Skocz do zawartości

Antena


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie.

Posiadam Cyfrę+ z pakietem Komfortowym i paroma opcjami. Również posiadam drugi dom, do którego jeżdżę na wakacje, dom wypoczynkowy. Tam oprócz anteny analogowej nic nie mam, poza tym odbiór jest słaby z anteny analogowej, ponieważ to jest miejscowość wypoczynkowa położona w lesie. I teraz jest taka sprawa. Tutaj w moim domu, w którym mieszkam przez cały rok i mam na ten adres zarejestrowaną umowę z Cyfrą+ posiadam antenę satelitarną z konwerterem Inverto Quad, który ma cztery wyjścia. W standardzie, kiedy miałem zakładaną Cyfrę to miałem konwerter Quad z jednym wyjściem, na jeden tuner. Teraz kiedy zmieniłem konwertery, ten pierwszy, z jednym wyjściem na jeden tuner leży w pudełku bezczynnie w szufladzie. Pomyślałem, aby kupić u dystrybutora antenę satelitarną Cyfry (czy jest taka możliwość bez umowy? Jeśli nie to zakupić zwykłą antenę) i + wziąć ten pierwszy konwerter, ten z jednym wyjściem i zamontować zestaw satelitarny w tym moim drugim domu wypoczynkowym, w którym spędzam z rodziną wakacje. Mam tam jeden telewizor. I jeśli bym zamontował zestaw satelitarny na tym domu wypoczynkowym to pomyślałem, że bym brał dekoder tutaj z domu Mediasata na wakacje do tego wypoczynkowego wraz z kartą abonenta Cyfry i podłączyć pod antenę, którą świeżo zamontowałem na domu wypoczynkowym i odbierać tam Cyfrę+. Czy jest taka możliwość? Bez problemu chyba prawda? Ustawić antenę na 13E, włączyć parametry sygnału na Mediasacie i ustawić antenę i Cyferka śmiga prawda??? A czy średnica anteny będzie również grała rolę w odbiorze Cyfry? Czy wybierać antenę o odpowiedniej średnicy? Chyba nie prawda?

Proszę o odpowiedź i porady.

Pozdrawiam :wink::wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę z logo C+ dostaje się tylko w zestawie, więc raczej będziesz musiał zakupić osobną czaszę - tylko czaszę, bez konwertera, bo to już masz. Celowo to dodałem, ponieważ przy sprzedaży przeważnie automatycznie sprzedawcy dokładają konwerter (przynajmniej u mnie w mieście jest to nagminne), co oczywiście zwiększa cenę - trzeba zaznaczyć, że samą czaszę. Średnica czaszy: w sumie zalecam 80 cm, ale i na 60cm (byleby była dobrze ustawiona) będzie to działać. Moim zdaniem nie ma jednak co oszczędzać, tym bardziej, że różnica w cenie jest minimalna.

 

Po zakupie wystarcza wszystko poustawiać i C+ będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję Mr. Orbita, a przecież mogę zakupić antenę z logo CYFRY+ na Allegro prawda??? Są również zestawy w tym konwerter, chyba sprzedadzą mi bez konwertera na życzenie, prawda? Poza tym opłaca się czaszę kupić na Allegro prawda? Czy u dystrybutora C+ anteny z logo C+ nie sprzedadzą mi??

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam :wink::wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...