Skocz do zawartości

Kwestie związane z nagrywaniem w x402/403/XTS703


aquarius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Faktycznie problem może dotyczyć POLSATu HD, bo nagrania z niedzieli z HBO HD działają dobrze (odtwarzają się na dowolnym odtwarzaczu).

Sprawdzę później inne nagrania. Czy zmieniać jakieś domyślne ustawienia w tsRemuxie?

 

A czy ktoś wie jak ominąć rezerwację miejsca na nośniku na Time Shifting?

Mam np. Pendrive USB 8GB, a mogę nagrać tylko ok. 5,5GB (firmware 1.3.32).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi - nie. Proszę tylko zaznaczyć oba ptaszki w "Select the elementary streams you want to keep:", wskazać właściwy katalog do zapisania wyczyszczonego ts'a i tyle. W dziedzinie nagrywania na x403p i obróbki nagrań jestem niekwestionowanym światowym autorytetem, ale timeshiftingu on nie obejmuje. :lol: Pewnie to ograniczenie jest powiązane z sztywnym przydzielaniem dla timeshifting'u udziału w pojemności nośnika. Ja na przykład nie używam go wcale i mam cały nośnik na nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w 1.3.32 jak się wyłączy TimeShifting dalej jest trzymana rezerwacja (w nowszych softach już nie ma rezerwacji).

 

Jak przepuściłem plik 4,6GB przez TsRemuxer to powstał plik 3,7GB.

Na czym polega to "przeczyszczenie"? Czemu plik się zmniejszył tak znacznie (zaznaczyłem wszystkie strumienie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlero :lol: bez takich mi tu .... :lol:

 

Do usuwania reklam używam darmowego programu MeGUI - do pobrania tutaj, ale to wymaga osobnego szkolenia i sam powiem, że nie jest łatwo, bo podchodziłem do niego z 6 razy, a dalej nie wiem o nim wszystkiego, a właściwie wiem prawie nic.

Videoredo oraz TMPGEnc Video Mastering Works 5 to najlepsze programy do tego rodzaju obróbki, przy czym szkoda na nie pieniędzy do momentu, aż autorzy oprogramowania do dekodera wreszcie usuną tą bezsensowną i kompletnie dyskwalifikującą ten sprzęt z punktu widzenia szarego "nagrywacza w HD" usterkę, czyli podział nagrania na pliki MPEG-TS po 4GB bez względu na system plików zastosowany w nośniku.

 

Na razie drogą testów doszedłem do tego, że najlepiej łączy "party" program TSSplitter - do pobrania tutaj. Proszę nie sugerować się nazwą, bo oprócz dzielenia umie on bardzo dobrze łączyć pliki.

 

"Czyszczenie" w TSRemuxie polega między innymi na usuwaniu EPG, który jest zapisany w pliku i skorygowaniu niektórych błędów, które mogą pojawić się i uniemożliwiać odtworzenie go w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi - nie. Powiedzmy tak, że ja się mu (TsRemux'owi) nie patrzę na ręce co robi, a on robi swoją robotę najlepiej jak potrafi.

Usuwa EPG, ale na pewno to kwestia kilkunastu kB i troszkę obniża bitrate video, ale co najważniejsze porządkuje strukturę co rozwiązuje problem z odtwarzaniem.

 

P.S.

Być może należałoby wyodrębnić wątek tyczący się nagrywania, aby skorzystali także użytkownicy pozostałych dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem sobie VideoReDo H264......na 2 tygodnie darmowo to nie robił żadnego podziału na 4GB !!

Miałem kilka meczy do obrobienia z tunera opticum 7300vfd i zapisał niektóre pliki jako jeden duży np. 6G

Miałem z tym kłopot bo chciałem je z powrotem wsadzić na dysk USB w FAT, a tu jak wiadomo max plik może być 4G.

Zapisywałem je jako H264.ts i nic nie tracił na jakości a zmniejszał pojemność ok20%

Teraz meczyki oglądam bez reklam na tunerze x403p i działają OK jako video files,

tylkooooooo jak się cofa i dojdzie do początku to tuner ma zwiechę na maxa i trzeba wyłączać z prądu :lol:

Tak się dzieje na wszystkich dostępnych softach x403- może kiedyś usuną ten bug :?

VideoReDo działa i obrabia znakomicie ale kosztuje chyba 70dolców i jedno nagranie 4GB mieli przez 3-4godz.

 

Acha, jeszcze jedno u mnie nagrania x403p bez obrabiania odtwarza z dysku USB vlc-player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem sobie VideoReDo H264......na 2 tygodnie darmowo to nie robił żadnego podziału na 4GB !!

Zdania wielokrotnie złożone mogą sprawiać problemy ze zrozumieniem o co autorowi chodzi, tak więc obcinam tekst, aby nie było wątpliwości, kto ma poprawić swoje oprogramowanie.

[...] aż autorzy oprogramowania do dekodera wreszcie usuną tą bezsensowną i kompletnie dyskwalifikującą ten sprzęt z punktu widzenia szarego "nagrywacza w HD" usterkę, czyli podział nagrania na pliki MPEG-TS po 4GB bez względu na system plików zastosowany w nośniku.
VideoReDo działa i obrabia znakomicie ale kosztuje chyba 70dolców i jedno nagranie 4GB mieli przez 3-4godz.

