Jump to content

Stare Reklamy


Recommended Posts

W Polsce reklamy pojawiły się w 1988 roku na kasetach VHS należących do ITI, gdzie pierwszymi reklamami były Baltona (w której były kasety ITI) i Hitachi, w Telewizji Polskiej reklamy pojawiły się z końcem 1989r., gdzie najbardziej pojawiły się w 1991r. Do dzisiaj pojawiają się reklamy, pamiętacie reklamę Kuku-Ruku, Polleny, albo z kasety VHS Vision reklamę Radia ZET. To zapraszam.

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

Ja najbardziej pamiętam reklamę LOTTO ''22'' z 2003r., w której rozmawiały dwie kule, jedną kulę zdubbingowała Joanna Kurowska, a także pamiętam reklamę Radia ZET z 2002r. w której wystąpiła Madonna.

Link to post
Share on other sites

Z tego, co pamiętam to gdzieś około roku 1988, może trochę później, w TVP pokazywano reklamę "PRUSAKOLEP" z muzyką "La cucaracha" w tle. Ten specyfik zwabiał zapachem insekty do mieszkań, a nie zawsze je niszczył i ludzie mieli przez to ich więcej niż wcześniej. Myślę, że to była pierwsza polska reklama w telewizji. Pamiętam też jakąś ze środkiem wzmacniającym akumulatory (chyba Batervit), po którego użyciu akumulatory oczywiście robiły wysiadkę.

Link to post
Share on other sites

moje pięć najlepszych reklam

1.PZU - Fryzjer z 2009 roku

2.Hoop Cola - to nie prawda że wąż nie lubi hoop coli z 2004 roku

3.Heyah - Przynosi nam wół pięć złotych i pół z 2006 roku

4.Lajkonik - reklama pochodzi z 2002 roku i tam są chińczycy

5.Tyskie - moja babcia pochodzi z chrzanowa z 1999 roku

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...
 • 2 weeks later...

Ja wspominam reklame zup Knor ( Kucharz i niesforny pomocnik co mu przeszkadza ) nie pamietam za bardzo w jakich latach była emitowana .Wspominam tez reklamy kinderniespodzianek , co co jakis czas były nowe figurki ręcznie malowane kojarzę Hipopotamy na wakacjach , Żółwie ,Lwy na wyprawie , Krokodyle w szkole .

Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

Jeżeli chodzi o stare reklamy to najlepsza była śpiewana reklama ''Anteny'' między innymi z trębaczami. Pamiętam również pierwszą reklamę soku ''Kubuś'' w którym to dzieci zwiedzały wytwórnie soku prowadzonego przez misia Kubusia a w tle szła pierwsza wersja piosenki z reklam. Pamiętam też pana Yapę który razem z dziećmi i... krową śpiewająco reklamowali czekoladę Terravita.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...
 • 1 year later...
 • 8 months later...
 • 5 months later...
 • 1 month later...

Ostatnio czytam książkę ''333 popkultowe rzeczy'' Bartka Koziczyńskiego i w niej pojawiają się informacje o starych reklamach telewizyjnych m.in. o ''Prusakolepie'', ''Castoramy'' z Adamem Słodowym, ''Tyskie'' z ''Babiczką z Chrzanowa'', ''Bogdan Mówi Bankowy'', ''Niebieskiej Linii'' ze słynnym sloganem ''Bo zupa była za słona!'' czy ''Benettonu''.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...