Skocz do zawartości

Tuner DVB-T + Antena kierunkowa Jak/i/a?


stereomusic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje kupic tuner DVB-T oraz antene kierunkowa

 

tuner z antena bedzie uzywany 10-15km mux2 lub 20-25km mux3 od nadajnika w miejscu raczej bardzo zalesionym

antena siatkowa z zasilaczem sprawuje sie dosc slabo tvp1 tvp2 reszta slabo. Takze planuje zakup anteny kierunkowej

 

Antena mysle o tych: (do 120zl)

Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit - bez wzmacniacza - 98zł

Antena DVB-T 44/21-69 Tri Digit - ze wzmacniaczem LNA-177 - 128zł

 

(licze na sugestie jesli sa jakies lepsze od wyzej wymienionych)

 

Takie tunery mam do wyboru

WYMAGANIA: USB/HDMI/AC3/ XVID / filmy 720p z usb/ aktualizacja firmware bez wiekszych problemow/ szybkosc dzialania / najlepiej jakiejs bardziej znanej marki i gwarancja 2lata+ / oraz jak najmniej awaryjny;) Najlepiej jakis markowy/ jesli jakis warty uwagi pominolem licze na sugestie:)

Wiwa HD-90 DVB-T MPEG4 Media Player FullHD = 139zł

Viola HD T1 DVB-T MPEG4 STB by Technisat =169zł

Synaps THD 2800S = 169zł

RWT DTV-441T HD DVB-T PVR = 177zł

Opticum HD T50 DVB-T PVR 119zł

Opticum FT24plus HD MPEG4 DVB-T = 165zł

Maximum T-102 HD PVR DVB-T = 179zł

Golden Media TBOX 8060 HD DVB-T MPEG4 STB = 159zł

Ferguson Ariva T55 DVB-T MPEG4 STB = 159zł

Comsat TE2040 DVB-T HD = 177zł

 

Ktory bedzie najlepszy?

Licze na pomoc i fachowa rade

oraz jak to zamontowac aby dzialalo jak najlepiej ewentualnie czy cos jeszcze bede potrzebowal poza tunerem antena i kablem?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

choć nigdy nie byłem fanem siatek,nawet wręcz przeciwnie-tym razem widzę tu podręcznikowy przykład celowości ich wykorzystania.Antena kierunkowa jest dobra do odbioru odległego,słabego sygnału odbitego i /lub/zakłócanego przez inne stacje z różnych kierunków.Natomiast w Twoim przypadku /DVB-T,teren zalesiony/ wielość odbieranych odbić tego samego sygnału może /choć nie zawsze/ być korzystna i paradoksalnie odbiór może być lepszy,niż na np. Long Yagi.Dlatego radzę Ci,Kolego najpierw zaopatrzyć się w tuner /ja mam jeden wbudowany w TV Sony Bravię,ponadto w drugim pokoju Digybox'a XT 4 HD,więc to nie spełnia Twoich wymagań/,zaś potem myśleć o ew. doborze anteny.W istniejącej już siatce wymieniłbym raczej wzmacniacz płytkowy na symetryzator,zaś dokupił b.niskoszumny /<1dB/wzmacniacz tzw.masztowy o regulowanym wzmocnieniu Dipola:

http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_masz ... R82003.htm

Gdyby odbiór byl nadal nie zawsze zadowalający wolałbym dołożyć drugą siatkę połączoną synfazowo /nie sumatorem/ i wspólny wzmacniacz.

Większość tunerów DVB-T ma opcję zasilania zewnętrznego wzmacniacza 5 V.Wzmacniacz LNA 177 ma większe szumy /<3 dB/i nachyloną charakterystykę wzmocnienia:

http://www.hfo.pl/_img/_pdf/lna-177.pdf

Podawane 30 dB dotyczy tylko niektórych kanałów,co przy okazji polecam uwadze entuzjastów tego wzmacniacza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Wybrałem kilka modeli tunerów. Tylko pytanie ktory z nich będzie najlepszy?

 

1. Ferguson Ariva T55

2. Signal HD-527

3. NOT ONLY TV LV6TBOXHD V2

4. Wiwa hd-90

5. Comsat TE 2040 HD

 

Na czym mi zależy:

- Stabilny soft

- Dość częste aktualizacje

- Dobra gwarancja/serwis

- USB (opcja odczytu z dysku NTFS)

- zasilanie z tunera antene (nie koniecznie ale lepiej aby było)

- pilot dobrej jakosci, koncie łapania i zasięgu (wyglad tez sie liczy)

 

Chce zamówić jak najszybciej tuner

z góry dzięki za odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...