Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Element ja nigdzie nie widzę kwestii parowania.Że będą Na pewno będą koegzystowały dwie technologie systemów dostępu warunkowego Nagra (NMA dla CYFRY+) i Conax oraz obecni dostawcy Pace, Sagemcom i ADB.

Ale na temat parowania nic niema...A pod pojęciem NMA masz oba systemy tunel seca i gołą nagrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar, Nie oszukujmy się, Carbo i tak nie odpalą na Pace.

Dlaczego? ADB reklamuje ADB-2850 z STi7111 z 800 DMIPS (który jest słabszy niż 7105 - 1000 DMIPS), że jest w stanie odpalić Carbo:

http://www.adbglobal.com/products/satel ... 850st.html

 

To dlaczego Pace 7241 PVR 500 z mocniejszym procesorem miałby nie podołać? :>

 

Na Sagemcoma DSI87 też na pewno można napisać coś lepszego, bo ma omawiany wcześniej STi7111 i jeśli "amatorska" E2 działa na nim dość żwawo, to nie widzę powodów żeby producent miał oferować coś gorszego. Gorzej zna swój produkt? Tylko nie wiem czy w tym przypadku nie ma problemów z ilością dostępnej pamięci, bo C+ tam daje chyba 32 mb, co jest niezłą wtopą.

 

Najistotniejszym problemem, który przekreśla takie dywagacje jest to, że Carbo itp. to są autorskie interfejsy ADB i wątpię żeby pozwoliły kiedykolwiek użyć ich w pudłach konkurencji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stron na dzień, niezłe tempo :brawo:

Najważniejsze wątki i pytania wg mnie:

- MR jak w nce, bez osobnych kart in minus ale pewnie nc+ chce trochę zlikwidować nielegalne udostępnianie sygnału. Może będzie możliwość korzystania z MR po wifi?

- nowe kodowanie i parowanie (jeśli będzie) in minus dla tych którzy mają dekodery nie od cyfry in minus

- migracje do nowych ofert będą się wiązały ze stratą promocji, z tego powodu pewnie tak chętnie rozdawano hbo, cinemaxy i filmboxy za darmo i w związku z tym pewnie trochę osób się zastanowi nad tym

- najbardziej prawdopodobne rozdzielenie sportu od filmu, moim zdaniem sensowne. Dużo ludzi ogląda albo sport albo filmy i nie chce płacić za drugie, a kto będzie chciał i to i to będzie musiał zabulić (mnie akurat bardziej interesuje sport). Akurat mało ważne jest czy będą 3 czy 4 kanały, nc+ ma od tego ludzi i pewnie jakoś to wykombinuje, moim zdaniem nsport pozostanie ale zmieni nazwę na coś w stylu canal+ lub sport+, w sumie LM pewnie będzie na 4 kanałach jednocześnie jak to było w n. Obstawiam cenę 25-30 zł za pakiet

- najważniejsza kwestia cena: napewno znajdą się i pakiety jak start+ (z możliwością dobrania pakietu premium) i wypasione z wszystkimi kanałami premium ale obstawiałbym że będą kosztować ok. 200 zł.

- ciekawa sprawa z tymi migracjami, bo skoro dali by LM do canal+ to jaki w tym biznes miałbym przechodzić na nowe pakiety skoro miałbym i tak wszystko co mnie interesuje za 71 zł w promocji. Więc może jednak LM w jakimś nowym pakiecie premium poza canal+?

nc+ serwuje nam operę mydlaną a wszyscy już się nie mogą doczekać co to będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy druga niezależna karta, jak jest teraz w multiroomie cyfry, nie może być parowana z drugim dekoderem, który dostaniemy od nowej platformy?

Jak może, to ja nie widzę problemu żeby w nc+ multiroom wyglądał tak jak do tej pory w cyfrze z drugą kartą, różnica by byłą taka że była by sparowana z dekoderem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy druga niezależna karta, jak jest teraz w multiroomie cyfry, nie może być parowana z drugim dekoderem, który dostaniemy od nowej platformy?

Jak może, to ja nie widzę problemu żeby w nc+ multiroom wyglądał tak jak do tej pory w cyfrze z drugą kartą, różnica by byłą taka że była by sparowana z dekoderem...

 

 

ale cyfrze zalezy na tym bys tego nawet sparowanego dekodera z karta nie wywiozl na drugi koniec POLSKI o to w tym biega , wszystko ma byc w obrebie jednej lokalizacji abonenta nie obrebie setek kilometrow abonenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma oficjalnej informacji, dot. dystrybucji samych kart, ewentualnie cam'ów :( dla Klientów posiadających swój własny sprzęt.

 

Kilkakrotnie bylo juz powiedziane ze samych kart nie bedzie. Pytanie do kiedy niededykowane dekodery z karta Cyfry w czytniku beda dzialac. Do marca czy dłuzej? Na razie nikt na to nie odpowiedzial.

Same karty na pewno beda funkcjonowaly jakis czas. Przeciez nadal na dzien dzisiejszy mozna brac sama karte z umowa na 18 miesiecy, czy chociazby C+ Na Karte, ktore rowniez sa nadal w sprzedazy, a zgodnie z regulaminem mozna je aktywowac do 30 czerwca 2013 roku, po czym maja waznosc przez minimum 6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci beda mieli co przedluzyli niedawno, np. na 18 miesiecy. Beda mogli dojechac do konca, chyba. A multiroom w postaci 2 kart tez im zostawia na ten okres? Jesli tak to trzeba do marca czy do polowy marca przedluzyc na starych warunkach. Chyba dobrze dedukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra była tego świadoma, że wprowadzając osobne karty ludzie będą kombinować a mimo to dawała je zamiast modułów. I pewnie część abonentów wzięła sobie na spółkę z sąsiadem, wujkiem czy kumplem, teraz tak jak pisał szakal_86 część z nich zrezygnuje a druga część zejdzie na niższe pakiety. Do tego odejdą Ci którzy nie będą mogli korzystać ze splitterów. Uzbiera się spora garstka ludzi. I spora część przejdzie do CP. Nie wiem czy zrekompensuje platformie to postawienie na content premium. Trzeba będzie sporo podnieść ceny żeby wyjść na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji oferta tv kablowej zacznie byc dla mnie naprawde juz interesujaca. SKoro i tak splitter do sprzedania i VU+Duo niepotzrebny to nic mnie juz nie bedzie zatrzymywalo zeby wziasc do Internetu pakiet TV ktory mi co chwile kablowka chce wcisnac i przyznam w ciekawej cenie.

Strzał w stope te parowanie dla cyfry i kolec w klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie interesuje CP czy N ?

Jestem abonentem Cyfry, i inne platformy mnie nie interesują.

 

Rafallo, pełna zgoda. Jeszcze zanim to parowanie wejdzie w życie, kable będą już pociągnięte i mistrzowie dzielenia sygnału nawet pół dnia nie będą bez sygnału.

Tak cała pseudo reforma uderza tylko w uczciwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...