Skocz do zawartości

NTC w dekoderze SHD-85


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie glowny problem stanowi montaz.Antene z konwerterem mozna nawet zamowic z TP w promocji za 30zl ale montaz na wlasna reke.

Podam dane trchniczne tej anteny ale chyba pociagnie spokojnie te darmowe kanaly z TP.

średnica 80 cm

czasza anteny wykonana ze stali

tył anteny wykonany z wytrzymałego plastiku

malowana proszkowo

wymiary: szerokość 72 cm, wysokość 80 cm

średnica uchwytu konwertera 40 mm

mocowanie na rurze o śr. 54 mm

produkt polski, producent ? Corab

Konwerter

konwerter MTI model single AP8-XT2E

zakres częstotliwości odbiorczych: 10,70 GHz 12,75 GHz

średnica uchwytu ? 40 mm

Do tego dali opis jak mozna ustawic dana antene ale cos mi sie wydaje ze to nie jest takie proste LINK moze jednak ktos sie z tym bawil i sam to ustawil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-250 za co tyle kasy pamiętam ze ja dałem 70zł instalator używał tego najtańszego miernika byłem zielony i nie wiedziałem jeszcze co i jak, wiem teraz ze ten instalator nie był wcale potrzebny bo w prosty sposób można ustawić patrząc na wskazania z tunera na ekranie, niektóre maja nawet sygnał dźwiękowy sygnału sat, nawet na tym shd-85 by się udało patrząc na ekran sygnału sat, ja go jednak do tego nie używam mam lepsze tunery, należy ustawić na początku odpowiedni kat anteny :D oczywiście należy mieć ten widok na sygnał z ekranu w zasięgu instalacji anteny np na dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Nie posiadam w ogóle anteny satelitarnej, jedynie naziemną.

 

Panowie, ale przecież to nie jest żaden problem, a jedynie wasze lenistwo, sknerstwo, lub bezmyślność. Albo szkoda wam tych 30PLN na antenę z punktu TP, albo nie chce wam się zamontować anteny, albo poprostu wzięliście TV+INTERNET, bo wcisnęli wam w salonie. Sam dekoder może nie zachwyca, ale za te kilka złotych miesięcznie dostajecie całkiem przyzwoity pakiet programów.

 

Podam dane techniczne tej anteny ale chyba pociagnie spokojnie te darmowe kanaly z TP.

 

Przecież jeżeli by nie dawało się na niej odbierać to by jej nie sprzedawali... Baa, moim zdaniem te 30 złotych za antenę 80 to naprawdę super oferta, a nawet bardzo super. Sam chętnie wziąłbym jeszcze jedną, ale regulamin na to nie pozwala :/

 

Do tego dali opis jak mozna ustawic dana antene ale cos mi sie wydaje ze to nie jest takie proste LINK moze jednak ktos sie z tym bawil i sam to ustawil?

 

Nie demonizujemy tak tego procesu. Ja swoją pierwszą antenę ustawiałem jakieś 4 lata temu i o dziwo udało się za pierwszym razem. Kąt elewacji jest na ulotce od TP-sy, albo możesz znaleźć w internecie, a kierunek ściągnąłem z anteny sąsiada. Nie chcesz 4 otworów na kołki w ścianie?? Wystarczy kupić stojak balkonowy i po kłopocie... Jak samemu Ci się nie chce to są monterzy. Za cały proces montowania biorą w moim mieście jakieś 100/150PLN, a za samo ustawienie anteny 30PLN... A jak się wprawisz to sam będziesz mógł sobie dorabiać na poprawianiu ustawienia anten starszych sąsiadów :)

 

 

Noo... Ale wróćmy do meritum, którym jest NTC w SHD85...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SenatorOL no dobra masz mnie :D Lenistwo ale i brak czasu,no i nie jestem wielkim fanem telewizji.Wezme sie za to,kupie ta antene z TP,jezeli uda mi sie samemu ustawic to git jak nie to znalazlem ogloszenie jakis samozwanczych monterow w moim miescie,w najgorszym razie troche ze mnie zedra :)

Podam dane techniczne tej anteny ale chyba pociagnie spokojnie te darmowe kanaly z TP.

Przecież jeżeli by nie dawało się na niej odbierać to by jej nie sprzedawali...

Pytalem dlatego bo gdzies indziej wyczytalem ze ta antena jest lipna,ale tam tez pisano ze to 60tka a z danych technicznych wynika ze 80tka wiec raczej wypisywali glupoty.

:D oczywiście należy mieć ten widok na sygnał z ekranu w zasięgu instalacji anteny np na dachu :D

Badyl221 Dobre :brawo:

Noo... Ale wróćmy do meritum, którym jest NTC w SHD85...

Podsumowujac dekoder SHD85 jest kiepskim rozwiazaniem jezeli chcemy korzystac tylko z NTC z tego prostego powodu ze nie ma opcji przywrocenia ustawien fabrycznych i kiedy nastepuje zdarzenie typu LINK musimy czekac na aktualizacje softu przez TP poniewaz dekoder sie ''zawiesza''.Ciekawa opcja jest VOD,mozna ogladac programy ktore byly emitowane maksymalnie siedem dni wczesniej i jest to zupelnie za darmo ale obsluguje tylko kanaly tvp 1,2,tvn,tvn turbo i wymaga polaczenia z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepszym wyjściem jest zakup zwykłego tunera z dostępem do Teletext-u (czasem jednak się przydaje), PVR i wszystkich funkcji, jakie oferuje dvb-t, ale kupować za kilkadziesiąt zł nowy tuner i płacić tp za dostęp do tv, z którego praktycznie nie korzystam.. :/ musiałbym zrezygnować, a mam na tej umowie neo+tv sat.. telefon zawieszony (21zł za linię m-c)

a jak z odbiorem z anteny pokojowej? ja mieszkam dokładnie tutaj: 52.392629,17.015424 mam tuner na USB do lapka ale nie wiem czy się opłaca kupować antenę pokojową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzisiaj rano dzwoniłem na 801505505 Facet twierdził że nie przewidują żadnej aktualizacji i nie wie kiedy NTC ruszy. Jeśli aktualizacja jednak jest to super , bo już zastanawiałem się nad pismem do UKE w tym temacie. Sprawdzę jak wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...