Skocz do zawartości
  • 0

Zamiana tunera analogowego na cyfrowy pomocy


tomius9
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich satmaniaków Mam taki problem: uzywałem do tej pory tunera analogowego ale ilośc kanałow jakie odbierałem była b.mała Znajomy zaproponował mi że sprzeda mi swój stary tuner cyfrowy (został mu z "wizj"i czy z "cyfry+" nie wiem dokładnie. W związku z tym mam pytanie czy mogę podłączyc ten "nowy" tuner do starej instalacji tzn. czy może być ten sam konwerter(jeżeli dobrze sie orientuje to to urządzenie które jest na czaszy anteny) i kabel czy musze jednak zmieniać ten konwerter . Jeszcze jedno pytanie czy ustawienie samej anteny też musze zmienić bo do tej pory miałem ustawione na tą satelite na której był tylko TVN i DUNA i TVMONDE. Za wszelkie rady i pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam Tomius9

Ps. Jak można to prosze podać jakie programy bedę teraz mol odbierać na tym nowym tunerze chodzi mi tylko o polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ustawienie anteny bez zmian, ale konwerter raczej do wymiany - jeśli ma powyżej 5 - 7 lat to się kwalifikuje, bynajmniej konwertery są tanie - do 50 zł dostaniesz coś pożądnego ;)

 

Z polskich będziesz mieć wszystko to co na prawo ma napis DVB a w drugiej kolumnie licząc od prawej będzie Hot Bird

 

http://lyngsat.com/freetv/Poland.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przedewszystkim muszisz zmienic konwenter na uniwersalny (kwestia 20-50 złoty)

 

po drugie obawiam sie ze tuner "po cyfrze czy wizji" nie da tego co chcesz osiagnac bez ingerencji w niego - pewnych modyfikacji. raczej radzil bym kupno nowego tunerka.

 

czasze miales zapewne na HOTBIRD`zie takze jest to optymalna pozycja pod kontem polskich kanalow fta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki za porady. ten gośc co mi to sprzedaje mówi że już jest przestrojona czy coś takiego i bedzie odbierać tak że ok. Co do konwertera to ma koło dwóch lat tak ze jezeli nie ma przeciwskazań technicznych to rozumiem że mogę go zostawić i bedzie się sprawował ( rozumiem ze nie ma znaczenia dla konwertera jaki obsługuje tuner analogowy czy cyfrowy) Jeszcze raz dzie ki za wszelka pomoc i pozdrawiam

Ps. czy na tym moim zestawie bede mógł ogladnąc jakieś programy dla dorosłych HAHAHA Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie

Ten moj koles mowi ze ten tuner odbiera jakies tam kanały ale aby odbierac wiecej to trzeba jakąs karte kupić czy coś takiego .Ogólnie wogóle nie orientuje sie w temacie. Mysłałem ze jak kupie ten od niego tuner to bede mógł ogladać normalnie programy bez żadnych kombinacji z kartami , sadziłem że po prostu bede miał tuner cyfrowy taki jak można kupić w Media Markt i bede mógł ogłądać wszelkie dostepne programy bez żadnych kombinacji(karty czy coś takiego) Prosze o rady bo nie wiem czy warto kupować taki tuner Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie niekodowane kanały można oglądać oczywiście bez żadnych kart. Z polskich kanałów jest tego koło 15 sztuk, ale brak TVN-u, Polsatu itp. - są mniej ciekawe rzeczy (m.in.: TV Polonia, TVP Kultura, Polonia 1, Tele 5). Jeżeli tuner pozwala na umieszczanie kart to można też wziąść abonament Cyfry (lub jeśli pozwala na moduły CI to Polsatu) i opłacając abonament oglądać więcej kanałów polskojęzycznych.

 

Co do erotyków - niekodowane są tylko rzeczy typu soft (czyli rozbieranki bez "meritum sprawy" ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Możesz coś więcej napisać o tym długim zezie. Czy jak mam HB i zeza na A19 to mogę zainstalować tego zeza na Amosa. I jak to zrobić, bo z HB sygnał idzie mi na Echostar i Ferdka, a z Astry tylko na Ferdka. :?: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...