Skocz do zawartości

NTC w dekoderze SHD-85


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam oddzielny wątek, bo to taki, jak się dowiedziałem z infolinii tp, mało oficjalny temat 8)

W umowie z tp o NTC nie ma ani mru mru, więc to taki bonus, że oprogramowanie pozwala wykorzystać możliwości dekodera w tym zakresie. Infolinia nie ma żadnych informacji ani wytycznych co do tego tematu :/

Ponieważ jednak oprogramowanie i tym samym lista programów możliwych do odbioru nie zależy od nas tylko od tp próbuję dowiedzieć się - kogo w ogóle można zapytać, czy jest/będzie możliwość odbioru pełnego zakresu programów NTC?

Na dziś możemy(mogę?) odbierać to co w MUX-2- jak dowiedzieć się co jest/będzie z odbiorem programów z MUX-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, jakim cudem?

Ja dostaję po przeskanowaniu:

Telewizja 309/323

TV naziemna 7/10

A tak wyglądają numery kanałów:

201 - tvp1, ale czarny ekran

202 - tvp2, ale czarny ekran

204 - polsat

205 - tvn

206 - tv4

207 - tv puls

208 - tvn7

209 - puls2, ale tylko paski kontrolne

210 - polsat sport

214 - tv6

 

Możesz podać jaki jest układ u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze Szczecina mam

201 - tvp1

202 - tvp2

203 - TVP Info

204 - polsat

205 - tvn

206 - tv4

207 - tv puls

208 - tvn7

209 - puls2 (pasy kontrolne)

210 - polsat sport

212- TVP Kultura

213 - TVP HISTORIA

214 - tv6

Sądząc po czarnym ekranie na jedynce i dwójce masz słaby sygnał mux3 albo wcale nie masz sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałeś rację, choć nadal nie wiem, jakim cudem zaplątały mi się przedtem te kanały 201, 202 ??? Bardzo mnie to zmyliło...

Wystawiłem dziś rano moją super-pokojową antenę za okno a że warunki pogodowe były idealne to dekoder zaczął łapać mux-3, na granicy użyteczności ale zdekodował i teraz pokazuje kanały (13) tak jak wyżej podał reidens.

Z powyższego wynika, że nie mam czego reklamować, bo w tym przypadku tp dobrze oprogramowała dekoder, tylko nie wiadomo czemu robią z tego taką tajemnicę na infolinii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Szanowni Państwo,

 

W nawiązaniu do maila skierowanego do Rzecznika Klientów GTP informuję, że w dniu 09.12.2011r., nastąpiła zmiana parametrów nadawania kanałów dla naziemnej telewizji cyfrowej. Dla dekodera DTH przygotowywany jest nowy Service Plan. Aby, pobrać nowy Service Plan, należy wyłączyć na chwilę dekoder z sieci elektrycznej i ponownie włączyć.

 

Pozdrawiam

 

xxx

doradca tp

serwis internetowy tp

Telekomunikacja Polska http://www.tp.pl

______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Takiego maila dostałem od Rzecznika.

Opisana procedura oczywiście nic nie daje. Kanałów NTC w dalszym ciągu brak. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Nie posiadam w ogóle anteny satelitarnej, jedynie naziemną. Do czasu wystąpienia awarii wszystko działało jak należy, jednak od tego czasu w EPG mam: TVP 1, TVP 2, TVP Info i TVN. A praktycznie TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info Szczecin (nie wiem na co mi skoro jestem w Poznaniu?) i czarny ekran bez dźwięku zamiast TVN. W infolinii dostałem informację parę dni temu, że jest już przygotowana aktualizacja i w ciągu kilku dni będzie wysłana na dekodery. Oczywiście mój SHD 85 ma całodobowy dostęp do sieci Internet. Kilka minut temu sprawdzałem czy coś się ruszyło i nic.. odłączenie i ponowne podłączenie do sieci elektrycznej nie przyniosło rezultatu. Czy w czasie pojawienia się aktualizacji, wymagany jest reset urządzenia, czy komunikat o dostępnej aktualizacji pojawia się automatycznie? Nie chcę być w takiej sytuacji, że aktualizacja będzie, a ja np nie zresetuję dekodera i nie będę nawet o niej wiedział. Jeżeli ktoś z Was wie coś więcej na ten temat, proszę pisać w tym temacie. Również kiedy aktualizacje wkońcu się pojawią, proszę o informację. Nie chce mi się czekać na infolinii 30 minut aż ktoś łaskawie odbierze telefon albo słuchać, że od 15 minut jestem 1 w kolejce, dlatego proszę o każdą istotną informację, która może być pomocna dla innych również ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Czy w czasie pojawienia się aktualizacji, wymagany jest reset urządzenia, czy komunikat o dostępnej aktualizacji pojawia się automatycznie? Nie chcę być w takiej sytuacji, że aktualizacja będzie, a ja np nie zresetuję dekodera i nie będę nawet o niej wiedział.

Dekoder tylko podczas startu sprawdza, czy jest aktualizacja, więc nie masz wyboru - codziennie musisz restartować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Nie posiadam w ogóle anteny satelitarnej, jedynie naziemną. Do czasu wystąpienia awarii wszystko działało jak należy, jednak od tego czasu w EPG mam: TVP 1, TVP 2, TVP Info i TVN. A praktycznie TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info Szczecin (nie wiem na co mi skoro jestem w Poznaniu?) i czarny ekran bez dźwięku zamiast TVN. W infolinii dostałem informację parę dni temu, że jest już przygotowana aktualizacja i w ciągu kilku dni będzie wysłana na dekodery. Oczywiście mój SHD 85 ma całodobowy dostęp do sieci Internet. Kilka minut temu sprawdzałem czy coś się ruszyło i nic.. odłączenie i ponowne podłączenie do sieci elektrycznej nie przyniosło rezultatu. Czy w czasie pojawienia się aktualizacji, wymagany jest reset urządzenia, czy komunikat o dostępnej aktualizacji pojawia się automatycznie? Nie chcę być w takiej sytuacji, że aktualizacja będzie, a ja np nie zresetuję dekodera i nie będę nawet o niej wiedział. Jeżeli ktoś z Was wie coś więcej na ten temat, proszę pisać w tym temacie. Również kiedy aktualizacje wkońcu się pojawią, proszę o informację. Nie chce mi się czekać na infolinii 30 minut aż ktoś łaskawie odbierze telefon albo słuchać, że od 15 minut jestem 1 w kolejce, dlatego proszę o każdą istotną informację, która może być pomocna dla innych również ;)

Lukasz9646 Mam identyczny problem co ty.Tylko ze u mnie mam tylko TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info Łódz (choc jestem z warszawy) i TVN.Dzwonienie na info linie tp to masakra i polecam tylko osobom cierpliwym.Nie ma opcji zresetowania dekodera SHD-85 a sposob opisany na stronie TP nie dziala.Pozostaje chyba tylko czekac na aktualizacje softu.No i chyba najrozsadniej bylo by kupic antene satelitarna bo cos czuje ze z DVB-T beda tylko same problemy :( Dołączam do prosby o jakies istotne informacje w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...