Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem z 11,411H


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam, że wśród abonentów C+ odsetek mających problemy będzie mniejszy nawet niż 5%, ale te setki tysięcy nie mających problemów nie siedzą tu na forum :)

No dobrze. Załóżmy, że jesteś wróżką i w szklanej kuli odczytałeś właściwy odsetek abonentów z problemami na 11411. Wtedy, o ile nic nie pomyliłem, takich osób z zakłóceniami lub bez odbioru będzie 77500 (1.550.000x0,05). Jeśli źle policzyłem, to poprawcie. Jeśli zaokrąglimy tą liczbę, dla świętego spokoju, do 100.000 to okaże się, że tych "poszkodowanych" będziemy mieć całkiem sporą armię.

 

Ile jest osób z problemami, trudno powiedzieć, ale gdyby było ich 1000 czy 10.000 to jeszcze można by sprawę bagatelizować. Ale gdyby to było rzeczywiście coś około 5%, to świadczy o tym, że Cyfra naprawdę coś spaprała i to bardzo bardzo spaprała. Pytanie tylko, jak problem rozwiązać i to nie medialnie, tylko od strony technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam antenę 120cm (po analogu jeszcze), więc oczywiste jest że problemow nie mam z odbiorem, ale kilku znajomym robiłem też instalacje na różnych antenach (przeważnie firmowych C+) i jakoś u nikogo nie ma problemu z odbiorem w/w transpondera.

Dodam tylko, że nie jestem zawodowym monterem i nie posiadam żadnego miernika do ustawiania anten, a posługuję się tylko tymi w tunerach... Jak ktoś tylko zaczepi antenę tak by coś złapała, a jej nie wyreguluje to potem ma problemy i wylewa swoje frustracje na forum. A wystarczyło nie odwalić chałtury przy montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesiu.miszczu, od strony technicznej wygląda to tak, że każdy kto ma problem z TP 11 z HB i instalację antenową zainstalowaną przez instalatora zależnego od C+, może nieodpłatnie skorzystać z pomocy technicznej.

 

Można też, również niedrogo, zakupić zestaw antenowy od C+ i wówczas również, będzie on na koszt C+ zainstalowany.

 

Jednak takie zestawy to standard i jeśli ktoś ma indywidualne wymagania, to koszta instalacji musi ponieść samodzielnie, ale chyba warto, zważywszy, że można użyć komponentów najwyższej jakości (czytaj: bezstratnych), które dadzą, nawet przy antenach o niedużych średnicach, naprawdę mocny sygnał.

 

Tak więc w sumie, nie jest to problem C+, tylko jej klientów, choć i C+ ponosi tu część kosztów związanych z utrudnieniami odbioru z tego TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie decydują 1-2 milimetry w ustawieniu anteny

 

do tej pory mialem wszędzie dobry sygnal i stabilny, ale odkąd zrobili 11.411 w HD to go nie odbierałem, ale jak ruszyłem anteną odrobinę to odbieram go dobrze i stabilnie a jakości 72-74% i obraz jest bardzo dobry.

 

 

polecam regulacje anten. ja mam monoblocka i na nich również ten tp działa bardzo dobrze wbrew paru plotkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z takim sposobem myślenia. Jeśli abonenci Cyfry maja problem, to i Cyfra ma problem. Gdyby to było rzeczywiście tak, że abonent ma problem, a platforma nie, to znaczyłoby, ze platforma ma abonenta w głębokim poszanowaniu. Jeśli Cyfra chce, żeby myślano o niej w ten sposób, że ma problemy abonentów gdzieś, to proszę bardzo. Tylko czy w ten sposób ma wyglądać rynek telewizji satelitarnej, że klient musi gdzieś kupić abonament, jeśli chce coś obejrzeć mimo świadomości, że liczy się tylko kasa, a to czy on coś ogląda czy nie, to już mało istotny szczegół?

 

EDIT:<

- Al Hayat: 11,317 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK)

- Art Slide: 11,317 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK)

- ATV International: 11,200 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK)

- Kino Polska Muzyka: 10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK)

- Persian Radio: 11,200 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK)

- Persian TV: 11,566 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK); przerwano przekaz (czarna plansza)

- RTA Afghanistan: 11,179 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK)

- Turkce Hristiyan TV: 11,179 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK)

- Wesal TV: 11,566 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S/QPSK)>>

I proszę sobie popatrzyć na listę skopiowaną ze strony Sat Kuriera. Według mnie ten transponder od początku jest jakiś felerny. Po pierwsze nie było na nim żadnych "poważnych" kanałów, tylko jakieś nie wiadomo co. Po drugie oddano całą pojemność jakoś tak bez żalu. Chyba nikt nie będzie się upierał, że ktoś oddał świetny transponder? To, według mnie, przypomina sprzedaż auta, z którym non stop były jakieś problemy. Tylko, że teraz problemy mamy my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesiu.miszczu, zachęcam Cię do dokładnej lektury tekstów, na które odpowiadasz, bo mamy tu absolutny galimatias i to wprowadzony właśnie przez Ciebie.

