Skocz do zawartości

Wyszukiwarka


sonik79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę drobnych zgrzytów...

 

Po pierwsze rozróżnianie dużych i małych liter - całkowicie zbędne (żeby znaleźć wszystkie posty np. o polsacie trzeba zrobić trzy szukania: polsat, Polsat, POLSAT (można też zgadywać w jakich innych kombinacjach może występować słowo, np. PolSat).

 

Po drugie słowa z niewielką liczbą liter: wyszukując np. tnk skazujemy się na porażkę, chociaż wyszukiwarka nie powie nam że coś jest nie tak (po prostu nic nie znajdzie i tyle). Dopiero wpisując dwuliterówkę - np. HD, dowiadujemy się że słowo musi mieć od 4 liter w górę (poza zupełnie bezsensowną informacją że słowo występuje zbyt często).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już uroki phpBB, za wiele w tym zakresie nie zdziałam :( Zerknę do opcji admina w kwestii wyszukiwania, ale nie spodziewam się, żeby było tam dużo opcji. Od pewnego okresu rozważam przejście na inny silnik, ale byłoby to przy tak dużej bazie (i to z naleciałościami phpBB 2) dość skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem chwilę o tym i wynika że szukanie bez zważania na wielkość liter w phpBB jest jak najbardziej możliwe (jakieś kwestie bazodanowe - typy danych itp.). Co do drugiej kwestii to nie wnikałem bo nie wymyśliłem na szybko co wpisać żeby znaleźć odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie spróbujecie osadzić okienka Google? Tak robi wiele forumów i mają ten zysk, że można wyszukiwanie skierować na zewnątrz i dodatkowo zarobić pare centów z reklam. Sam na swojej stronie stworzyłem taki spersonalizowany pod moją stronę widget i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, zarobiłeś już jakieś centy z tych reklam? Pytam poważnie, bo z tego, co słyszałem Google bardzo chętnie wyświetla reklamy na stronach użytkowników, tylko później nie za bardzo chcą się dzielić zyskami... Gdy przychodzi do wypłaty, zwyczajnie zamykają konta pod pretekstem złamania regulaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rozróżniania wielkości liter - już (mniej-więcej) wiem o co chodzi, ale z jednej strony pojawia się pytanie czemu phpBB domyślnie w instalacji ustawia to tak, jak ustawia (jakiś powód wszak być musi), z drugiej - nie lubię operacji na bazie danych :] Zapoznam się jeszcze z tematem i spróbuję przełączyć, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dajcie mi trochę czasu z tym.

 

Druga kwestia długości szukanych wyrazów to sprawa bardziej złożona - indeksowanie wszystkich trzyliterowych słów doprowadziło by do katalogowania "nie" w każdym poście, wyczuwam albo zbytni rozrost bazy, albo zbytnie obciążenie forum. Pechowo, że akurat mamy coś, czego wyszukiwanie trzyliterowych ciągów by się przydało (tj. TNK), ale nie widzę możliwości przeskoczenia (przynajmniej w tej chwili). Zresztą z wyszukiwarką tu na forum jest jeszcze jeden problem, który ciągnie się od czasu konwersji z phpBB2, ale póki nic się przez to nie kaszani, a same wyniki są ok, to tego nie ruszam.

 

Google - nie przepadam za ich wszędobylstwem - raczej sobie darujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Odświeżam ten wątek. ponieważ niemiłosiernie wkurza mnie działanie wyszukiwarki na tym forum. Nie wiem, czy tak jest od zawsze tutaj, ale właściwie nie mogę niczego znaleźć. Udaje się jakieś pojedyncze wyrazy, lecz większości z tego, co bym chciał nie znajduje wcale. Przykładowo na forum Emitela znajduje mi wszystko, co potrzebuję, a tutaj są ciągle problemy. I co z tą planowaną zmianą silnika forum? Będzie ta zmiana w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana będzie, wstrzymuję się, żeby wskoczyć od razu na najnowszą wersję nowego skryptu (żeby nie wpakować się niepotrzebnie w dwie migracje). Nastąpi to za jakiś czas.

 

Co do wyszukiwania, to można sobie pomagać ewentualnie Google, póki nie przeskoczymy, zapytanie do Google wygląda tak:

szukany tekst site:forum.satkurier.pl

Jeśli szukamy wyrazów zawsze występujących obok siebie, to można dać w cudzysłów, wtedy daje jednoznaczne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...