Skocz do zawartości

Ferguson ARIVA T55. Wasze opinie o tym sprzęcie.


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Miałem około pół roku tuner Ariva T60 z czego dwa miesiące spędził w serwisie (3 reklamacje) , wymieniłem go na Arive T55 i to była bardzo dobra decyzja. :jupi: Teraz mam przynajmniej święty spokój , zero usterek i o wiele stabilniejsza praca. Tuner ten posiada lepszy procesor, za to nie posiada wyświetlacza i przycisków sterujących na płycie czołowej co można zaliczyć na minus, i to tylko to do czego mógłbym się przyczepić. Z drugiej strony przy tak "bogatej" ofercie programów w DVB-T po co mi cztero cyfrowy wyświetlacz. Jeżeli chodzi o to co pisze seba65310 to nie zgodziłbym się z tym że ma mniej czulszą głowicę. Faktycznie wskazania paska z jakością wskazują mi w porównaniu z T60 o 4% mniej,T55 - 80% a po wejściu w menu i wyszukiwanie ręczne tam są dwa paski jakości , siły sygnału i oba wskazują mi ten sam poziom czyli będzie to po 80% sugerując się wskazaniem paska jakości spod klawisza INFO. Na Ariva T60 było odpowiednio - oczywiście na oko bo w tym podmenu nie ma oznaczenia procentowego - jakość 84%, siła około 92%. Są to wskazania większe ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i poprawnym odbiorem bo występowało dość często szatkowanie obrazu, drobne zacięcia zarówno wizji jak i audio, co na T55 zostało wyeliminowane można powiedzieć całkowicie. To są moje spostrzeżenia 100% pewne ponieważ posiadałem T60 prawie pół roku i posiadam T55 prawie miesiąc. : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta pojawiła się aktualizacja oprogramowania http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-telewizji-naziemnej-(DVB-T)/Ariva-T55/Ariva_T55_V1.007.zip/

V.1.007

add: startup wizard preselects subtitle and audio language too

add: percentage info about signal quality and strength in manual search

fix: date format

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami problemy występują tylko w egzemplarzach, więc nie można problemu przypisywać do całej serii. Ja nie narzekam na T60

 

Nie wiem czy to była wina tylko mojego egzemplarza T60 czy całej serii ale serwis podczas trzech reklamacji nie mógł sobie z usterkami poradzić i firma ferguson zaproponowała mi wymianę na T55 a nie na taki sam czyli T60. Może usterka w T60 dotyczy odbioru na częstotliwości z danego kanału - u mnie odbieram 47 i dlatego zaproponowali T55 co okazało się w moim przypadku trafną decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...