 

Jeśli możesz skorzystać nieodpłatnie z pomocy technicznej C+, to co to oznacza według Ciebie? ;)

 

PS.

Miernik wskazówkowy do mierzenia siły sygnału, kosztuje ok 30 PLN, więc chyba to nie tak wiele za możliwość skorygowania anteny, która to czynność powinna być dokonywana co najmniej raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten transponder od początku jest jakiś felerny. Po pierwsze nie było na nim żadnych "poważnych" kanałów, tylko jakieś nie wiadomo co. Po drugie oddano całą pojemność jakoś tak bez żalu. Chyba nikt nie będzie się upierał, że ktoś oddał świetny transponder?

 

"Felerny transponder". Ciekawy tekst. Jakoś mi ten felerny transponder ma na pasku sygnału lepszą jakość niż 11278 (antena 70cm, konwerter Inverto Twin, 0.3db), a jeszcze raz powtórzę, że ustawiałem antenę zwykłym wychyłowym miernikiem za 20 zł, celując w 11393. Ten transponder pewnie przez to, że nie było na nim żadnych "poważnych kanałów" zmienił właściciela na takiego, który poważne kanały tam umieścił, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli możesz skorzystać nieodpłatnie z pomocy technicznej C+, to co to oznacza według Ciebie? ;)

 

PS.

Miernik wskazówkowy do mierzenia siły sygnału, kosztuje ok 30 PLN, więc chyba to nie tak wiele za możliwość skorygowania anteny, która to czynność powinna być dokonywana co najmniej raz w roku.

Niestety z pomocy technicznej C+ w zakresie ustawiania anteny można tylko skorzystać wtedy, gdy antena była mocowana odpłatnie przez przedstawiciela C+ , lub kupiło się od nich zestaw.

 

Po drugie sądzę, ze takie tanie mierniki za 30 zł to niestety , ale w tym przypadku nie pomogą, bo jeśli problemy są tylko i wyłącznie z tym tr. 11.411 a cała reszta chodzi dobrze to naprawdę trzeba super precyzyjnie ustawić antenę.

Tutaj potrzebny jest dużo lepszy miernik, lub... podgląd na TV z tym transponderem i najlepiej pomoc drugiej osoby.

 

A tak w ogóle to dziwnym trafem , jak dla mnie jest jak już wcześniej pisałem zbyt wiele problemów z tym jednym transponderem, by obarczać je wszystkie złym i nieprecyzyjnym ustawieniem anteny.

Mogę się założyć, że C+ coś w przekazie z tego tr. zmieniła jeszcze dodatkowo, ale o czym nikt ze znających temat nie chce napisać.

 

Podobnie było , gdy wprowadzono modyfikację kodowania , a faktem braku odbioru na niektórych typach i markach tunerów producentów niezależnych obarczono tychże, zapominając, że wcześniej takiego systemu nie było i to sama C+ wprowadziła modyfikacje , na skutek których wielu musiało kupować cam-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan, do ustawienia precyzyjnego anteny, nie potrzebny jest wcale miernik profesjonalny i wystarcza zwykły wskazówkowy "Chess".

 

Trzeba tylko korygować ustawienia na najsłabsze ogniwo w zestawie TP, w tym wypadku 11.411H.

 

Co do słabej korekcji błędów na tym TP, to niestety jest tak, że nie wszystkie urządzenia radzą sobie z takimi wartościami dobrze, szczególnie, kiedy strumień danych jest w pobliżu granicznych sprzętowych dla tego urządzenia, (odbiornik sat, moduł CI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na transponderze z którego nadawany jest "stary" C+Film już testowany jest nowy kanał HD pewnie zajmie jego miejsce. Swoja droga ciekawe co to będzie ? coś nowego czy coś przeniosą ? Swoja droga po dodaniu TVN 7HD już jest ciasno na tp 11278 chyba że ku "uciesze" abonentów podniosą Fec z 3/4 na 5/6. Przecież mają już tym doświadczenie. Został jeszcze 10892 gdzie Fec jest 3/4 a też pewnie nie długo podniosą do 5/6. Z drugiej strony kasy wydzierżawienie nowych szkoda a abonenci domagają się nowych kanałów i to najlepiej HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam klopot z odbiorem kanalow nadawanych z nowo uruchomionego transpondera Cyfry+ na 11411 GHz,

na wbudowanym tunerze SAT w Panasonic TX-P50VT20 (wersja oprogramowania TV to 2.609),

w slocie CI uzywam modul Astona (z FW 2.26)

Na wszystkich innych transponderach nie ma zadnych problemow z dekodowaniem programow.

 

Nie jest to wina anteny/instalacji/konwertera, gdyz ten sam modul

wlozony do tunera SAT Ferguson Ariva Combo poprawnie dekoduje kanaly

z tego transpondera ( i innych), podobnie nie mam problemow z dzialaniem/dekodowaniem

tych kanalow na "firmowym" dekoderze Cyfry+ Pace.

