Skocz do zawartości

Neostrada bez telefonu - podłączenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dziewczyna za 2 miesiące przeprowadzi się do domu po dziadku. I mam w związku z tym pytanie. Chciałaby podłączyć sobie Neostradę bez telefonu. Do domu doprowadzony jest kabel telefoniczny bo kiedyś (na oko 10 lat temu) był tam telefon stacjonarny jednak na chwilę obecną linia jest nieaktywna. Ile by ewentualnie kosztowało włączenie Neostrady bez telefonu i jak długo na takie coś się czeka? I czy nadal jest opłata "za utrzymanie linii"? Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jak wygląda sprawa od strony technicznej. Gdy już mam kabel doprowadzony do domu to czy dostanę jakiś numer telefonu, czy po prostu na linii zostanie włączona sama usługa Neostrady itd?? Czy płaci się jakąś dodatkową aktywację za ponowne uruchomienie tej linii telefonicznej?? Jak to wygląda - dzwonię, zamawiam, kurier przywozi, podłączam modem to gniazdka i ma działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszą zjawić się u Ciebie technicy, którzy podłączą Cię do sieci czyli fizycznie pociągną do Ciebie kabel. Później na centrali muszą Cię podłączyć, zdaje się, że nazywa się to skrosowaniem. Po tym modem, login i hasło użytkownika i powinno działać. Numeru nie dostajesz bo przecież nie masz telefonu.

 

edit: nie doczytałem w pierwszym poście, że linię już masz, więc zostaje tylko jej skrosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zwrocic uwage na takie sprawy. Neostrada bez telefonu koszt utrzymania lacza okolo 27-29 zl , neostrada z telefonem koszt zawieszenia telefonu na okres 12 miesiecy 21 zl co miesiac. Podpowiedziala mi to konsultantka w punkcie tp. Podpieli mi kabelek (moglo byc na starym gniazdku ale nie chcialem miec na srodku mieszkania routera od ktorego musilabym prowadzic kable - wifi jest fajne ale nie ma to jak kabel), po kilku dniach od uruchomienia zadzwonilem na blekitna linie i zawiesilem linie telefoniczna na 12 miesiecy. W listopadzie musze zadzwonic znow i zawiesic na kolejny rok telelefon. Jest to tansze rozwiazanie niz placic za utrzymanie lacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Odświeżę trochę temat.

Zbliża się koniec mojej kolejnej dwuletniej umowy z Orange na Neostradę + telefon stacjonarny, zajrzałem na ich ofertę i widzę dużą zmianę. 

Sama Neostrada kosztuje teraz więcej bo 59,99 zł/mies + telefon 32,36 zł, ewentualnie opłata za utrzymanie łącza 10 zł miesięcznie.

W moim przypadku oznacza to wyraźną podwyżkę, dla osoby bez telefonu stacjonarnego plus opłata za utrzymanie łącza opłaty niewiele się zmieniają.

Zastanawiam się więc nad przejściem do Netii, pakiet

- Internet 20mb + Telefon stacjonarny 30 min do wszystkich 64,90 zł

ale ich konsultant nie potrafił mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy będę musiał płacić opłatę za utrzymanie łącza a jeśli tak to w jakiej wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...