Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem z 11,411H


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mała uwaga: tp11 jest obecnie jedynym tp cyfry który pracuje z kombinacją fec 5/6 i mod 8psk.

Cały problem w tym że każdy z obydwu parametrów wymaga lepszego S/N niż zazwyczaj.

Ich kombinacja, która wymaga S/N na poziome dotąd dla niektórych niespotykanym, jak widać - jest zabójcza dla słabych instalacji antenowych (pomijam tunery w formie kart PC z demodulatorem stv0900 pracujące pod linuxem - gdzie driver ma błąd manifestujący się brakiem lock na poziomie fec).

Idę o zakład że 90% problemów tu zgłaszanych zniknie po doprowadzeniu instalacji do wymaganego przez 5/6 8psk stanu....

 

zdrówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

 

Znam już problem odbioru paczki C+HD z 11411. Winowajcami są krople wody stojące na konwerterze dokładnie 3 może 4 a już nie ma odbioru!

 

I teraz mam pytanie jak temu zapobiec, czytałem "daszek" nad konwerterem, spryskać "WD-40" (rozwiązanie tymczasowe długo się nie utrzyma), a może konwerter do wymiany... Macie jakieś pomyły nie chce mi się co chwila latać na dach i przecierać konwerta...

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odbierać wszystkie kanały szczególnie HD poprawnie to antena minimum 80cm , ale to też zależy od rejonu Polski bo wtedy nawet jest potrzebna jeszcze większa antena od 90cm w górę. Najlepiej od razu wziąć 100 dobrze ustawić i po kłopocie wiatr czy deszcz kanały będą, anteny 60 cm przechodzą do lamusa z którymi większość ma problemy gdy jest zła pogoda ginie obraz , odradzam robienie jakiś daszków nad konwerterem lub spryskiwaniem jakimiś środkami chemicznymi żeby deszcz spływał. Podstawa do średnica anteny czym większa tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że to konwerter siada! Znów leje (styczeń :? ) i nie ma 11,411 a chciałem obejrzeć PLANET+HD.... Do tej pory wszystko śmigało!

 

Antena 90 ustawiona bardzo dobrze, jak nie pada to moc sygnału 79 a siła 75 jedna kropla wystarczy i już nie ma sygnału...

 

Skacze z:

 

abf4751b17be.jpg

 

na:

 

cc78ca0033b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernikami z dekoderów nie ma co sie az tak bardzo sugerować, u mnie na 3 róznych dekoderach bardzo różne wskazania, wracajac do wspomnianego Sagemcoma wskazuje 69-70/72 i wszystko działa bezproblemowo, antena Triax TD88

Mam wrażenie że to konwerter siada! Znów leje (styczeń :? ) i nie ma 11,411 a chciałem obejrzeć PLANET+HD.... Do tej pory wszystko śmigało!

Antena 90 ustawiona bardzo dobrze, jak nie pada to moc sygnału 79 a siła 75 jedna kropla wystarczy i już nie ma sygnału...

Wymien konwerter, ja polecam Golden Interstar jest o wiele lepszy od Inverto (zamieniony z Hodbirda na astrę, duzo problemów juz wymieniany na gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie dziwie, tylko opowiadam.

Akurat sznurek tu nie przeszkadza tylko dom sasiada ale antena jest w tym miejscu (choc nie ta) bodajze 20 lat.

A sama antena ustawiona jest bardzo dobrze przeze mnie. Nawet naciag sznurka jest idealny.

Co by kto nie mówił, to sznurek nie nadaje sie do stałego utrzymywania przedmiotu w jednym miejcu (proces znacznej zmiany jego długości w zalezności od wilgotności powietrza, temperatury itp.) Jeżeli juz musisz zastosować miekie połaczenie to zastosuj linkę stalową, lub 3 linki stalowe mocowane w 3 róznych miejscach dobrze naciągniete (tzw. odciągi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...