 

Ale nie chce podlaczac dodatkowego urzadzenia (tunera SAT) do odbiornika TV - tylko nadal korzystac z tego wbudowanego w TV.

 

Niestety wciaz wyskakuje komunikat "program zakodowany" -

a zalezy mi szczegolnie na odbiorze kanalu Cyfra+ 3D ktory zostal na tym

transponderze uruchomiony - aby wykorzystac funkcjonalnosc 3D odbiornika.

 

Panasonic Polska niestety potraktowal zgloszenie niepowaznie - moze ktos ma pomysl,

jak sie skontaktowac z kims rozsadnym i mogacym wyeskalowac problem do programistow z ich dzialu technicznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

, gdyz ten sam modul

wlozony do tunera SAT Ferguson Ariva Combo poprawnie dekoduje kanaly

z tego transpondera ( i innych), podobnie nie mam problemow z

 

To nie jako osie sam odpowiedziałeś..

Ja ci podam na przykładzie tunerów cyfry philips 250 Giga i tnie się , szatkuje na kanałach niemieckich HF z Astry . A starczy podłączyć PACE HD 500 Giga i kanały niemieckie z Astry chodzą bez problemu..

Podobnie w Twoim przypadku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego godunow - czy nie czytasz ze zrozumieniem, podobnie jak konsultanci z Panasonica?

 

Oczywiscie, ze mozna podlaczyc inne sprzety i pozbyc sie klopotu - nawet posiadam odpowiednie urzadzenia,

ktore wykorzystalem do testowania, ale ja nie chce dodatkowych pudel i wiszacych kabli przy TV - czy to jasne ?

 

I pytam o namiar do kompetentnego pracownika serwisu Panasonic, ktory moze wyeskalowac ten problem do ludzi,

ktorzy moga poprawic kod do obslugi tunera TV w tym odbiorniku.

 

Oczywiscie Cyfra tez moglaby rozwazyc zmiane parametrow na mniej wyzylowane, ale podejrzewam, ze nie beda do tego sklonni - skoro problem dotyczy malego procenta ich klientow, korzystajacych ze sprzetu wlasnego, czasem uzupelnionego o odpowiedni modul CI - choc sama takowe - obecnie nie dzialajace poprawnie dla tak ustawionych - swego czasu sprzedawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie Cyfra tez moglaby rozwazyc zmiane parametrow na mniej wyzylowane, ale podejrzewam, ze nie beda do tego sklonni - skoro problem dotyczy malego procenta ich klientow, korzystajacych ze sprzetu wlasnego, czasem uzupelnionego o odpowiedni modul CI - choc sama takowe - obecnie nie dzialajace poprawnie dla tak ustawionych - swego czasu sprzedawala.

 

W regulaminie C+ jest wyraźnie napisane, że C+ nie odpowiada za niemożność odbioru na innym sprzęcie, niż ten dedykowany przez nich. Moduły CI faktycznie teraz mają problemy i C+ jakoś próbuje zaradzić temu faktowi. Wymiana na dekodery i wg. jakiś źródeł(mam na myśli innych forumowiczów) próba stworzenia nowego softu do tych CI. Napewno Cyfra nie przejmuje się osobami korzystającymi z włąsnych sprzętów. Uprawnienia na kartę dochodzą i na tym kończy się ich rola w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcus1968, jak się już domyśliłeś, to nie jest wina modułu, tylko oprogramowania telewizora i to właśnie Matsu[beep]a jest Ci winna poprawkę firmware, oczywiście jeśli Twój TV jest jeszcze na gwarancji, bo w innym wypadku nie mają żadnego obowiązku się nad tym pochylać.

 

ASTON 2, to jest moduł oficjalny i dość ekskluzywny i powinien działać na każdym sprzęcie z poprawnie napisanym oprogramowaniem, a jeśli tak nie jest, to nie jest to najlepsza reklama dla producenta takiego sprzętu, w tym wypadku firmy Panasonic.

 

Spróbuj najpierw polubownie i staraj się pisać do supportu niekoniecznie w Polsce, bo tu jest, jak sam pewnie wiesz.

 

PS.

Tu masz najnowszy firmware, niestety jest to nadal 2.609:

https://eww.pavc.panasonic.co.jp/suppor ... 2_2609.zip

 

A tu kontroluj sobie, czy nie pojawiła się poprawka:

http://panasonic.jp/support/global/cs/t ... n_eu6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauważyłem że jakość sygnału z tego transpondera na tv samsung ue46d8000 poprawiła sie z78% na 98%

 

Potwierdzam, Cyfra+ cos zmieniła, u mnie od dzisiaj na SagemCom-e HD z transpondera 11411 odbiera bezproblemów, dalej nie odbiera Philips HD na nowym sofcie.

Może "probllem tkwi w szczegółach" - Philips jest podłaczony dodatkowo przez DiSEqC na Astrę, SagemCom jest tylko do HodBirda.

Zamienie miejscami dekodery i zobaczymy wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...