. Przetestowałem dokładniej nagrywanie na dysku i okazało się, że te problemy z przycięciami przy odtwarzaniu nagrań pojawiają się tylko w przypadku kanałów kodowanych, jak nagrywałem z Arte HD, które jest FTA, to tych przycięć przy odtwarzaniu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to podepnij inny dysk,może jest zbyt wolny.a wtym tunku jest możliwośc nagrań zakodowanych i odkodowanych?spotkałem się z takim czymś w golden interstar.jak miał ustawione nagrywanie zakodowane to cioł przy odtwarzaniu, a jak nagrywanie odkodowane to idealnie odtwarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na dwóch pendrivach i na dysku który ma nieco ponad rok i jest sporadycznie używany, na każdym z tych nośników błąd był ten sam. Próbowałem różne ustawienia w tunerze, za każdym razem to samo. Te przycięcia występują przy odtwarzaniu nagrań z kodowanych kanałów, widocznie ma jakieś problemy z deszyfrowaniem strumienia nagranego. Niby jest opcja nagrywania odkodowanego, ale to też nie pomaga.

 

EDIT: Testowałem na dwóch wersjach oprogramowania - 1.0.11C i 1.0.13C. Efekty te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iricios

Nie pisz posta pod postem, masz opcję "edytuj". (tomekb1976: nie ma tej opcji, ponieważ od napisania posta minęło więcej niż 24 godziny)

 

Z reakcją na pilota generalnie jest całkiem ok. Reaguje na sygnały odbite od ścian itp. Jeśli kieruję pilotem w okolice tunera, również dość dobrze łapie sygnał, nie trzeba pilota kierować dokładnie w kierunku tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisze. Soft wgrali mi przy kupnie tunera. Sprawdziłem i jest to wersja 1.0.11c (data 15-07-2011). ....

A gdzie znalazłeś ten soft.

Szukam , szukam i znaleść nie mogę softu do x110p.

Do innych modeli opticuma znajduję.

Pytam bo jestem zainteresowany zakupem, ciągle się jeszcze waham co kupić-x110p czy arive 202.

Jak chodzi ten opticum ze spliterami przewodowymi- wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,mam problem z pilotem do opticum x110 .soft mam pod cyfrę 1.1.13b , gdy włączę tuner to po kilku minutach a zwłaszcza jak wejdę w menu to tuner przestaje reagować na pilota ,nic nie można wtedy zrobić ,tylko ręcznie z tunera przestawiać kanały???? nie wiem co może być przyczyną ?????nawet restart nie pomaga ,ani wyłączenie tunera z zasilania .proszę o pomoc!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy x110p, jak u Was z tunerem w stanie czuwania ? Wydaje taki cichy ciągły dźwięk ? Ja jak przyłożę ucho w okolice tunera to słyszę taki lekki pisk/syk, trudno to nazwać. Jak jest z tym u Was ? Czy ten typ tak ma czy to mój egzemplarz ma jakąś wadę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x110 to piszczałka.lekkie piszczenie na kanałach hd.pilot ok.materiał nagrany na pena ok,tylko czasami przycina.menu w tym odbiorniku to pomyłka.spliter diviso czasami przycina(tak jak przy odtwarzaniu z dysku).jak dla synka do oglądania kanałow z bajkami to wystarczy.jedyny ratunek dla tego tunka to lepszy soft.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można nagrania z tego tunera, odtwarzac potem na kompie?

 

Ja bym powiedział, że można odtwarzać, ale tylko nagrania z kanałów niekodowanych. Tuner nagrywa zakodowany strumień, więc nagrań z kanałów kodowanych raczej nie ma możliwości odtworzyć na kompie, jedynie w tunerze. Niby można wyłączyć opcję "nagrywaj jako zakodowane" ale mimo wyłączonej tej opcji dalej mi nagrywa zakodowany strumień. Gdzieś czytałem, że układy ALI3606 po prostu tak mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem zainteresowany tym tematem bo mam podobna sytuacje.. pare dni temu kupilem opticumx110 i nie dziala mi pilot.. tzn pilotem moge zalaczyc dekoder ale pozniej zero reakcji.. zawiozlem dekoder i pilot do serwisu i gosc podpial dekoder, zalaczyl moim pilotem i wszystko bylo ok.. mowi mi ze mial juz takie 3 przypadki ze nie dzialaly piloty, goscie mu przysylali te uszkodzone po czym dzialaly normalnie.. wrocilem z moim do domu, podpialem pod tv i inne bajery i ta sama spiewka;/ nie dziala.. podejrzewam ze moze to byc wina tv (PHILIPS 4606), ktory ma funkcje easy pilot i mozliwe ze to on blokuje jakos soft w dekoderze.. odlacze dekoder od wszystkich kabli i zostawie do jutra, po czym podlacze tylko do sieci i zobacze czy reaguje.. daj znac jak wyszlo w twoim przypadku.. swoja droga skad sciagacie soft i liste kanalow pod cyfre? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...