Skocz do zawartości

MUX3 z Chorągwicy


lpm11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś wiadomo na temat wcześniejszego uruchomienia MUX3 z Chorągwicy dla Krakowa?

Pytam, bo 2 lata temu - chyba głównie na potrzeby satkrak nadajnik wyłączono miesiąc (z kawałkiem) później.

 

A przy okazji - jakim cudem i komu się to udało wtedy załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy będą mieć sukcesywnie włączane, zgodnie z harmonogramem do 27 października tam, gdzie będzie się dało. Tak jak przy MUX 2 ostatnim razem w jednych miejscach uda się szybciej, w innych wolniej, ale wszędzie przed 27 października.

 

EDIT: Z tego co mi wiadomo Katowice też już działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy będą mieć sukcesywnie włączane, zgodnie z harmonogramem do 27 października tam, gdzie będzie się dało. Tak jak przy MUX 2 ostatnim razem w jednych miejscach uda się szybciej, w innych wolniej, ale wszędzie przed 27 października.

 

EDIT: Z tego co mi wiadomo Katowice też już działają.

potwierdzam-CHORZOW-juz jest jakies 6 km od KATOWIC- :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepołomice są na skraju zasięgu odbioru standardowego mux-3 z Chorągwicy, więc w ogólności odbiór powinien być możliwy w 95% przypadków na antenie kierunkowej pasywnej umieszczonej na wysokości 10 metrów nad poziomem terenu, bez przeszkód terenowych przed anteną na kierunku nadajnika - specyfikacja GEO-6, wg której generowane są mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Chciałbym zapytać czy jest szansa na odbiór mux3 z miejscowości Borzęcin gmina Borzęcin ? Mam antene Atx91 kierunkową, teraz skierowana na Tarnów.

Jest w ogóle sens przestawiania na Chorągwice ? Antena na wysokosci ok 10 metrów , Jakie wasze zdanie, jest szansa na odbiór mux 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w Trzcianie k. Bochni praktycznie nie wychwytuje tego MUX'a a antena jest ustawiona na Kraków oczywiście skąd odbieram 4 kanały analogowe i MUX2. Sprawdzałem u kolegi który mieszka wyżej i u niego z poziomu dekodera Cyfry+ sygnał jest ale strasznie niski (zaznaczony na czerwono)) tak więc czy powinna być szansa na odbiór w moim miejscu zamieszkania i co zrobić żeby go odebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na zdjęciach obiektu nadawczego na chorągwicy widać dwa systemy antenowe dookólne na samej górze: pierwszy UHF (k33 TVP2,50 TVP INFO,53 Polsat,64 MUX-2) i drugi VHF (k10 TVP1).

 

W połowie masztu znajdują się dwa systemy, z czego jeden jest dookólny i przeznaczony jako antena zastępcza, a drugi, kierunkowy, z którego nadawane są TV Puls k27 i TVN k30.

 

Na samym dole (między pomostami) znajduje się ostatni system (również kierunkowy), z którego nadawane są TV 4 k35 i MUX3 k48.

 

Oba systemy kierunkowe mają kąt ok 90-120st i są skierowane mniej-więcej na Olkusz.

 

Emisja z kanału 48 musi być prowadzona kierunkowo ze względu na TVP1 z Gubałówki i kilka przemienników na południu małopolski, pracujących na tym samym kanale. Częściowym rozwiązaniem jest druga stacja na kanale 51 w Katowicach, którą można próbować odebrać w rejonie dobczyc-myślenic.

 

Mieszkańcy południa świętokrzyskiego mogą próbować odbioru TVP Kraków z kanału 47. Niestety Kielce-Targowa to miejski obiekt, a centrum miasta znajduje się w dolinie. Ponadto na północy emitowany jest silny sygnał analogowy TVP1 z Przysuchy, który pogarsza odbiór.

 

Podobno planowano uruchomienie MUX3 ze Skrzycznego na kanale 45 (do 14grudnia funkcjonuje na kanale 62), jednak wygląda na to, że to nie dojdzie do skutku.

 

Ostatecznie trzeba będzie czekać do połowy 2013 roku, kiedy to zostanie wyłączony analog na Chorągwicy.

 

PS. Wszystkie informacje na temat zawieszenia i kierunkowości systemów antenowych dostępne są w wykazach pozwoleń UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zmontowałem i podłączyłem wczoraj telewizje naziemną na antenie dipol 16/21-69 ze wzmacniaczem lna-177. Odbiera niestety tylko mux2 (moc ok 60, jakość 100). Jest jakieś sensowne wytłumaczenie dlaczego nie znajduje multipleksu 3 (w odległości ok 28 km od Chorągwicy http://imageshack.us/f/62/dist2.jpg/)? Na stronie emitela mapki pokazują że powinienem odbierać sygnał (http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie w dalszym ciągu jest brak odbioru tego multipleksu chociaż na mapce w serwisie dvbtmap.eu wynika że obszar mojego zamieszkania jest odznaczony na żółto. Moim zdaniem jedynie ponownie skorygowanie częstotliwości MUX2 i MUX3 w oparciu o tymczasowe i docelowe częsrtotliwości MUX2 mogłoby poprawić tą sytuacje i z tego co wiem są szanse by tak się właśnie stało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland

 

Mapki na dvbtmap uwzględniają jedynie wykresy dostępne na stronie UKE, a nie faktyczną charakterystykę anten. Tak na prawdę tłumienie w twoim kierunku jest dużo większe, a w kierunku Niepołomic nie ma takiego silnego wycięcia (mapy na stronie dvbtmap sugerują brak sygnału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...