Ponieważ konwersją zajmuje się tylko CPU (procesor) i dlatego alternatywnie można skorzystać z TMPGEnc Video Mastering Works 5, który jest w stanie wykorzystać potencjał karty graficznej z chipsetem nVidia'i (GPU) i poprzez CUDA'e znacznie (iiiii to znacznie) ten czas skrócić. Kosztem jakości, gdyż z wykorzystaniem CUDA'y możemy jedynie jednokrotnie przepuścić materiał przez proces konwertowania (1-pass), w porównaniu do konwertowaniu z wykorzystaniem CPU, gdzie możemy dwukrotnie przepuścić materiał przez proces konwertowania (2-pass).

Acha, jeszcze jedno u mnie nagrania x403p bez obrabiania odtwarza z dysku USB vlc-player

Ja lansuję tego Splasha ze względu na to, że na razie ma tylko to, co potrzebne. VLC i KMPlayer, których kiedyś używałem, też do pewnego momentu takie były, a teraz są już ciut za duże.

Główną niedoróbką Splasha jest to, co powinno być jego największą zaletą, czyli wykorzystanie GPU. Niestety od czasu do czasu komputer potrafi się zawiesić, gdy w ustawieniach wybierzemy "Używaj akceleracji sprzętowej(NVIDIA Purevideo)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problem z odtwarzaniem na PC nagranych plików na sofcie 1.3.32 mam także na niektórych nagraniach z innych kodowanych kanałów (POLSAT HD, HBO HD, TVP2, FOX HD).

Soft 1.3.32 ma najpewniej błąd.

 

2. BestPlayer pokazuje "Nieokreślony błąd. [0x80004005] [FileInfo] FileExtension=.ts FileSize=173645824".

 

3. POT Player radzi sobie w miarę z tym błędnymi plikami. Trzeba tylko przesunąć suwak, aby rozpoczął odtwarzanie.

 

4. Po przepuszczeniu programem TsRemux 0.21.2 parametry pliku wydają się być identyczne, a wielkość spada znacznie ok. 30%.

Sprawdziłem i TsRemux usuwa inne niż pierwsze audio, teletext, podpisy z teletextu, podpisy DVB i menu wyboru podpisów.

Poza tym zapisuje poprawne parametry i plik daje się już poprawnie odtwarzać wszędzie!

Ale trzeba będzie znaleźć program, który pozwoli wybierać, co chcemy zostawić w pliku ts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wiem, to mówię, a jak nie wiem to mówię nie wiem.

Żebyście mogli sami zweryfikować czym się różnią parametry nagrania przed i po muxowaniu skorzystajcie z programu MediaInfo - do pobrania tutaj i sami zobaczycie.

Po zainstalowaniu uruchomcie program i w menu Plik wybierzcie opcję Otwórz / Plik i wskażcie 000.ts.

Ja preferuję Widok / Tekst, który możecie ustawić w Opcje / Preferencje.

Poza tym warto zaznaczyć "ptaszka" przy "Rozszerzenie powłoki (menu kontekstowe w eksploratorze", bo dzięki temu w przyszłości wystarczyło będzie kliknąć prawym klawiszem myszy na pliku i wybrać opcję "Media info".

 

Audio nie jest w żaden sposób ruszane, a jedynie video - tracimy do 1 Mbit w HD, ale gwarantuję Wam, że tego nie dostrzeżecie, a za to struktura nie będzie już sprawiała problemu odtwarzaczom.

Ja poza Splash'em nie używam już niczego.

 

Problemu na innych kanałach nie zauważyłem, za to czasami przy nazwie nagrania w Licie Plików pojawia mi się $ co wskazuje chyba na to, że nagrał audycję jako zakodowaną. No, ale tego nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio nie jest w żaden sposób ruszane, a jedynie video - tracimy do 1 Mbit w HD, ale gwarantuję Wam, że tego nie dostrzeżecie, a za to struktura nie będzie już sprawiała problemu odtwarzaczom.

 

Drobna korekta - oczywiście zarówno audio, jak i video nie są ruszane pod względem ucinania bitrate w programie tsremux. Zresztą dotyczy to innych de/muxerów.

Muxing nie polega na rekodowaniu, czyli faktycznych zmian bitrate'u w streamach AV.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem narzędzia do demuxingu, które byłem w stanie znaleźć i oto moje opinie.

1. W uwagi, że x403p z softem 1.3.32 w większości błędnie zapisuje pliki ts, nie jestem ich w stanie odtworzyć na PC (niektóre programy sobie z niektórymi plikami radzą).

2. Wszystkie demuxery, poza tsRemux, nie radzą sobie z wczytaniem lub synchronizacją po "naprawie" pliku.

3. Oryginalnie nagrywany plik HD zawiera strumienie: wideo, audio ac-3, audio mpeg, txt, txt napisy, dvb napisy, epg, menu.

4. tsRemux standardowo zostawia jedynie dwa strumienie: wideo i audio ac-3 (czasami plik nie jest zepsuty i widać można wybrać więcej strumieni).

5. Jak niektórzy zauważyli po "naprawie" bitrate zmniejsza się o ok. 1,5 Mbits.

tsMuxer nie transkoduje materiału, więc pewnie zmiana polega na usunięciu błędnych/zbędnych danych oraz zapisaniu poprawnego bitrate'u.

6. Po zabiegu pliki odtwarzają się na wszystkich programach na PC i nie widać/słychać desynchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...